Найчастіше ми не звертаємо уваги на симптоми неблагополуччя в організмі, списуючи їх на неправильне харчування, відсутність режиму сну, стреси. І звертаємося до лікаря, коли хвороба вже вкоренилася. Але ж досить не ігнорувати тривожні сигнали, - пояснює Оксана МОРОЗОВА, завідуюча підрозділом ISIDA Лівобережна.
Підвищена спрага.
Практично всі лікарі говорять про користь рясного пиття. Хтось випиває 2 літри води на добу, а хтось ні. Але якщо ви звикли споживати певну кількість води і при цьому помічаєте, що вас все одно мучить спрага, не відкладайте візит до лікаря. Оскільки це можуть бути ознаки переддіабетичного стану або вже саму хворобу - особливо на тлі підвищеного апетиту і прискореного сечовипускання.
Зміна інтимних виділень.
Нерідко винуватець цього явища - вагінальний дисбіоз, який безпосередньо пов'язаний з порушенням балансу мікрофлори в кишечнику, наприклад, після курсу антибіотиків. Також причиною буває порушення менструального циклу (причому менструації можуть бути і регулярними, але за рахунок гормональних змін цикл стає ановуляторним (без овуляції) або з неповноцінною секреторною фазою). Такі зміни гормонального статусу ускладнюють або унеможливлюють настання вагітності (виняток становить перший триместр вагітності: збільшення кількості виділень свідчить про насиченість організму необхідним в цей час прогестероном). Тому не намагайтеся усунути «такі» виділення за допомогою свічок, тампонів або ванночок - своєчасний візит до гінеколога дуже важливий.
ПМС.
Якщо передменструальний синдром починає турбувати серйозно - з'являються дратівливість, стомлюваність, тяга до нездорової їжі, - це теж свідчить про гормональний дисбаланс, який вимагає корекції. Найчастіше зміна способу життя, нормалізація харчування, адекватне реагування на стреси дозволяють позбутися ПМС.
Тяга до неїстівних продуктів
, наприклад, до крейди. Нерідко це говорить про наявність анемії. Причому, за словами лікарів, багато людей з низьким рівнем гемоглобіну в крові відчувають відразу до продуктів, які здатні ці захворювання вилікувати - відмовляються від червоного м'яса, яєць, яблук. Анемія, може бути симптомом різних захворювань, в тому числі і гіпотиреозу (недостатність функції щитовидної залози).
Синдром хронічної втоми.
Слабкість, загальмованість, підвищена втомленість, а іноді і зниження слуху - ці симптоми можуть вказувати на проблеми з щитовидною залозою, а точніше - на гіпотиреоз. В такому випадку також наполегливо рекомендується консультація ендокринолога і ретельне обстеження.