З моменту розуміння власного покликання студенти медичних вузів в своїй більшості усвідомлюють, що хочуть працювати тільки в хірургічній спеціальності.
Краснуха - це інфекційне захворювання, збудником якого є специфічний вірус. Патологія має періодичні підйоми, виникає спорадично, кожні 3-5 років в осінньо-зимовий період. Епідемічні спалахи зазвичай виникають в дитячих колективах, але і не виключений розвиток патології у дорослих. Малюки до 6 місяців хворіють дуже рідко, через наявність вродженого імунітету.
- Що таке краснуха
- Причини виникнення - анамнез
- Симптоми, ознаки та види
- Краснуха у дітей
- Діагностика захворювання
- Краснуха - лікування
- Ускладнення
Що таке краснуха
Через широке поширення специфічної профілактики у вигляді вакцинації інфекційні захворювання виникають рідше. Але в групових колективах все ще реєструються епідемічні спалахи хвороб, до яких відноситься краснуха. Це високозаразне вірусне захворювання, для якого характерно виникнення висипу, лімфаденіту, інтоксикаційного синдрому.
Причини виникнення - анамнез
Джерелом патології є вірусоносії або хворий з клінічними проявами хвороби. Виділення збудника відбувається зі слизом з верхніх дихальних шляхів, з сечею та калом. Щоб не заразитися, важливо знати як передається краснуха. Шляхи передачі:
- Повітряно крапельний. Інфекція розноситься під час кашлю, чхання.
- Трансплацентарний. Від матері до дитини.
- При контакті з зараженим матеріалом.
Заразність краснухи дуже висока, тому часто виявляються спалахи цієї патології в колективах.
Симптоми, ознаки та види
Інкубаційний період може тривати до трьох тижнів. У дітей протікає легко, тому як починається невираженою клінічною картиною. Можливе незначне погіршення загального стану. Невиражені ознаки інтоксикації.
Краснуха у дітей
Клінічні прояви:
- Висип дрібноточковий, не схильний до утворення великих плям. Виникає переважно на розгинальних поверхнях кінцівок. Енантема не свербить, не болить, над шкірою не піднімається. Зникає через 2-3 дні, не залишає пігментації.
- Лихоманка не виражена. Температурна реакція триває недовго.
У дітей краснуха часто не вимагає специфічного лікування, госпіталізації.
Діагностика захворювання
Для діагностики докладно збирають скарги у дитини, з'ясовують анамнез життя і захворювання. При тяжкому перебігу патології призначають проведення імуноферментного аналізу. Визначають титр специфічних антитіл, імуноглобулінів. При розвитку вторинної інфекції може знадобитися використання ультразвукової діагностики, рентгенографії.
Краснуха - лікування
Для того, щоб призначити правильне лікування важливо знати скільки триває хвороба. Важливо дотримуватися постільного режиму, застосовувати рясне, тепле пиття. При розвитку світлобоязні - затемнити кімнату. Для лікування також використовуються жарознижуючі засоби.
При приєднанні вторинної інфекції може використовуватися антибактеріальна терапія, інфузійні засоби, протинабрякові, стероїдні гормони, вітаміни.
Ускладнення
Якщо при виникненні перших симптомів хвороби не звернутися за медичною допомогою, то патологія може протікати важко. До основних ускладнень захворювання відносять:
- Ураження мозкових оболонок - енцефаліт.
- Розвиток запального процесу в суглобах - артрит.
При зараженні краснухою в першому триместрі вагітності можливий важкий, тератогенний вплив на плід. Збудник проходить через плацентарний бар'єр і вражає нервову систему, паренхіматозні органи. Характерний розвиток вад, які несумісні з життям. Тому в таких випадках рекомендується виконувати аборт.
Також при тяжкому перебігу хвороби можливе вторинне приєднання бактеріальної інфекції з запаленням внутрішнього вуха, легенів.
Висновок
Краснуха - це вірусне захворювання, на яке хворіють як дорослі, так і діти. До характерних симптомів відноситься специфічний висип, лімфаденіт, інтоксикація. Спеціальні методи діагностики зазвичай не використовуються, при важкому перебігу застосовується імуноферментний аналіз. Для лікування застосовують симптоматичну терапію. Найважче ускладнення - енцефаліт.
Якщо Ви виявили ознаки краснухи, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє питання щодо краснухи на спеціально створеній для цього сторінці.