Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Гінеколог дитячого та підліткового віку

Жіноче здоров'я формується з раннього дитинства. І фахівці клініки ISIDA, яка понад 25 років спеціалізується на лікуванні безпліддя та допоміжних репродуктивних технологіях, про це дуже добре знають. Тому клініка пропонує своїм пацієнткам спостереження за жіночим здоров'ям буквально з моменту появи дівчинки на світ, у підлітковому періоді, в період розквіту жіночності та під час менопаузи.

Які хвороби лікує дитячий гінеколог

Консультація дитячого гінеколога може знадобитися дівчинці ще в дитинстві. Приводом для візиту до дитячого гінеколога можуть стати синехії – спайки («склеювання») статевих губ. Існує досить багато причин виникнення цієї проблеми і тільки один шлях вирішити її – звернення до дитячого гінеколога. Тільки кваліфікований лікар може безболісно допомогти дівчинці позбутися синехій, а також оцінити індивідуальні особливості організму дівчинки та дати свої рекомендації профілактики цієї проблеми.

У будь-якому, навіть у дитячому, віці в дівчинки в ділянці статевих органів може з'явитися подразнення, почервоніння, свербіж, можливе значне збільшення кількості виділень. Це симптоми запалення, що може виникнути в разі недотримання заходів безпеки під час гри на пляжах і в інших громадських місцях без трусиків. Іноді причиною запалення стають сторонні предмети, які дівчатка, знайомлячись зі своїм тілом, досліджуючи його, засовують собі в піхву. Допомога дитячого гінеколога в таких випадках необхідна.

Консультація гінеколога в підлітковому віці

Початок періоду статевого дозрівання завжди пов'язаний з безліччю емоційних переживань, причиною яких є гормональні бурі, що відбуваються в організмі дівчинки, яка поступово перетворюється на дівчину. Дуже важливо не пропустити в цьому віці симптоми якщо не хвороби, то схильності до виникнення будь-якої проблеми з жіночим здоров'ям. Не відкладайте візит до гінеколога дитячого і підліткового віку, якщо у Вашої дитини спостерігаються такі стани:

 • надто рання (до 8 років) поява хоча б однієї ознаки статевої зрілості (збільшення молочних залоз, поява оволосіння, кров'янисті виділення зі статевих шляхів);

 • затримка статевого розвитку (відсутність формування молочних залоз у віці 13 років і більше, відсутність менструації в 15 років і більше);

 • нерегулярний цикл – після появи перших місячних має пройти певний час (до півтора року), щоб у дівчини встановився менструальний цикл. Обов'язково зверніться до гінеколога, якщо після появи перших місячних минуло більше року, а в дівчини все ще трапляються затримки на два тижні і більше;

 • біль під час місячних;

 • тривалі (довше 7 днів) або рясні менструації;

 • біль у молочних залозах, виділення із сосків;

 • свербіж, печіння, почервоніння шкіри та слизових оболонок зовнішніх статевих органів, рясні виділення зі статевих органів.

Які хвороби можуть виникати в період статевого дозрівання

У період статевого дозрівання в дівчини найчастіше діагностують такі проблеми з жіночим здоров'ям:

 • порушення менструального циклу;

 • кісти яєчників, які переважно не мають симптомів. Для діагностики кісти використовується УЗ-дослідження. Ця проблема небезпечна ускладненнями;

 • патологія шийки матки – така проблема може виникати в дівчини ще до початку статевого життя;

 • виявляються вроджені аномалії розвитку дівочої пліви, піхви, внутрішніх статевих органів.

Заведено вважати, що регулярні візити до гінеколога обов'язкові після початку статевого життя. Це хибна установка – ціла низка захворювань жіночої статевої сфери на початкових стадіях має безсимптомний перебіг. Але їх рання діагностика дає змогу зберегти репродуктивне здоров'я. Тому візит до гінеколога з початком статевого дозрівання повинен бути щорічним. До того ж ви зможете проконсультуватися з питань контрацепції та профілактики раку шийки матки (вакциною Церварикс).

Визначальною особливістю клініки ISIDA є не тільки професіоналізм усіх лікарів, але й по-людськи тепле ставлення до пацієнтів, зокрема молодих. Дитячий лікар-гінеколог дуже тактовно і дбайливо, не травмуючи психіку своєї юної пацієнтки, огляне дівчинку з використанням спеціальних методів та інструментів.

Шаталова Марина Віталіївна, гінеколог дитячого та підліткового віку, лікар УЗД, акушер-гінеколог, має 16-річний досвід роботи, вчений ступінь кандидата медичних наук. Довірте жіноче здоров'я своєї дитини нашому фахівцеві, і вона зробить все можливе, щоб Ваша дівчинка була здорова.

Виникли питання? Ми з задоволенням відповімо на них, якщо Ви зателефонуйте нам за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або поставте нам своє запитання тут.

Вплив спільного сну з батьком на розвиток 11-річної дівчинки

Ніна

Запитання:

Доброго дня! Оксана Вячеславівна, скажіть будь ласка, в мене дитина 11 років дівчинка і вона спить з батьком в одному ліжку. Який негативний вплив на розвиток дівчинки це може мати? Дякую

19 березня 2024 р.

Відповідь:

Вітаю 11 років - це вік пубертату, тобто перехідний період від дитинства до дорослості. У цьому віці діти повинні спати окремо від дорослих, це як мінімум. За можливості, мати окрему кімнату.

Цей період супроводжується змінами в організмі дівчинки, не тільки фізичними, внаслідок підвищення рівня жіночих статевих гормонів, а й психологічними та соціальними.

У дитини змінюється сприйняття себе, свого оточення та соціуму в цілому .

Коли дівчинка продовжує спати з татом або мамою в цьому віці, це може вплинути на неправильне формування розуміння «себе дорослої», ролі батьків у житті, своєї сексуальності та інших понять. І це може призвести до багатьох психологічних проблем.

Для більш чіткого та детального розʼяснення краще звернутись до психолога.

20 березня 2024 р.


Коментар психологині ISIDA clinic:

Перш ніж говорити про те, як це негативно може вплинути на розвиток дівчинки, важливо розібратися, чому дитина спить з батьком.

Можливо, страхи: страх темряви, залишитися одній, бути покинутою...

У підлітковому віці конфлікти з однолітками також можуть спонукати дитину шукати підтримку людини, якій вона довіряє.

Тож підхід має бути комплексним: консультації спеціалістів вузького профілю, а також дитячого та сімейного психолога.

І надзвичайно важливо, щоб у дитини та її батьків був власний зручний і безпечний простір (окреме ліжко, кімната).

20 березня 2024 р.

Почалося сильне запалення

Наталья

Запитання:

Добрий день. У дівчинки (15р.) статевого життя не мала,почалося сильне запалення статевого органу,звернулися в лікарню (в Чехії) призначили Jenamazol 20mg/g(vaginální krém clotrimazolum) мазати двічі на день (зранку та перед сном) стан різко погіршився, наступного ж дня в 12:00 поїхали до лікарні(це був понеділок). Лікарі взяли з піхви мазок, призначили іншу мазь MacmirorComplex(nifuratelum/nystatinum)30g та Rosalgin(порошок для підмивання) і в п'ятницю назначили контрольний прийом. Ситуація, за тиждень лікування,змінилася лише тим, що додався страшенний біль в горлі, неможливо ковтати. В п'ятницю в лікарні нам призначили марганцовку для підмивання і Herpesin400mg таблетки кожні 4години і коли я сказала,що в горлі з'явилася та сама "картина" сказали, що горло вони не лікують бо вони "відділення гінекології в лікарні" Діагноз вони пишуть: akutní vulvitida, akutní kolpitida(vaginitis acuta), а аналіз лабораторний, я так розумію - mykoticka vulvitida Я не знаю,що робити в аптеці взяла від горла Orofar Мене бере жах з того лікування, бо дитині не стає легше

11 листопада 2023 р.

Відповідь:

Добрий вечір. Ймовірно, йдеться про таке захворювання як звичайний, а не герпес генітальний. Проте підтвердити або спростувати той чи інший діагноз та призначити лікування без огляду і аналізів неможливо.

11 листопада 2023 р.

Виявили дермоїдну кісту: чи потрібна термінова операція?

Ірина

Запитання:

Добрий день. Доньці 16 років на УЗД виявили дермоїдну кісту у правому яєчнику. (43 * 40 * 44 мм) Гормони все в нормі. Пропонують хірургічне втручання, лапароскопію. Ваша думка, наскільки терміново нам потрібно робити операцію та які ризики її не робити? Дякую

06 вересня 2023 р.

Відповідь:

Добрий вечір. Якщо підтверджено діагноз «дермоїдна кіста», краще оперувати. Вона може збільшуватись і викликати ускладнення: розрив кісти або перекрути ніжки кісти. Даного типу кісти не зникають і не лікуються консервативним методом так, як функціональні (фолікулярна чи кіста жовтого тіла). Порушення балансу гормонів дермоїдні кісти не провокують. Тому на етапі, коли ще можливе лапароскопічне видалення, краще прооперувати. Видалення такої кісти є плановим втручанням, а не ургентним, якщо не виникли ускладнення. Оперувати потрібно, але можна деякий час почекати, проте краще не затягувати.

07 вересня 2023 р.
Гінекологи дитячого та підліткового віку Київ - Відгуки