«Основне завдання ембріолога – допомогти пацієнтам досягти бажаної мети та стати батьками. Ембріологи працюють зі статевими клітинами пацієнтів й ембріонами, культивуючи їх від першого до п'ятого дня розвитку».
Під час пункції фолікулів з операційної до лабораторії потрапляє фолікулярна рідина. У спеціальних умовах ми відбираємо ооцити. Перед процедурою запліднення проводиться процедура очищення яйцеклітини від супутніх клітин, – розповіла Малюта Ольга Володимирівна, біолог клініки ISIDA.
При цьому оцінюється ступінь зрілості кожної клітини. Для запліднення підходять виключно ооцити з назвою М 2-ооцит. У них чітко видно невелику клітину – полярне тіло. Через 3-4 години після пункції ми проводимо інтрацитоплазматичну ін'єкцію сперматозоїда.
Що таке ICSI
ІCSІ – абревіатура англійського терміна Іntra Cytoplasmіc Sperm Іnjectіon, що перекладається дослівно як «введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита». Це допоміжна технологія програми штучного запліднення. Процедура відбувається так: сперматозоїд вводиться безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини. Для запліднення вибирають морфологічно найкращий і найрухливіший сперматозоїд. Із ним проводиться процедура іммобілізації й активації для процесу запліднення. Зріла яйцеклітина фіксується за допомогою холерної піпетки в такому положенні, щоб ін'єкційна голка не зачепила генетичний апарат яйцеклітини. Усі яйцеклітини переносять у контейнери з культиваторним середовищем, вони культивуються в інкубаторах, де підтримується стабільний рівень вуглекислого газу і температура.
Розвиток ембріона для програми ЕКЗ
Через 16-18 годин проводиться оцінка ефективності запліднення. І ми вже можемо спостерігати зиготи. В середині клітини чітко візуалізується жіночий і чоловічий пронуклеуси. Ми оцінюємо їх форму і кількість. Якщо стався збій, бачимо один або три пронуклеуси. Такі зиготи не використовуються далі в програмі. Щодня проводиться оцінка морфології ембріона. На другий день ми спостерігаємо чотири клітини-бластомери. Оцінюємо їх форму, відсутність або наявність фрагментації.
На третій день ми бачимо вісім бластомерів. У проміжку між третім і четвертим днем вважається, що відбувається активація генетичного матеріалу ембріона. Клітини починають взаємодіяти між собою і відбувається процес злиття.
На четвертий день ми спостерігаємо стадію розвитку ембріона, що називається морулою. На п'ятий день ембріон досягає стадії розвитку бластоциста.
Вагітність у програмі ЕКЗ
Якщо ембріон пройшов усі необхідні стадії розвитку, відбувається переміщення ембріона в порожнину матки жінки. Вибирається найбільш дорослий ембріон, морфологічно найкращий. Усі ембріони відповідної якості, що не були використані для ембріотрансфера, піддаються кріоконсервації і можуть зберігатися протягом тривалого часу. Надалі вони можуть бути використані в наступних кріоциклах.
Нехай Ваші мрії збудуться разом із клінікою ISIDA!
Читайте ще такі статті:
Клініка ISIDA впровадила новий підхід до програм ЕКЗ.
Більше інформації про Лікування безпліддя Ви можете отримати на нашій тематичній сторінці.
Клініка ISIDA пропонує жінці не тільки настання вагітності за допомогою програми донації яйцеклітини, але й спостереження вагітності, пологи, післяпологовий період і подальше спостереження за малюком. Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання на спеціально створеній для цього сторінці.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.