Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Міфи про вагітність. Поради лікаря.

Поговоримо про вагітність. Це особливий період у житті кожної жінки. Це час надій, сподівань і неймовірних хвилювань. Бо від моменту, як тільки мама відчула нове життя під своїм серцем і, аж, до пологів її супроводжує незліченна кількість переживань, а ще різноманітних міфів, які роками формувалися в нашому суспільстві і заселялися в голови жінок. Нам тепер складно іноді відрізнити, де правда, а де міф.

І саме для цього ми організували сьогоднішню програму, для того, щоби всім розповісти про найпопулярніші міфи про вагітність, які існують в наших, знову ж таки, головах.

На запитання відповідає Віталій Зінченко, лікар акушер-гінеколог клініки Ісіда.

Перший дуже, як на мене, популярний міф, особливо в Україні, він стосується віку материнства. Бо кажуть, що народжувати першу дитину треба до 30-ти років обов'язково. Це повний міф? Чи все-таки є доля правди?

Таке існувало раніше. Раніше навіть був такий діагноз, що жінка, яка народжує до 28 років, вона вважалась віковою першороділью. Такий навіть діагноз встановили. Зараз від цього діагнозу відійшли. Зараз ми сучасна країна, європейська країна. І, в принципі, цей вік здвинувся і такий діагноз зараз нікому не ставиться. Лише хочу зауважити, що після 35 років будуть додаткові обстеження. Після 35 років є більше ризик. А у складнень вагітності більший ризик народження дитини з якоюсь патологією. Тобто, якщо є можливість, все ж таки бажано до 35-ти виконувати свою продуктивну функцію, але ніяких заборон немає. Просто після 35-ти більше ризиків.

А є якийсь у лікарів ідеальний вик? Чи все дуже індивідуально і залежить від здоров'я жінки?

Ті ж самі ускладнення вагітності можуть бути у 20-річної дівчини, а 43-річна дівчина може взагалі нормально виносити народити здорову дитину.

Як тільки мама розуміє, що вона очікує дитину, тут на неї починають з усіх усюд сипатися поради. Найперше з інтернета, а вже на другому місці від мам, подруг, бабусь. І ці поради вони не просто некорисні, а інколи й шкідливі. І перша от така порада, якою, до речі, дослуховується дуже багато жінок, Це треба повністю змінити свій стиль життя. І це стосується і фізичної активності, і харчування. Що ви про це скажете?

Навпаки, цього робити не треба, бо повністю зміна спосібу життя – це колосальний стрес для організму. Хочу зауважити, що вагітність – це не хвороба, це фізіологічний стан. Повністю відмовлятися від свого звичного життя не треба. Якщо там жінка була спортсменом, тягала штангу, звісно, цього робити не треба. Але якщо вона займається спортом, то не треба це кидати. Так, треба трошки зменшити фізичне навантаження, відмовитися від вправ, які направлені на прес, наприклад. Але повністю відмовлятися від спортзалу не потрібно.

А можна, наприклад, якщо навпаки, не займалися спортом, не дуже підтримували фізичну форму, а тут жінка розуміє, що ми далі будемо говорити про те, що ми в такому стані швидше набираємо вагу, ніж зазвичай, і жінка вирішує, ой, а мабуть мені треба трішечки більше фізичної активності, так? Яка це може бути фізична активність?

Фізична активність, є гімнастика для вагітних, є йога, але заняття саме спортом, якщо ми про них кажемо під час вагітності, починати не потрібно. Ну, спортом зрозуміло, але фізична активність корисна. Басейн.

Є якась активність фізична, якої ви не рекомендуєте?

Занадто, скажімо так, тягати штангу, піднімати досить високу вагу. У мене, була пацієнтка, наведу приклад, яка майже до пологів на пілоні танцювала.

Давайте ще тут, знаєте, зробимо таку ремарочку. Це ж стосується не лише спорту, так? Тягати не можна не лише штангу, але і шафу в кімнатах.

Так, так, а вже ж, так. І навантаження занадто, ні, вже ж вони протипоказані.

Секс і вагітність

Добре, якщо крім спорту є ще одна річ, від якої дуже часто відмовляються жінки. Можливо, не зовсім відмовляються, але часто себе обмежують. Це секс.

Повністю можна, якщо фізіологічна вагітність. Статеве життя не протипоказують.

Він навіть корисний, правда?

Особливо на останніх термінах я точно знаю, що корисний. Особливо, якщо ти переношуєш дитину вже. Так, є такі. Це більше ніж міф, ніж реальність, стимуляція статевим життям.

Чому?

Тому що відсоток жінок, у яких відбуваються пологи після того, як вони пожили статевим життям, досить маленький.

Кава шкодить вагітності? Про харчування

Добре, які корисні звички? А, ще про каву хочу запитати. Кава шкодить вагітності?

Звісно, якщо випивати 5 чашок еспресо на день, воно буде підвищувати артеріальний тиск. А якщо хочеться вранці чашечку капучино або чашечку лате за умови, що нормальна фізіологічна вагітність, нормальний артеріальний тиск, будь ласка.

Від чого точно відмовляємося, очевидно, ви зараз скажете, бо я у вас про це там алкоголь, тютюн, так?

Алкоголь, тютюн, так. Все, що шкодить організму навіть і без вагітності, від чого треба відмовлятися.

Що радите додати до звичок або до харчування? Про харчування зараз от давайте будемо переходити. Чи є щось, що обов'язково має робити вагітна жінка от в цей період?

З приводу харчування, давайте вже на цьому зупинимось. Я б рекомендував всім вживати побільше м'яса та риби. З м'ясом та риби ми отримуємо білок. Білок – це будівельний матеріал для нашого організму. Тому що повністю відмова від м'яса або риби підвищує ризик ускладнень вагітності. Це дійсно так. А підвищує ризик виникнення анемії. Це недостаток заліза в організмі. І тоді вже приходиться медикаментозно це коригувати. Також, якщо ми кажемо про очі фрукти, то вони повинні бути сезонні. Якихось заборон під час вагітності немає. Єдиний нюанс, якщо ми говоримо про торчінфекції, це такі інфекції, які для звичайної людини не несуть ніякої загрози, але під час зараження при вагітності можуть викликати вади розвитку дитини. Найбільш небезпечний – це цитомігаловірус та токсоплазма. Токсоплазма передається через котів та через сире, м'ясо, рибу.

Тобто суші краще не вживати?

Не всі суші, наприклад, суші з вугрем або суші з креветкою, вони термічно оброблені, їх можна вживати. Але хочу зауважити, можна здати аналіз на антитіла до тієї ж токсоплазми. Якщо вони є в організмі, значить, ви вже з токсоплазмою стикались, у вас є набутий імунітет і це для вас неактуально.

Про харчування ще один міф згадала, що жінка має їсти вдвічі більше, бо вона ж тепер їсть за двох.

Це абсолютний міф. Дитина, вона візьме все, що їй потрібно. З дитиною все буде добре. Просто, якщо у жінки потім виникають проблеми з волоссям, з нігтями, там падає зір, то це недостаток її харчування саме. Вони доотримують якихось вітамінів чи мікроелементів. Хочу навести приклад. Друга світова війна, блокада Ленінграда. Там теж жінки вагітніли і народжували. Так от, середня вага дитини в блокадному Ленінграді була всього лише на 200-300 грамів менша при народженні до війни. Це про щось говорить…

Добре, про вагу. Є зараз допустима норма, скільки жінка може набрати ваги під час вагітності? Це все залезить від того, з якою вагою вона стає на облік. Від індексу маси тіла, співвідношення ваги до зросту. Якщо у жінки вона входить в вагітність з дефіцитом маси тіла, то для неї може бути і 20 кілограм нормально. А якщо з надмірною вагою, то вона може набрати і 3, і це теж буде нормально.

Є все одно таке поняття, як дієта вагітної. Що це?

Дієта вагітної, я трошки вже це затронув, це стосується ризику зараженістю токсоплазмою. Це сере м'ясо риби. В принципі, м'ясо термічно обробленої риби краще більше вживати. Взагалі, якихось заборон, окрім цих, що я вже сказав, не існує під час вагітності. Жінкам я дозволяю під час вагітності їсти майже все. Єдине, що не вживати дуже важкі продукти, в великій кількості і міксувати їх. Наприклад, олів'є не закусувати кавуном.

Та саме так і хочеться, почекайте.

Так, можна. Можна це робити, але в невеликій кількості. Щось дуже хочеться з'їсти наприклад, полуницю, то їжте. Одну-дві подивіться, як організм відреагує. Нормально, на наступний раз більше з'їжджте, будь ласка.

До речі, хочу у вас запитати, в мене такого не було. При двох моїх вагітностях жодного разу мені не хотілося оселедця і апельсину одночасно. Але кажуть, що жінки, дуже часто вагітні жінки, от мають такі дуже дивні смакові вподобання. Чому це? Це якось пояснює медицина?

Так, я в таких випадках, знаєте, трошки жартую, але в цьому є доля правди, що це замовляє ваша дитина. Це відбувається через зміну гормонального фону, на який дуже сильно впливає дитина.

Чи маємо ми виконувати ці замовлення? Бо дитина дуже часто замовляє булочки. От я під час першої вагітності мені весь час хотілося борошняних виробів. І я виконувала замовлення своєї дитини плюс 17 кілограм до пологів. І ви сказали про те, що жінка має їсти те, що їй хочеться. Якщо хочеться шкідливого, треба себе обмежувати? Бо є ще такий міф, що не можна себе обмежувати, бо жінка може їсти все.

Якщо немає ускладнень, наприклад, є таке ускладнення з приводу їжі, як гестаційний цукровий діабет. Це цукровий діабет, який виникає в період вагітності, і якщо все правильно зробити, він після вагітності повністю зникає у жінки. А тоді так, є дієта номер 9. Як для діабетиків, жінка повинна дотримуватись цієї дієти. З приводу булочок. Якщо жінці хочеться булочок, і в неї нормально протікає вагітність, то хай таке їсть. Наведу приклад. У мене, дружина, коли носилила мого сина, вона їла ці булочки. Набрала 28 кілограмів. І все добре.

Але ж лікарі кажуть, що пологі тоді складніші, якщо забагато набираєш ваги.

Так, це дійсно так, трошки важче, але жінки під час вагітності, коли там пологи через 3-4 місяці, вони про це не думають. Ну і я скажу так, дійсно важче, але не прям набагато важче.

Зрозуміло. І ще одна категорія жінок, які принаймні в першому триместрі, на жаль, не можуть їсти нічого. Не лише те, що замовляє дитина. Це жінки, які страждають на токсикоз. Моя мама, до речі, каже, що якщо є токсикоз у жінки, то це буде дівчинка, а якщо немає токсикозу, то хлопчик. Але справді, в деяких жінок є токсикоз, в деяких немає. Чому?

Це індивідуальні особливості організму.

Про токсикоз

Що таке взагалі токсикоз?

Це впливання гормонів дитини на організм мами. Як він проявляється? Як правило, це втомлюваність, сонливість, що всі знають, це нудота і блювання. У токсикозу є різні ступені важкості. Легкий, середній, важкий. Легкий – це зазвичай сонливість, нудота, блювання один-два рази. Середній тяжкий – це блювання майже кожен раз і втрата ваги. З приводу дівчинки або хлопчика. Так, це дійсно правда. Дівчата носяться важче. Приклад, моя дружина. З сином було облювання вранці і не кожен день. Втрати ваги не було. Коли вона носила і першу, і другу доньку, у нас троє дітей. З першою донькою, вона блювала, але, здається, не втрачала вагу. З третьою дитиною ми її капали, вона втратила 5 кілограм у першому триместрі. Дівчата більше гормонів підкидають мамі в організм і трошки через це важче.

Знову ж таки, є такий міф, що токсикоз – це тільки перший триместр. Але от я почитала, коли готувалася до ефіру, що не тільки перший триместр.

Він може, так, деяким жінкам дуже рідко не везе, але так і може бути, що в них майже до пологів блювання може бути. Але це, скоріш за все, виключення, ніж правило. І якщо, наприклад, в першому триместрі до 12 тижнів він не почався, то він вже не почнеться. Але може так, що почався, є аж до пологів, але це виключення, ніж правило.

Зазвичай, якщо я не помиляюся, то кажуть, що токсикоз припиняється, коли дитина починає вже ворушитися. Як це називається медично правильно, от коли оці перші порухи?

Ні, дитина одразу обов'язково рухається.

Ну ти не відчуваєш просто, так?

Жінка при першій вагітності в нормі повинна починати відчувати рухи десь з 20-ти тижнів вагітності. А токсикоз в нормі повинен проходити до 12-ти. Тобто жінка ще не чує рухи в цьому терміні.

На 20-му, не на 16-му?

Це друга, третя подальші вагітності в нормі. Вважається, 18 для повторних вагітностей, а перша 20. Може раніше, може, але стандарт такий.

Бо все, про що ми говорили, це ще було до моменту, коли ми потрапляємо до лікаря. По-перше, в скільки тижнів йдемо до лікаря? Після того, як зрозуміли, що вагітні.

Зрозуміли, що вагітні, це затримка місячних.

Або токсикоз.

Токсикоз трошки пізніше. Зазвичай.

Просто в фільмах показують, що саме після того, як жінку нудить, вона розуміє, що вона вагітна.

Це, можливо, показано тому, що жінка до останнього цю думку відмітає. Те, що в неї немає місячних вже три тижні, це вже інший факт. Перше, це затримка місячних. Бажано, щоб було приблизно днів 10-2 тижні.

Чому?

Тому що єдиним стовідсотковим методом, існуючим в світі підтвердження вагітності, це є УЗД. Лише на УЗД ми можемо сказати, що так, дійсно є вагітність і дійсно вона розвивається. Все інше – це опосередковані методи дослідження. Так, можна здати кров на ХГЛ, можна зробити тест по вагітності. Але це не є 100% методом підтвердження вагітності і підтвердження того, що вона розвивається. Лише УЗД. Робимо УЗД і знаходимо серце биття дитини. Саме так.

Я так заслухалася прямо ця Ваша фраза. І знаходимо серцевиття дитини. Це ж скількох людей, мільйони просто людей оцей звук робить.

Це найкраще, що може бути в світі.

Згодна з вами. Але дивіться ж, ну не всі жінки йдуть прямо підтверджувати вагітність до лікаря. Ну принаймні в мене так не було. Я зрозуміла, що вагітна, і я пішла, якщо не помиляюся, в 8 тижнів. Ну 2 місяці вже було.

Так, можна і вісім, але чому раніше, тому що все ж таки є ризик, наприклад, позаматкової вагітності, а це небезпечно, жінка не буде про це знати. Ми підтвердили вагітність, побачили, що вона в маці, що вона розвивається, і можемо відпустити жінку аж до 12-ти тижнів вагітності до проведення комбінованого перонатального скринінгу першого триместру.

Про УЗД при вагітності

До речі, от ви згадали про позаматкову вагітність. Я згадала, як зі своїм молодшим йшла ставати на облік. Я прийшла в поліклініку, звичайно, районну. Мені лікарка... було 8 тижнів і вона... треба на УЗД. Я кажу, для чого мені на УЗД на цьому терміні? А вона каже, може в тебе там позаматочна. Я кажу, слухайте, ви можете мені таких фраз не говорити? Тому що, може, у вас вагітних, як я, десяток в день, а для мене, це дуже бажана і довгожданна дитина. Ви можете мені якось м'якше про це сказати? Але це мій досвід, я з цим впоралася, дякувати Богу. Скажіть мені, будь ласка, коли жінка приходить ставати на облік? По-перше, в скільки? І які процедури і які аналізи вона має здавати?

Для того, щоб взяти жінку на облік, ми повинні визнати, що вагітність прогресує. Як я вже сказав, УЗД і серцебиття на УЗД. В будь-який термін, коли ми це побачили, і бажано стати до 12-ти тижнів вагітності.

Які процедури?

УЗД і здача аналізів крові. Це стандартні аналізи, які нам кажуть про стан організму. Це аналізи група крові, резус-фактор, загальний аналіз, коуголограма, біохімічне обстеження на стан функції печінки та нирок, ну і в цілому всього організму. Цукор крові, аналізи на ВІЛ, гепатити БЦ та сифіліс. Це стандартні обстеження.

Тобто, у цьому всьому пакеті поки що ми, крім УЗД, поки що, мова йде, ми обстежуємо жінку?

Так. Її стан здоров'я.

Так, так, лише жінку. А вже УЗД?

Чи не протипоказана її вагітність? Бо, на жаль, існують такі випадки, коли у жінки є дуже серйозні проблеми зі здоров'ям. І є такий відсоток, слава Богу, він маленький, що жінкам не можна вагітніти.

Це шкода. Про УЗД. Міф про те, що УЗД шкодить дитині. Шкодить УЗД дитині?

Ні. Це ультразвукове дослідження. Ультразвукові хвилі проходять через тканини і відбиваються від них. По цій глибині формується картинка. Сучасні УЗД-апарати – це повноцінні комп'ютери, які оцифровують зображення. Нам все видно. УЗД зовсім не шкідливо і його можна сміливо робити.

На цьому етапі, до 12-ти тижнів, бо зараз ви розкажете про це грунтовніше, бо я знову ж таки з свого досвіду. Там коли старше я народжувала, я робила звичайні УЗД, ну такі там звичайні, а от вже з молодшим, я вже їздила в клініку, де нам робила на 16-му тижні, я робила 4D УЗД і там прямо на 16-му тижні мені показували його нирки, от такі горошинки і показували. Зараз це ж майже у всіх так роблять?

Так, але 4D – це більше такий, знаєте, маркетинговий хід. Це більше для людей зроблено, щоб візуалізувати дитину. На звичайному гарному УЗД-апараті, звичайне УЗД-зображення, лікар-професіонал одразу побачить якісь вади розвитку.

Часто у вас пари просять не казати їм стать дитини?

Рідко, але буває. Деякі хочуть зробити гендер-паті, шарик цей лопнути. А деякі навіть допологі зберігаються в таємниці.

Я би не витримала.

Я теж. Я ще в 12 тижнів намагався роздивитися хто ж це буде.

Окей. 12 тижнів стали на облік. Що далі? Далі жінка, якщо її нічого не турбує, живе собі звичайним життям.

Так. Стали на облік до 12 тижнів. В першому триместрі, другому, до 30 тижнів жінка повинна відвідувати акушера гінеколога приблизно раз на місяць. Після 30 тижнів – раз на два тижні. В 12 тижнів дуже важливе обстеження, комбінований пренатальний скринінг першого триместру. Це ретинне обстеження всіх вагітних жінок на предмет ризику народження дитини з хромосомною патологією. Ми всі чули про такі хвороби, як синдром Дауна, наприклад. Трисомія, 21 хромосома. Оце перше обстеження саме дитини в 12 тижнів. І це один з найважливіших обстежень під час вагітності.

Окей. Є ще один, я прочитала. Ви, мені здається, про нього згадували, бо коли я виношувала своїх дітей, то я таких аналізів не здавала. Аналіз крові на ХГЧ. Це що?

ХГЧ – це російський хворінічний генатропін чоловіка, українською – ХГЛ, хворінічний генатропін людини. Це гормон, який виділяє дитина в кровотік матері.

А це для чого?

На початку вагітності, наприклад, коли ми ще не бачимо на ОЗД дитину, ми по цьому гормону можемо визначити, чи все нормально з вагітністю, чи вона прогресує, чи ні, по його зросту. Жінка повинна здати цей гормон двічі з інтервалом в 48 годин, і він повинен збільшитися не менше, ніж вдвічі. Це перше. І цей гормон здається рутинно під час комбінованого пранотального скринінгу. Якщо цей гормон не в нормі, це може свідчити про якесь захворювання дитин або про ризик ускладнень вагітності в майбутньому.

Добре. От дивіться, ми вже назвали два обстеження, дві процедури, які дуже важливі, які не можна ігнорувати в жодному разі. Що би ви ще додали до цього списку?

Взагалі я б не рекомендував жодного обстеження, яке радить лікар, ігнорувати.

Я вам скажу, що я ігнорувала. Бо це, для мене, якось було... Я жодного разу не здавала аналіз калу на щось. Я не знаю, для чого. Але мене ще відправляли, я жодного разу це не здавала.

Зараз аналіз калу під час вагітності не є обов'язковим методом, він не береться. Зазвичай це вже ж комбінований пренатальний скринінг першого триместру, як я вже сказав, і комбінований пренатальний скринінг другого триместру. Як правило, якщо перший скринінг нормальний, то в другому триместрі робиться УЗД і обстеження на альфа-фетопротеїн. Це ж знову ж такий гормон, який виділяє дитина в кровотік матері.

Всі жінки майже знають, що 28 тиждень, він такий дуже особливий, 28 тиждень вагітності, тому що дуже часто на цьому етапі у жінок відбуваються перечасні пологи. Чому? Чому оцей 28 тиждень такий важливий?

Ви знаєте, я не можу сказати, що саме 28 тиждень більшість перечастих пологів. В 28 тижнів ми радимо жінці, чому він такий особливий, а у дитини в 28 тижнів вже формуються свої біоритми, режими сну, бодрствування. Коли жінка вже більш прискіпливо повинна слідкувати за рухами дитини. Саме з 28-го тижня. Якщо до 28-го тижня жінка просто повинна відчувати рухи кожен день, то з 28-го вона вже повинна їх за ними слідкувати і рахувати.

ТОП-3 поради для жінок, які планують стати мамами

Дайте, будь ласка, топ-3 поради для жінок, які планують стати мамами чи зараз на етапі. Для того, щоб вагітність пройшла максимально легко, приємно і комфортно. Що робити?

По-перше, насолоджуватись своїм станом, бо, знову ж таки, повторюсь, вагітність – це не хвороба, це фізіологічний стан. Це найкраще, що могло з вами трапитись, і ви повинні цим насолоджуватись.

Гнати якісь думки і всіх порадників від себе, окрім свого лікаря. Ну, і зазвичай слухати лікаря і поменше читати в гуглі.

Якщо вас щось торбує, не соромитесь запитати у лікаря будь-яке запитання, бо якихось безглуздих, непотрібних запитань у вагітних немає. Ви повинні будь-яку інформацію отримати від свого лікаря.

Дякую вам величезне за сьогоднішню розмову. Нагадаю, що спілкувалися сьогодні з Віталієм Зінченком, лікаром-акушером-гінекологом клініки ISIDA.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.

Знижка для вагітних на первинну 60-хвилинну консультацію лікаря акушера-гінеколога, включаючи УЗД Записатися на консультацію з 90% знижкою
Форум про вагітність: відповіді лікарів на запитання

Чи можна завагітніти після перев'язки труб?

Віталія

Запитання:

Доброго дня. В мене таке запитання до вас. Чи можна розв'язати маткові труби?

23 серпня 2024 р.

Відповідь:

Добрий день. Щодо відновлення прохідності маткових труб вам краще звернутися до лікаря, який виконував оперативне втручання. Є багато методик перевʼязування маткових труб. Після деяких відновлення прохідності можливе, після деяких - нi.

Якщо відновлення неможливe або протягом 6-ти місяців після відновлення вагітність не настала, рекомендується програма екстракорпорального запліднення.

24 серпня 2024 р.

Аспірин та вагітність

Уляна

Запитання:

Добрий день, Наталія Олександрівна! Якщо маєте змогу, дайте, будь ласка, пораду. Була 1-ша завмерла вагітність через триплоїдію. 4 тижні після операції вишкрібання здавала вовчаковий антикоагулянт - 45 при нормі до 42,6. Наступні 2 здачі через ще 4 тижні і 3 місяці в межах норми (потрійним тестом). Початок 2-ї вагітності - знову виявлено в низьких титрах. Думки лікарів розділилися: хтось наполягає на низьких дозах Аспірину ще з початку вагітності, хтось не бачить потреби. Я до 12 тижнів не приймала, зараз на першому скринінгу в розрахунок Астрая вказали АФС, коли пояснила ситуацію, і сказали знову задуматись про Аспірин. Ризик преекламсії 1:319, ЗРП 1:162, передчасні пологи 1:666 (як розумію вказанння АФС вплинуло). Яка Ваша думка? Чи радили б Ви все-таки приймати Аспірин, щоб перестрахуватися?

31 липня 2024 р.

Відповідь:

Добрий день

Рекомендації зможу дати під час прийому після збору анамнезу, вивчення результатів аналізів тощо.

Прошу записатися до мене на консультацію в ISIDA Медмістечко за адресою : б-р В. Гавела, 65.

Тел для запису: 0 800 60 80 80

31 липня 2024 р.

Чи є це завмерлою вагітностю?

Катя

Запитання:

Добрий день. По УЗД 3 тижня вагітності, ХГЧ 3030. Чи не вважається це завмерлою вагітністю?Менструальний цикл 50.

26 березня 2024 р.

Відповідь:

Добрий вечір. Оцінити, прогресуюча вагітність чи завмерла, можна за допомогою аналізу на ХГЛ у динаміці (з інтервалом у 48 годин), тобто за приростом.

27 березня 2024 р.

Підготовка до Прийому: Які аналізи важливо мати з собою при невдалій вагітності та епілепсії?

Марія

Запитання:

Доброго дня. В мене дві невдалі вагітності. Перша завмерла на 5'6 тиждні а друга була позаматкова. Я сама епілептик. Мене цікавить які потрібно аналізи мати з собою в вас на прийомі

21 березня 2024 р.

Відповідь:

Добрий день. Для першого прийому достатньо буде повної медичної документації, що стосується попередніх вагітностей, а також раніше проведених гінекологічних обстежень.

Бажано мати результати аналізу крові на АМГ, пролактин + ТТГ (не залежить від дня менструального циклу). А також спермограму чоловіка.

Запис за телефоном контакт - центру: 0 800 60 80 80

22 березня 2024 р.

До скільки років можна вагітніти?

Світлана

Запитання:

Добрий день, прошу вас, до скільки років можна вагітніти в Україні? Дуже дякую.

22 лютого 2024 р.

Відповідь:

Для переносу ембріона в порожнину матки в Україні є вікові обмеження: 52 роки і 11 місяців.

23 лютого 2024 р.