Кращим способом захистити малюків від інфекційних захворювань – є профілактика захворювань за допомогою високоякісних вакцин, що дають можливість сформувати в дитини специфічний імунітет. Доказом ефективності вакцинопрофілактики є ерадикація натуральної віспи в 1980 році, а також декларування Європи як регіону, вільного від дикого штаму поліомієліту, в 2002 році.
Обов'язкова вакцинація передбачає щеплення від туберкульозу, гепатиту, дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту.
Як додаткова, у клініці ISIDA проводиться вакцинація від пневмококової та ротавірусної інфекції, гепатиту А, менінгококової інфекції.
Доцільність так званої необов'язкової вакцинації обумовлена певними фактами:
-
Згідно з даними ВООЗ, понад 2 мільйони дітей щорічно вмирають від пневмонії. Це одна з найпоширеніших у світі бактеріальних інфекцій.
-
Пневмонія вбиває більше дітей у віці до 5 років, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті (UNISEF 2004).
-
Щеплення від пневмококової інфекції захищає малюка від таких захворювань: пневмонія, сепсис, гострий отит, менінгіт.
-
Від ротавірусної інфекції найчастіше страждають діти до року. Це найчастіший провокатор гострих шлункових розладів (проносу, блювоти, розладів травлення), за яких 96 % малюків потрапляють у стаціонар.
Своєчасний захист дітей від тяжких інфекційних хвороб за допомогою вакцинації – запорука їхнього здоров'я.
Що таке комбіновані вакцини?
Сьогодні в усьому світі комбіновані вакцини є пріоритетними у використанні. До їх складу входять від 3 до 6 окремих препаратів – наприклад, щеплення проти кору, паротиту, краснухи або проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту В та гемофільної інфекції.
Клінічно доведено, що імунна система дитини здатна дати адекватну відповідь такій кількості антигенів. Ефективність і безпечність таких вакцин також підтверджена клінічно.
Додатковими аргументами на користь проведення вакцинації комбінованими вакцинами є такі факти:
-
при використанні комбінованих вакцин знижується кількість візитів до поліклініки;
-
комбіновані вакцини знижують кількість необхідних ін'єкцій, дають змогу знизити рівень психологічного напруження дитини і батьків. У ранньому віці це має надзвичайно важливе значення;
-
комбіновані вакцини дають можливість забезпечити своєчасність вакцинації.
Вакцини яких виробників використовуються в клініці ISIDA?
У своїй роботі клініка ISIDA керується базовим принципом: ефективність і безпека. Тому вакцини для проведення щеплень маленьким пацієнтам клініки купують у провідних виробників світового ринку: GlaxoSmithKline (Бельгія), Sanofi Pasteur (Франція) і Pfizer (США) та інших підприємств, які добре себе зарекомендували.
Фахівці клініки ISIDA переконані, що саме такий підхід до вакцинації дає змогу дотриматися принципу ефективності та безпеки.
Наприклад, перевагою розробленої в 1994 році бельгійськими вченими протикашлюкової вакцини, використовуваної зараз у клініці ISIDA, є її ацелюлярний компонент, завдяки якому в дітей виникає менше поствакцинальних реакцій, ніж при використанні суцільноклітинної вакцини.
У ЗМІ дуже бурхливо обговорюють порушення, що часто виникають під час поставок вакцин до України. Чи може клініка ISIDA гарантувати, що умови транспортування і зберігання вакцин, що використовуються в клініці, не були порушені?
Бездоганному дотриманню так званого холодового ланцюга в клініці ISIDA приділяється величезна увага. Це гарантує поставку вакцини від місця її виробництва до місця проведення ін'єкції. Крім того, клініка ISIDA докладає максимум зусиль для створення у себе запасу вакцин і забезпечення таким чином завершеності імунізаційного комплексу.
Що робити, якщо у дитини виникає поствакцинальна реакція?
У перші дні після проведення вакцинації у дитини можливі поствакцинальні реакції:
почервонінні місця введення вакцини, підвищенні температури і т. д.
Цього не потрібно боятися! Ми завжди готові Вас підтримати.
Тому на наступний день після проведення вакцинації ми обов'язково Вам зателефонуємо, щоб дізнатися про стан здоров'я малюка і відповісти на виниклі питання.