Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Акушер-гінеколог Олена Мухіна і актор Артур Логай – про партнерські пологи

Актор і співак Артур Логай – учасник проекту «Супертато може». У цьому проекті знамениті батьки розповідають про своє розуміння усвідомленого батьківства. Розібратися з деякими питаннями в цій темі їм допомагають професіонали. Так, Артур Логай обговорив із завідувачем підрозділу ISIDA Печерськ, лікарем акушером-гінекологом клініки ISIDA Оленою Мухіною партнерські пологи.

Артур Логай: Ми вирішили, що наші пологи будуть партнерськими.

Олена Мухіна: А якою Ви вбачаєте свою роль у партнерських пологах?
Артур Логай: Поки що ніякою. У нас ще запланований візит до акушера, який розповість нам, що треба робити, а що не варто. Насправді я переживаю з приводу партнерських пологів. Там будуть люди, моїй дружині буде боляче, вони будуть робити їй боляче і при цьому ще щось говоритимуть... Я боюся, що дам комусь по голові. Мені треба буде прив'язатися до ліжка.

Олена Мухіна: Дійсно, такі ситуації трапляються. Якщо ви вирішили, що ваші пологи будуть партнерськими, дуже важливо, щоб ви уявляли свою роль у цьому. Ви повинні розуміти, чого від Вас чекають. Насправді, все нове – це давно забуте старе. Чоловіки раніше завжди були присутні на пологах, брали на руки своїх дітей першими. За давніми слов'янськими традиціями тато мав перерізати пуповину.

Партнерські пологи – це дуже відповідальний процес, і Ви повинні розуміти, що дитина – це ваш спільний проект. Ви її зробили разом, і зустріти ви її повинні разом, це дуже важливий емоційний момент, який ви повинні пережити.

Коли жінка приходить на пологи, вона забуває про те, що лікар, можливо, давно знайомий їй, що всі події вже неодноразово проговорено. Її непокоїть власна безпека і безпека дитини. Якщо Ви будете поруч, вона спокійно делегує вам цей обов'язок. Пологи – це нешвидкий процес, можливо, Вашій дружині щось знадобиться: водички принести, спинку потерти. А Ви тут як тут.

Коли ж почнеться період вигнання, чоловік дуже допоможе своїй дружині, якщо поцілує її, допоможе їй дихати і тужитися.

Артур Логай: Як татові не втратити свідомість у цей час?

Олена Мухіна: Треба підготуватися до партнерських пологів. Ви повинні розуміти, на які періоди поділяється весь процес пологів, що відбувається в тому чи іншому періоді. Почитайте літературу, запишіться на курси підготовки до партнерських пологів. Непідготовлені чоловіки нерідко втрачають самовладання, хтось непритомніє, хтось починає виявляти агресію.

Встреча репродуктолога Мухиной и певца Логай

Артур Логай: Чи правда, що після пологів ставлення до дружини як до сексуального партнера може змінитися?

Олена Мухіна: Це може статися з тими чоловіками, які не готувалися до партнерських пологів. Вони можуть зафіксуватися на якомусь моменті і тоді ставлення до дружини дійсно змінюється.

Артур Логай: Під час пологів можуть бути неконтрольовані фізіологічні процеси?

Олена Мухіна: Якщо жінка під час пологів вивела свої продукти життєдіяльності, а це трапляється часто, то до цього треба ставитися нормально. На моїй пам'яті не було такого, що «О Боже, вона обкакалася!» Це окремий випадок, і якщо тато фіксується на цьому моменті, скоріше за все, з ним не все гаразд.

Артур Логай: Ви кажете, що можна щось почитати для підготовки до партнерських пологів. Що саме?

Олена Мухіна: Інформації на цю тему – величезна кількість. Введіть у пошуковик в інтернеті «Роль батька на партнерських пологах» і Вас втаємничать у численні подробиці. Безперечно, якщо Ви хочете заглибитися в тему.

Проект «Супертато може» – це частина кампанії «Щастя в 4 руки» від UNFPA, Фонду ООН в області народонаселення, в якому відомі батьки країни в розмові з експертами розкривають найважливіші теми батьківства та виховання дітей. Кампанія створена для залучення більшої кількості чоловіків до відповідального батьківства і рівномірного розподілу домашніх обов'язків – головних цінностей глобальної ініціативи MenCare: A global Fatherhood Campaign, до якої приєднався UNFPA.

Спеціально для тих, хто хоче знати про партнерські пологи якомога більше, ми створили добірку матеріалів на цю тему. В Добірці матеріалів про партнерські пологи Ви знайдете активні лінки на відеоінтерв'ю з лікарями, на презентації-пам'ятки з найважливішою логічно структурованою інформацією і навіть цікаве інтерв'ю про пологи зі знаменитістю.

Шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити появу на світ Вашого малюка? Довіртеся спеціалістам клініки ISIDA: запишіться на консультацію, зателефонувавши за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.