Що таке режим дня дитини до року? Чи бувають випадки, коли необхідно змінювати розпорядок дня дитини? Що робити, якщо дитина переплутала день із ніччю? На ці запитання батькам дуже важливо отримати компетентну відповідь.
«Вибудовуючи режим дня Вашої дитини, насамперед пам'ятайте, що малюк – частина Вашої родини. І у нього не може бути окремого режиму, його розпорядок дня повинен бути синхронізований із Вашим. Життя має бути комфортним для всієї родини», – розповідає Крепак Марія Сергіївна, лікар-педіатр.
Розпорядок дня будь-якої дитини можна поділити на такі важливі блоки:
- годування;
- сон;
- прогулянки;
- ігри;
- гігієнічні процедури.
Режим дня дитини першого місяця життя
Найголовніше для малюків у віці до місяця – це годування. Сплять такі діти близько 20 годин на добу. Певна річ, що на інші справи у дитини часу просто не залишається. Але це не означає, що вони менш важливі.
Прогулянка з немовлям – це насамперед перебування дитини на свіжому повітрі. Там, де є доступ сонячних променів до шкіри малюка. Насправді зовсім не обов’язково йти на вулицю. Малюк може просто спати на свіжому повітрі, наприклад, на балконі. Цього достатньо в перший місяць життя. Тим паче, це дасть можливість мамі відпочити, що дуже важливо в перший місяць життя дитини, коли життя сім'ї ґрунтовно перебудовується.
Для дитини віком до 1 місяця дуже важливе купання. Купати малюка треба кожен день, але не обов'язково на ніч, тому що деякі діти вельми збуджуються під час прийняття ванни і потім їм дуже складно заснути.
Ігри в цьому віці займають щонайменше одну годину на добу. По суті, це і не ігри в звичайному розумінні слова. Це спілкування матері і татуся з малюком. Але не варто недооцінювати звичайну розмову – вона напрочуд позитивно впливає на розвиток дитини: малюк набуває перших розмовних навичок, вчиться реагувати та проявляти свої перші емоції.
Також малюкові щодня необхідні базовий масаж і легка гімнастика.
Режим дитини від 1 до 6 місяців
Це період більш інтенсивного розвитку дитини. По-перше, змінюється режим годування. В принципі, він уже усталений, проте дитина самостійно починає робити більш тривалі перерви між прийомами їжі. Мама не повинна впливати на це, не варто змушувати дитину їсти, якщо вона не виявляє бажання. Здорові діти, як правило, самі регулюють об’єм їжі і режим харчування.
По-друге, режим дня піврічної дитини змінюється і за рахунок сну: денний стає менш тривалим, а нічний може трохи збільшитися. Хоча і це не безперечна закономірність.
Якщо дитина переплутала день із ніччю, можна трохи підкоригувати режим, скоротивши денний сон, щоб малюк міцніше спав уночі. В такому випадку зменшувати тривалість денного сну треба поступово – по 5-10 хвилин щодня, щоб не викликати в дитини стрес.
Із віком на ігри та прогулянки залишається щоразу більше часу, який необхідно використовувати правильно. Слід забезпечити малюкові умови для фізичної активності. До 4 місяців у дитини вже повинен бути свій куточок для ігор. Намагайтеся частіше викладати дитину на живіт.
Прогулянки дедалі більше стають схожі на справжні. Це вже не тільки сон на свіжому повітрі, а й активне дозвілля. Якщо дитина не хоче спати на вулиці, не заколисуйте її. Нехай малюк розглядає навколишній світ і набирається вражень, а поспати можна і вдома.
Купання в цьому віці може тривати по 30-40 хвилин. Діти купаються із задоволенням, втомлюються і дуже добре сплять після водних процедур. Можна починати загартовувати дитину, зменшуючи щотижня на градус температуру води під час купання – з 37 можна поступово знизити до 32-30 градусів.
Нехай режим дня Вашої дитини буде комфортним для всієї родини і для малюка зокрема!
Дізнайтеся зі статті лікаря-педіатра, заступника генерального директора з медичних питань Андрія Віленського «Педіатрія на світовому рівні» про принципи, на яких базується робота педіатричного відділення клініки ISIDA.
Про умови надання педіатричної допомоги дитині в клініці ISIDA Ви можете дізнатися на нашій сторінці Здоров'я дитини.
Завантажити буклет «Перший патронаж» і отримати необхідні знання про грудне вигодовування від фахівців клініки ISIDA Ви зможете, зайшовши на нашу сторінку «Перший місяць».
Про те, як організоване педіатричне спостереження за здоров'ям дитини на першому році її життя, Ви можете дізнатися на тематичній сторінці нашого сайту «Перший рік».
Хочете, щоб момент появи Вашої дитини на світ залишився в пам'яті як одна з найсвітліших і найрадісніших подій? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своєзапитанняза допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.