Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Ембріолог

Лікарів не знайдено

Ембріолог – професіонал, який володіє експертними знаннями та вміннями в ембріології й успішно застосовує їх для виконання найзаповітнішого бажання людей – бажання мати дитину.

Ембріологія – це біологічна наука, що вивчає розвиток ембріона від моменту запліднення яйцеклітини до досягнення нею стадії зародка. Клінічний ембріолог – це професіонал, який спеціалізується на лікуванні безпліддя. Основне завдання ембріолога полягає в ефективному застосуванні сучасних діагностичних і лабораторних методів із метою отримання результату – благополучної вагітності та народження здорової дитини.

Ембріологи займаються яйцеклітинами пацієнток, обробкою сперми для запліднення, екстракорпоральним заплідненням, наглядом за розвитком ембріонів, відбором найкращих ембріонів на перенесення, заморожуванням ембріонів, яйцеклітин і сперми.

Ембріолог несе відповідальність за роботу лабораторії, в якій безпосередньо відбуваються процеси запліднення і культивування ембріонів.

Від чого залежить успіх роботи ембріолога

«Успішність роботи ембріолога – в прямій залежності від трьох складових: професійної кваліфікації лікаря; рівня використовуваного в роботі обладнання; особистого ставлення до роботи, – каже Кременська Юлія , біолог, ембріолог, кандидат біологічних наук. – І кожна з цих складових вимагає як індивідуальної експертної роботи кожного з лікарів, так і командної згуртованості, а також єдиних для всієї клініки професійних і особистісних цінностей».

Завжди в розвитку

Ембріологія – наука, що стрімко розвивається. І ті проблеми зі здоров'ям чоловіка і жінки, які ще лише десятиліття тому були абсолютно непереборною перешкодою до виникнення вагітності та появи на світ здорового малюка, сьогодні – цілком вирішуване завдання. Але щоб давати таку можливість своїм пацієнтам, ембріолог повинен постійно вчитися. Сучасна ембріологія – це наука, яка дійсно не знає кордонів: у різних країнах світу постійно проводять науково-практичні семінари та конгреси, на яких ембріологи світу обмінюються досвідом зі своїми колегами. Ембріологи клініки ISIDA є постійними учасниками таких заходів.

«Участь у наукових конференціях, практичні стажування в провідних клініках світу – обов'язкова умова професійного зростання, – каже лікар-ембріолог Юлія Кременська. – Але я не можу не поділитися почуттям гордості за свою клініку і свій колектив, яке виникає під час спілкування з представниками знаменитих європейських клінік із лікування безпліддя. Обмінюючись знаннями та досвідом, ми розуміємо, що клініка ISIDA працює на дуже гідному рівні, не поступаючись провідним зарубіжним клінікам. Ми, лікарі-ембріологи клініки ISIDA, «озброєні» не меншими знаннями й обладнанням такого ж рівня, як і наші європейські колеги. А 25-річний досвід роботи клініки і понад 20 000 дітей, які з'явилися на світ за допомогою наших фахівців, – яскраве підтвердження високого професіоналізму клініки загалом і кожного ембріолога зокрема.»

Устаткування – на європейському рівні

Сучасна ембріологія потребує використання сучасної лабораторної техніки. І ембріологи клініки ISIDA мають можливість працювати на технічно-високому рівні. У їхньому розпорядженні, наприклад, планшетні інкубатори, що дають можливість створювати та підтримувати умови, максимально наближені до наявних у матці жінки, такі як температура, склад газу та інші умови. Ще одна відмінна риса клініки ISIDA – використання в роботі з ембріонами високочистого вуглекислого газу. Це має величезне значення для правильного розвитку ембріона і є однією з важливих відмінних рис клініки ISIDA серед клінік, які спеціалізуються на проведенні ЕКЗ.

Преімплантаційна генетична діагностика – найважливіша складова сучасних ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій). Преімплантаційний аналіз ембріона на наявність хромосомних аномалій або моногенних захворювань значно збільшує ймовірність настання здорової вагітності і появи на світ здорового малюка. Такий високоточний аналіз робиться за допомогою сучасної системи лазерного хетчингу, якою обладнана ембріологічна лабораторія клініки ISIDA.

Ембріологічна лабораторія клініки ISIDA обладнана також усім необхідним для проведення вітрифікації (найсучаснішої методики кріоконсервації) яйцеклітин й ембріонів. Методика кріоконсервації яйцеклітин пропонується, зокрема, у випадках, коли чоловікові або жінці належить пройти курс хіміо- або променевої терапії, але вони хочуть зберегти при цьому свою здатність народити в майбутньому здорову дитину. Цей метод використовується також у разі необхідності відкласти вагітність на кілька років через бажання жінки зробити кар'єру або з інших причин. Заморожування здорової яйцеклітини в такому випадку обіцяє їй здорове материнство.

Висока компетентність ембріологів при проведенні аналізу сперми чоловіка – ще одна відмінна риса клініки ISIDA. За допомогою спермограми визначається репродуктивна здатність чоловіка: ембріолог під мікроскопом оцінює концентрацію, форму і рухливість сперматозоїдів, визначає кількісні, якісні та морфологічні параметри сперми. Акуратність діагностики багато в чому залежить від знань і досвіду фахівця. Високий рівень компетентності при проведенні спермограми в клініці ISIDA визнаний європейськими експертами: клініка при Вестфальському університеті ім. Вільгельма (м. Мюнстер, Німеччина) – одному з найбільших і найшанованіших європейських університетів, – підтвердила високий експертний рівень лабораторії ембріології клініки ISIDA при проведенні спермограми.

Високий рівень професіоналізму

Спеціальність ембріолога потребує постійного підвищення рівня професійної кваліфікації. З цією метою клініка ISIDA регулярно відряджає своїх фахівців на стажування до провідних європейських клінік, дає можливість лікарям підвищувати кваліфікацію на міжнародних семінарах і конгресах. Тільки за останні півроку лікарі-репродуктологи й ембріологи ISIDA побували на конференціях і стажуваннях у таких країнах, як Данія, Франція, Німеччина, Чехія, Казахстан, Голландія.

Усі ембріологи клініки ISIDA є фахівцями дуже високого рівня.

Так, Кременська Юлія є кандидатом біологічних наук PhD, захист її міжнародної дисертації проходив у Токійському Університеті (Японія). Вона автор низки наукових публікацій у рейтингових міжнародних журналах (PubMed).

Юлія Кременська працювала науковим співробітником у провідних лабораторіях світу (Токійський Університет, Японія; Агентство Технологій, Науки та Досліджень, A * STAR, Сінгапур); очолювала цитогенетичну лабораторію в клініці репродуктивних технологій (2006-2010) з впровадженням в практику сучасних методів преімплантаційної та пренатальної молекулярної діагностики.

Улаєва Євгенія Григорівна, лікар лаборант-генетик, лікар-ембріолог, ендокринолог (чоловічий фактор безпліддя), має 18-річний досвід роботи, володіє численними сертифікатами з андрології, ембріології, УЗ-діагностики. Євгенія Улаєва має першу кваліфікаційну категорію, є членом ESHRE, УАРМ.

Гончарова Наталія Олександрівна – лікар лаборант-генетик із 13-річним стажем роботи, має другу кваліфікаційну категорію, є членом ESHRE, УАРM.

Короткевич Наталія Валеріївна – біолог, кандидат біологічних наук, стаж роботи за фахом – 9 років. Наталія Короткевич є співавтором близько 40 наукових публікацій, із 2009 року є членом FEBS.

Малюта Ольга Володимирівна – біолог, 8 років досвіду роботи науковим співробітником в українських і польських наукових інститутах (Інститут молекулярної біології і генетики НАНУ, Міжнародний інститут клітинної та молекулярної біології у Варшаві, Інститут біофізики та біохімії польської Академії Наук). Вона автор 13 наукових робіт у галузі молекулярної біології і генетики, має досвід відкриття та оптимізації лабораторії молекулярно-генетичної діагностики. З 2010 року – член FEBS.

Захарова Ірина Анатоліївна – біолог, лаборант-генетик, має 13-річний досвід роботи, є членом Українського союзу ембріологів.

Клінічні ембріологи клініки ISIDA використовують повний спектр сучасних репродуктивних технологій

 • Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) – спосіб подолання безпліддя, за якого спеціально оброблену в лабораторних умовах сперму вводять у матку жінки. Мета ВМІ – максимально збільшити кількість сперматозоїдів, які досягнуть фаллопієвих труб і, відповідно, збільшити шанси на запліднення. Це найменш інвазивний і найдешевший спосіб лікування безпліддя. Такий спосіб запліднення показаний, якщо в пари безпліддя неясного генезу за нормальних показників спермограми; фізіологічні проблеми й оперативні втручання на шийці матки; проблеми з еякуляцією і т.д.

 • Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це комплексна методика, яку використовують для подолання безпліддя. У класичному вигляді під час ЕКЗ отримують зрілі яйцеклітини шляхом контрольованої стимуляції яєчників і запліднюють їх у лабораторних умовах. Запліднена яйцеклітина культивується в лабораторії, отриманий ембріон переносять у матку для імплантації й отримання подальшої вагітності. ЕКЗ – найефективніший метод лікування безпліддя.

 • Введення сперматозоїда всередину яйцеклітини (ICSI) – варіант ЕКЗ-програми, за якої яйцеклітина запліднюється шляхом введення одного відібраного сперматозоїда. ЕКЗ неможливе без ІКСІ при важких формах чоловічого безпліддя; при попередніх невдалих спробах проведення ЕКЗ без ІКСІ.

 • Отримання сперматозоїдів при найважчих формах чоловічого безпліддя – ТESA, MESA. Це методики виділення, отримання та зберігання сперматозоїдів, отриманих методом біопсії яєчок.

 • Допоміжний хетчинг – методика, за допомогою якої робиться лазерна надсічка на оболонці ембріона з метою полегшити вихід ембріона з оболонки для успішної імплантації в матці.

 • Кріоконсервація сперматозоїдів – метод глибокого заморожування для тривалого зберігання сперматозоїдів.

 • Вітрифікація яйцеклітин і ембріонів – сучасний, безпечний і ефективний спосіб глибокої заморозки та зберігання яйцеклітин і ембріонів.

 • Донація яйцеклітин – використовується в разі відсутності власних яйцеклітин для запліднення або при множинних невдалих спробах ЕКЗ на власних яйцеклітинах.

 • Преімплантаційна генетична діагностика (PGD) із використанням FISH-методу. Це метод виявлення хромосомних аномалій ембріонів за допомогою FISH-методу ще до їх імплантації в матці жінки. При цьому біопсія бластомера (однієї клітини з ембріона) відбувається на третю добу розвитку ембріона, а перенесення ембріона – на 5-тю, після результатів отримання аналізу.

 • Преімплантаційний генетичний скринінг/діагностика (NGS) – сучасна еталонна методика діагностики або скринінгу ембріонів на наявність хромосомних аномалій або моногенних захворювань.

 • Селективне перенесення одного ембріона, тобто вибір із кількох ембріонів одного найкращого для перенесення. Вибір ембріона базується на морфокінетичних характеристиках його розвитку і/або його генетичному аналізі. Перенесення одного ембріона знижує практично до нуля ризик виникнення багатоплідної вагітності, що несе великі ризики для здоров'я матері та дитини.

На рівні душі та серця

Однією з умов успішної роботи ембріолога є його людські якості. Найсучасніше обладнання в неуважних і байдужих до результату руках виявиться не більше ніж дорогою, але малозначущою машиною. «Ембріологічна лабораторія клініки ISIDA – це згуртована команда ембріологів, яка працює з максимальною відповідальністю й увагою, щоб забезпечити людям доступне й ефективне лікування з подальшим народженням довгоочікуваної та здорової дитини, – говорить Юлія Кременська.Робота з гаметами (яйцеклітинами і сперматозоїдами) дуже відповідальна і потребує уважного ставлення до найдрібніших деталей. Тому основні якості ембріологів клініки ISIDA – дбайливість, чуйність і співчуття. Ці якості в поєднанні з професіоналізмом і досвідом дають можливість реалізувати найсміливіші бажання пацієнтів».

Відмінною особливістю клініки ISIDA є живе спілкування ембріологів із пацієнтами, які проходять програму підготовки до ЕКЗ. Ми регулярно консультуємо пацієнтів, оскільки вважаємо, що наші пацієнти повинні отримувати інформацію безпосередньо від фахівця».