Провісники пологів – це ті зміни в стані майбутньої матері, які допомагають зрозуміти, що пологи вже близько і час вирушати до пологового. Безумовно, лікар-гінеколог завжди розраховує передбачувану дату пологів, але тільки у невеликого відсотка жінок пологи настають у встановлений термін.
Тому важливо, щоб майбутня мати змогла розпізнати сигнали, які подає організм, готуючись до пологової діяльності. Про провісників пологів розповідає акушер-гінеколог, заступник головного лікаря клініки ISIDA Данилко Вероніка Олександрівна.
«Із наближенням пологів в організмі жінки з'являються ознаки, що вказують на те, що кінець вагітності вже близько – це провісники пологів. Вони відображають численні процеси підготовки організму до пологової діяльності: зміни в структурі шийки матки, гормональні зміни, опускання передлежачої частини малюка. Відзначивши появу провісників, жінка повинна розуміти, що пологи вже близько», – каже Вероніка Олександрівна.
До провісників належать такі ознаки:
-
Некомфортні відчуття в ділянці попереку. Вони виникають у зв'язку з тим, що передлежача частина плоду притискається до малого таза, а також відбувається розтягнення зв'язкового апарату крижово-клубового зчленування.
-
Прискорене сечовипускання. Пов'язане з посиленням тиску плоду на сечовий міхур.
-
Розлади випорожнень (діарея або закреп). Це результат гормональних змін.
-
Посилення виділень із піхви – так звана слизова пробка. У деяких жінок вона може відходити за два тижні і потроху. В інших випадках слизова пробка відходить у великій кількості перед самим початком пологового процесу або ж за день до пологів. Слиз здебільшого буває прозорого кольору, але може бути і рожевого, з прожилками крові або темно-бурого забарвлення. Головне, щоб слиз не містив яскравих червоних кров'яних виділень, які свідчитимуть про патологію. У таких випадках необхідно терміново звернутися до лікаря.
-
Нерегулярні маткові скорочення – це хибні або провісникові перейми. Такі скорочення жінка може відчувати за кілька тижнів до пологів. Ритмічні скорочення маткової мускулатури відчуваються як тяжкість, розпирання, тиск, біль у низу живота та попереку. Але якщо ці перейми мають нерегулярний характер, не варто плутати їх із початком пологової діяльності.
-
Дуже важливо пам'ятати, що справжня пологова діяльність починається з повторення переймів через кожні 15-20 хвилин. Інтервал може бути більшим або меншим, головне, що з часом він скорочується, досягаючи 3-4 хвилин. Це і є передвісники пологів - сигнал про те, що треба їхати до пологового будинку, що пологи вже почалися і закінчаться народженням малюка.
Пологи в клініці ISIDA – це професійна допомога в комфортних умовах, перевірена роками. Майбутня мати, яка спостерігається в ISIDA, може укласти договір на пологи на будь-якому терміні вагітності. Про умови пологів у клініці ISIDA читайте на нашій сторінці «Пологи»
● Дізнайтеся більше про те, як проходять пологи в клініці ISIDA, – читайте статтю «Пологи – це свято» ● У статті «Роль батька в пологах» акушер-гінеколог клініки ISIDA Віктор Грицько розповідає про основні моменти партнерських пологів.
Читайте також статті «Пологи без болю» , «Партнерські пологи»
Хочете, щоб момент появи вашої дитини на світ залишився в пам'яті як одна з найсвітліших і найрадісніших подій? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.