ЕКЗ або екстракорпоральне запліднення - це допоміжна репродуктивна технологія (ДРТ) при якій запліднення відбувається поза організмом майбутньої мами.
Зміст
- Що це таке
- Причини виникнення
- Симптоми та ознаки
- Діагностика захворювання
- Сальпінгіт - лікування
- Ускладнення
- Профилактика заболевания
Запальні захворювання органів малого тазу - часта проблема у жінок репродуктивного віку. І сальпінгіт, ураження маткових труб - не виняток. Часто, ця патологія розвивається, як наслідок переходу інфекції з органів черевної порожнини на органи малого тазу. Запальний процес може бути одно- або двостороннім. Небезпека даного захворювання в тому, що при відсутності лікування запалення, може перейти на яєчник, що значно ускладнює перебіг патології.
Що це таке
Сальпінгіт - це хвороба запального генезу, при якій уражається структура маткової труби. Патологічний процес можуть активувати різні мікроорганізми (кишкова паличка, стафілокок, гонококи, хламідії). Збудник може потрапити в організм різними шляхами. Висхідний шлях - через шийку матки в маткові труби та низхідний - від червоподібного відростка або сигмовидної кишки. Також, мікроорганізми можуть потрапити в маткові труби, з потоком крові.
Причини виникнення
До розвитку патології можуть призвести різні провокуючі фактори, до них відносять:
- Часті переохолодження і стреси.
- Наявність вогнища хронічної інфекції в організмі.
- Ускладнені аборти.
- Родові травми.
- Ускладнення гінекологічних маніпуляцій.
Клінічна симптоматика часто наростає швидко. Тому важливо, при виникненні перших симптомів, звернутися за медичною допомогою.
Симптоми та ознаки
Клінічна картина не має характерної симптоматики. Залежно від характеру ураження, сальпінгіт буває таких видів:
Двосторонній.
Основний симптом - біль внизу живота сильної інтенсивності. Може посилюватися при навантаженнях, під час менструацій, стресах.
Правобічний і лівобічний.
Біль локалізується з одного боку в нижній частині живота. Часто супроводжується явищами метеоризму, збільшенням тривалості і кількості менструацій.
Гострий і хронічний.
Гострий процес характеризується явищами інтоксикації - підвищенням температури, загальною млявістю, нудотою, блювотою. Хворобливість внизу живота швидко посилюється, виникає різко. Можуть з'явитися симптоми подразнення черевної порожнини. Для хронічного процесу характерні ниючі болі внизу живота помірної інтенсивності. Порушення менструальної функції, виникнення спайкового процесу..
Симптоми неспецифічні, тому захворювання діагностується важко.
Діагностика захворювання
Для постановки діагнозу проводиться гінекологічне обстеження. Для патології характерно збільшення придатків, їх набряклість і хворобливість. Для хронічного процесу типове утруднення рухливості ураженої маткової труби. У критичних випадках проводять лапароскопічне дослідження. З його допомогою, виявляють при гострому сальпінгіті потовщену, гіперемійовану маткову трубу з мутним випотом навколо неї. Лапароскопічна картина хронічного процесу - спайки навколо щільної тяжистої труби, варикозні зміни вен, велика кількість випоту навколо неї.
Сальпінгіт - лікування
Терапія хронічного запального процесу включає:
- Дотримання постільного режиму.
- Адекватну антибактеріальну терапію.
- Використання анальгетиків.
- Дезінтоксикаційну терапію.
Для лікування хронічної патології важливо спрямувати всі сили на боротьбу зі збудником інфекції. Також важливо позбутися від спайок. Для цього може використовуватися лапароскопічний метод. З його допомогою- промивають антисептиками черевну порожнину, антибіотиками маткову трубу, видаляють спайки.
Ускладнення
Основним і частим ускладненням нелікованого сальпінгіту є сальпінгоофорит, тобто, перехід інфекції на яєчник. Дана патологія вимагає більш тривалого і багатокомпонентного лікування. Також важким ускладненням є формування спайкових процесів. Це часто призводить до формування порушення роботи шлунково-кишкового тракту, дизуричних явищ. Через склеювання фімбрій, спайок, можливе утворення рідини в матковій трубі (гідросальпінкс) або гною (піосальпінкс). Ці процеси можуть призвести до перитоніту - ураження очеревини. Даний стан вимагає екстреної хірургічної допомоги.
Профілактика захворювання
Крім ведення здорового способу життя, дотримання режиму, важливо дотримуватися деяких рекомендацій:
- Своєчасно і якісно позбавлятися від інфекційних вогнищ.
- Проходити профілактичні гінекологічні огляди.
- Не допускати переохолоджень, стресів.
- Використання фізіотерапевтичнних методів лікування, після зникнення симптомів гострої патології.
Висновок
Сальпінгіт - поширена патологія, яка зустрічається у дівчат різного віку. Виникає під впливом різних бактеріальних агентів. Основний клінічний симптом - біль внизу живота. Для діагностики використовують гінекологічне дослідження і лапароскопію. Лікування може бути консервативним, лапароскопічним і оперативним.
Якщо Ви виявили ознаки сальпінгіта, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє питання щодо сальпінгіта на спеціально створеній для цього сторінці.