Пренатальна діагностика в ISIDA clinic
Пренатальна діагностика - це комплекс діагностичних заходів, що здійснюється до народження дитини з метою виявлення патологій, спадкових і вроджених захворювань та можливих ускладнень під час вагітності.
Таке обстеження допомагає лікареві зняти тривожність жінки стосовно здоров'я майбутнього малюка. Якщо ж відхилення виявлені - скоригувати роботу з вагітністю. ISIDA clinic має значний досвід у застосуванні інвазивних та неінвазивних методів пренатальної діагностики.
5 причин пройти пренатальну діагностику плода в ISIDA clinic
- Власна генетична лабораторія, яка на постійній основі бере участь у міжнародному контролі якості генетичних досліджень GenQA (Oxford, UK). У нас працюють досвідчені спеціалісти та використовується надсучасне обладнання.
- Фахівці ультразвукової діагностики ISIDA clinic мають ліцензію FMF (The Fetal Medicine Foundation) - провідної світової організації медицини плода.
- Під час скринінгу першого триместру вагітності (11-13 тижнів) застосовуємо сучасний алгоритм Astraia, який складається з експертного ультразвукового дослідження плода та біохімічного аналізу крові.
- Для аналізу частоти серцебиття плода за допомогою кардіотокографії використовуємо високоякісні фетальні монітори Sonicaid Team.
- У нас можна пройти повне обстеження за один день. Цитогенетики, спеціалісти з пренатальної медицини та лабораторної діагностики взаємодіють швидко і якісно, працюючи на результат. Ви з упевненістю можете довірити власне здоров'я та здоров'я майбутньої дитини ISIDA clinic.
Методи пренатальної діагностики в клініці ISIDA
Розрізняють інвазивні та неінвазивні методи пренатальної діагностики.
Інвазивна пренатальна діагностика
Передбачає внутрішньоутробне проникнення для отримання зразків навколоплідних вод, хоріона або часток плаценти. Ризик ускладнень після такої процедури не перевищує звичайні популяційні ризики переривання вагітності. А користь - неоціненна. Достовірність результату - майже 99%. Усі процедури проводяться під контролем апарата УЗД. До інвазивних методів дослідження належать:
- біопсія хоріону;
- амніоцентез;
- плацентоцентез.
Обстеження доступні в ISIDA clinic.
Біопсія хоріону
Хоріон - зовнішня оболонка плодового яйця, яка на 16-му тижні вагітності трансформується в плаценту, що живить плід. Хромосомний набір хоріона відповідає хромосомному набору плода. Отже, біопсія хоріону допомагає визначити наявність хромосомних хвороб, зокрема синдрому Дауна. А також дізнатися стать дитини. Найбезпечніший та найрезультативніший період для біопсії хоріона - 10-11 тиждень вагітності. Процедура проводиться без госпіталізації, в амбулаторних умовах.
Амніоцентез
Амніоцентез - це отримання зразків навколоплідних вод з метою діагностики хромосомної патології. При цьому вивчається не тільки хімічний склад рідини, а й відшаровані клітини шкіри плода, які зазвичай у ній плавають.Тому амніоцентез для лікаря більш інформативний, ніж біопсія хоріона.
За допомогою амніоцентезу можна виявити хромосомні і генетичні хвороби, спадкові хвороби, внутрішньоутробні інфекції, вади розвитку плода, визначити резус-сумісність між матір'ю та дитиною тощо.
16-17-й тиждень вагітності - сприятливий період для амніоцентезу.
Плацентоцентез
Плацентоцентез - це метод обстеження, який дозволяє діагностувати на більш пізніх термінах вагітності синдром Дауна та інші хвороби, причиною яких є геномні і хромосомні мутації. При плацентоцентезі у 2-ому триместрі вагітності беруться частинки плаценти. Метод безпечний для жінки та її майбутньої дитини. Для проведення процедури вагітній необхідний наркоз та короткочасна госпіталізація. Усі обстеження призначаються акушером-гінекологом та/або лікарем-генетиком індивідуально.
Неінвазивні методи пренатальної діагностики
До неінвазивних методів діагностики належать такі: біохімічний скринінг (використовується кров вагітної), НІПТ (неінвазивний пренатальний тест), а також ультразвукове обстеження плода і плаценти (скринінг). Пренатальний скринінг рекомендовано проводити у кожному триместрі вагітності.
-
Скринінг I триместру вагітності (11-13 тижнів) Обстеження оцінює індивідуальний ризик розвитку таких патологій: синдрому Дауна, Едвардса, Патау, Тернера, патології нервової трубки, аненцефалії тощо. Фахівці ISIDA clinic використовують сучасний алгоритм Astraia, який складається з експертного ультразвукового дослідження плода та біохімічного аналізу крові. Також проводиться оцінка ризику прееклампсії - найпоширенішого та найважчого ускладнення вагітності, що розвивається у 5-10% вагітних; синдрому затримки росту плода та передчасних пологів. Рання діагностика дає змогу вчасно розпочати проведення профілактичних заходів.
-
Скринінг ІІ триместру вагітності (16-21 повний тиждень) Аналіз крові на альфа-фетопротеїн та ультразвукове дослідження плода. Детально оцінюється будова плода з метою виявлення ранніх форм аномалій.
-
Скринінг ІІІ триместру вагітності (28-32 повних тижні) Містить комплекс досліджень: кардіотокографію, доплерометрію, ультразвукове дослідження. Доплерометрія досліджує плодовий та матково-плацентарний кровоплин, виявляє судинні порушення. За допомогою кардіотокографії автоматично аналізується частота серцебиття плода і оцінюється його стан згідно з критеріями Dawes-Redman. Для цього використовуються високоякісні фетальні монітори Sonicaid Team. ISIDA clinic застосовує методи пренатальної діагностики виключно за призначенням лікаря відповідно до рекомендацій ВООЗ, європейських стандартів та національних протоколів.