Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Інтерв'ю головного лікаря клініки («Галерея. Стиль життя»)

Майбутня мама зможе потрапити до нас ще дитиною і спостерігатися у клініці все своє жіноче життя. Кожна людина знає, як важливо мати «свого лікаря» - це дуже підтримує, створює психологічний комфорт. Тому коли наші клієнти кажуть - знаєте, ми почуваємося у вас як вдома, з рідними, я радію, бо переконана, що це дуже важливо.

Світлана Дікусарова з 1981 року працювала лікарем відділення для вагітних з акушерською патологією, з 1990 року - завідувач пологовим обсерваційним відділенням інституту педіатрії, акушерства та гінекології академії медичних наук України. В 1987 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. З 2004 року - завідувач акушерським відділенням, а з 2012 - головний лікар медичного центру «Ісіда - IVF».

Народження людини - це завжди диво

Світлана Дікусарова, головний лікар одного з найбільших в Україні приватного акушерсько-гінекологічного медичного центру «Ісіда - IVF»

У грецькій міфології Ісідою звали жінку, котра стала зразком і символом материнства. В сучасній Україні ж назву «Ісіда - IVF» отримав заклад, який завдяки високому професіоналізму лікарів, сучасним медичним технологіям, належному рівню обслуговування пацієнтів щодня і щогодини творить чудеса, даруючи людям щастя материнства та батьківства. Репродуктивні технології — це перший і найважливіший напрямок діяльності центру, але є й інші, адже нині «Ісіда» являє собою унікальний медичний комплекс, який має декілька великих відділень і допоміжних підрозділів, який пропонує медичні послуги з акушерства та гінекології, репродуктивної медицини, мамології, педіатрії, медичної генетики, лабораторної діагностики тощо. Про це і не тільки про це, — в інтерв'ю журналу «Галерея. Стиль життя» головного лікаря медичного центру «Ісіда - IVF» Світлани Дікусарової.

Світлано Миколаївно, медичний центр «Ісіда» напевне є й вашим дітищем. Як створювалася концепція центру, яка ідея стала для нього основоположною та чому?

Відкриття приватного медичного закладу - це в будь-якому разі бізнес, але акушерство є особливою галуззю медицини, де відповідальність надвисока, проте спланувати щось заздалегідь майже неможливо. Хід пологів завжди є непередбачуваним і супроводжується численними ризиками - навіть у випадку, коли майбутня мати не мала жодного ускладнення під час вагітності. Тому я переконана, що люди, які створили приватний акушерсько-гінекологічний стаціонар, були надзвичайно сміливими й мали благородні мотиви. І життя це підтвердило, адже наша клініка сьогодні - один з лідерів країни в репродуктивних технологіях.

А починалося все в 1992 році, коли було відкрито відділення допоміжних репродуктивних технологій, - туди зверталися пацієнтки, якім не вдавалося завагітніти природнім шляхом. Саме тому бренд «Ісіда - IVF» асоціюється перш за все з лікуванням безпліддя. Проте після того, як вагітність наступала, жінки потребували ретельного медичного супроводу. Так була відкрита жіноча консультація, а згодом і акушерський стаціонар

Якою зараз є «Ісіда - IVF»?

Нині наш медичний заклад є унікальним, бо в одних стінах надає практично замкнений цикл допомоги, тобто, повний комплекс послуг для жінок та їхніх родин. За роки існування центру у нас з'явилося на світ понад шість з половиною тисяч немовлят. Після пологів наші пацієнтки можуть продовжувати спостерігатися в нас впродовж усього життя в амбулаторних відділеннях та за потреби отримувати допомогу в гінекологічному відділенні. З 2010 року у клініці працює педіатричне відділення, і, якщо мама виявляє бажання, то її дитина буде до року отримувати медичну допомогу в клініці «Ісіда - IVF». На майбутнє плануємо розширити програми педіатричного спостереження, створити дитячий стаціонар та дитячу поліклініку, щоб народжені у нас дітки могли спостерігатись та отримувати медичну допомогу аж поки не подорослішають.

Велике значення має те, що у нас працює багато суміжних спеціалістів - терапевти, невропатологи, ендокринологи, інфекціоністи, дитячий гінеколог, судинний хірург, мамолог тощо. Майбутня мама зможе потрапити до нас ще дитиною і спостерігатися у клініці все життя. Кожна людина знає, як важливо мати «свого лікаря» — це дуже підтримує, створює психологічний комфорт.

Медичний центр «Ісіда - IVF» - один з найбільших лідерів приватного медичного ринку в Україні. Протягом двадцяти років бренд Іsida асоціюється в Україні з лікуванням всіх форм безпліддя. Використовуючи повний спектр сучасних репродуктивних технологій, ми щороку допомагаємо більш ніж 2500 пацієнтам стати батьками. Дев'ять років тому isida відкрила перший в країні недержавний пологовий будинок з європейським рівнем обслуговування, а також відділення гінекології та операційний блок. За цей час у стінах клініки народилося понад 6000 дітей. У 2010 році стартував напрямок педіатричної служби. Клініка isida спеціалізується також на мамології, лабораторній та інструментальній діагностиці, клінічній та лабораторній генетиці. Наші переваги - багаторічний лікарський досвід, сучасне обладнання, власні лабораторії, високий рівень сервісу. Ми безперервно покращуємо якість обслуговування - заради блага наших пацієнтів. Статус клініки підтверджений акредитаційним сертифікатом міністерства охорони здоров'я україни, серія мз № 009877. Ліцензія на медичну практику ае № 196301. Клініка є медичним закладом, сертифікованим за міжнародним стандартом якості серії ISO 9001-2008.

Які переваги мають пацієнти клініки «Ісіда»?

Кожна жінка, яка народжує у нас, має почуватися королевою! Медичний центр «ісіда-ivf» максимально орієнтований на пацієнтів. Ми намагаємося врахувати та виконати всі побажання жінок, - звісно, якщо це не суперечить медичним принципам.

Коли клініка ще тільки створювалася, ми вирішили: у нас не має бути плинності кадрів. На роботу не беремо зовсім молодих, недосвідчених спеціалістів. Я переконана, що на людях, які платять за медичну допомогу чималі гроші, не повинна вчитися молодь. Тому у нас всі лікарі мають першу чи вищу кваліфікаційну категорію та досить великий стаж роботи. Крім того, весь наш медичний персонал пройшов тренінги у психологів. Пригадую, навіть я, маючи досвід роботи у державній клініці понад 23 роки, завдяки такому тренінгу дізналася для себе багато нового щодо спілкування з пацієнтами.

Велике значення має й чисельність персоналу. Є велика різниця - одна акушерка на 25-30 породіль, чи дві акушерки на 10 породіль, як у нас. Тобто, жодна пацієнтка у нас не почує: почекайте, я підійду пізніше! Це свідчить про певний рівень медичного сервісу. Дуже важливим є питання безпеки. Це й медичний професіоналізм, й увага, якою не обділена жодна пацієнтка, і, звичайно, рівень комфорту. Ми забезпечуємо всім необхідним, аж до одноразових зубних щіток.

Наші пацієнтки отримують повноцінне харчування. Також в «Ісіді» використовуються найсучасніші засоби для асептики та антисептики, переважно одноразові матеріали. У нас чітко дотримуються як міжнародних, так і вітчизняних стандартів та протоколів лікування. До речі, незабаром після відкриття акушерсько-гінекологічного стаціонару, «Ісіда» була єдиним медичним закладом, який мав міжнародний сертифікат якості. З того часу до нас регулярно приїздять фахівці з Німеччини та Австрії, і ми кожного разу підтверджуємо цей сертифікат. І повірте мені, що це дуже непросто.

Як відомо, у вашій клініці аборти не роблять?

Так, медичний центр «Ісіда» позиціонує себе як медичний заклад, де лікують безпліддя, тому такої послуги у нас немає. У клініці можуть переривати вагітність лише за медичними показниками, - наприклад, якщо розвиток плоду припинився.

Ви є лікарем з величезним досвідом роботи, чи пам'ятаєте ви своїх пацієнтів?

Буває дуже незручно, коли колишні пацієнти підходять у різних неочікуваних місяцях - на концерті, в ресторані, в аеропорту і кажуть - як, ви мене не пам'ятаєте, я ж у вас колись народжувала! Я у таких випадках завжди дуже довго вибачаюся, пояснюю, що з часом люди змінюються. Професія акушера-гінеколога є дуже непростою, морально й фізично. Лікарям завжди хочеться, щоб було все добре. Однак народження кожної дитини - це диво, це щастя, це величезний позитив, і кожній людині, яка бере участь у пологах, перепадає певна часточка цього щастя.

Оригінал публікації можна переглянути у pdf-файлі за посиланням: Інтерв'ю головного лікаря клініки ISIDA Світлани Дикусарова журналу «Галерея. Стиль життя»

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.