Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Пренатальна діагностика

Пренатальна діагностика в ISIDA clinic

Пренатальна діагностика - це комплекс діагностичних заходів, що здійснюється до народження дитини з метою виявлення патологій, спадкових і вроджених захворювань та можливих ускладнень під час вагітності.

Таке обстеження допомагає лікареві зняти тривожність жінки стосовно здоров'я майбутнього малюка. Якщо ж відхилення виявлені - скоригувати роботу з вагітністю. ISIDA clinic має значний досвід у застосуванні інвазивних та неінвазивних методів пренатальної діагностики.

5 причин пройти пренатальну діагностику плода в ISIDA clinic

 1. Власна генетична лабораторія, яка на постійній основі бере участь у міжнародному контролі якості генетичних досліджень GenQA (Oxford, UK). У нас працюють досвідчені спеціалісти та використовується надсучасне обладнання.
 2. Фахівці ультразвукової діагностики ISIDA clinic мають ліцензію FMF (The Fetal Medicine Foundation) - провідної світової організації медицини плода.
 3. Під час скринінгу першого триместру вагітності (11-13 тижнів) застосовуємо сучасний алгоритм Astraia, який складається з експертного ультразвукового дослідження плода та біохімічного аналізу крові.
 4. Для аналізу частоти серцебиття плода за допомогою кардіотокографії використовуємо високоякісні фетальні монітори Sonicaid Team.
 5. У нас можна пройти повне обстеження за один день. Цитогенетики, спеціалісти з пренатальної медицини та лабораторної діагностики взаємодіють швидко і якісно, працюючи на результат. Ви з упевненістю можете довірити власне здоров'я та здоров'я майбутньої дитини ISIDA clinic.

КТГ

Методи пренатальної діагностики в клініці ISIDA

Розрізняють інвазивні та неінвазивні методи пренатальної діагностики.

Інвазивна пренатальна діагностика

Передбачає внутрішньоутробне проникнення для отримання зразків навколоплідних вод, хоріона або часток плаценти. Ризик ускладнень після такої процедури не перевищує звичайні популяційні ризики переривання вагітності. А користь - неоціненна. Достовірність результату - майже 99%. Усі процедури проводяться під контролем апарата УЗД. До інвазивних методів дослідження належать:

 • біопсія хоріону;
 • амніоцентез;
 • плацентоцентез.

Обстеження доступні в ISIDA clinic.

Біопсія хоріону

Хоріон - зовнішня оболонка плодового яйця, яка на 16-му тижні вагітності трансформується в плаценту, що живить плід. Хромосомний набір хоріона відповідає хромосомному набору плода. Отже, біопсія хоріону допомагає визначити наявність хромосомних хвороб, зокрема синдрому Дауна. А також дізнатися стать дитини. Найбезпечніший та найрезультативніший період для біопсії хоріона - 10-11 тиждень вагітності. Процедура проводиться без госпіталізації, в амбулаторних умовах.

Амніоцентез

Амніоцентез - це отримання зразків навколоплідних вод з метою діагностики хромосомної патології. При цьому вивчається не тільки хімічний склад рідини, а й відшаровані клітини шкіри плода, які зазвичай у ній плавають.Тому амніоцентез для лікаря більш інформативний, ніж біопсія хоріона.

За допомогою амніоцентезу можна виявити хромосомні і генетичні хвороби, спадкові хвороби, внутрішньоутробні інфекції, вади розвитку плода, визначити резус-сумісність між матір'ю та дитиною тощо.

16-17-й тиждень вагітності - сприятливий період для амніоцентезу.

Плацентоцентез

Плацентоцентез - це метод обстеження, який дозволяє діагностувати на більш пізніх термінах вагітності синдром Дауна та інші хвороби, причиною яких є геномні і хромосомні мутації. При плацентоцентезі у 2-ому триместрі вагітності беруться частинки плаценти. Метод безпечний для жінки та її майбутньої дитини. Для проведення процедури вагітній необхідний наркоз та короткочасна госпіталізація. Усі обстеження призначаються акушером-гінекологом та/або лікарем-генетиком індивідуально.

Неінвазивні методи пренатальної діагностики

До неінвазивних методів діагностики належать такі: біохімічний скринінг (використовується кров вагітної), НІПТ (неінвазивний пренатальний тест), а також ультразвукове обстеження плода і плаценти (скринінг). Пренатальний скринінг рекомендовано проводити у кожному триместрі вагітності.

 • Скринінг I триместру вагітності (11-13 тижнів) Обстеження оцінює індивідуальний ризик розвитку таких патологій: синдрому Дауна, Едвардса, Патау, Тернера, патології нервової трубки, аненцефалії тощо. Фахівці ISIDA clinic використовують сучасний алгоритм Astraia, який складається з експертного ультразвукового дослідження плода та біохімічного аналізу крові. Також проводиться оцінка ризику прееклампсії - найпоширенішого та найважчого ускладнення вагітності, що розвивається у 5-10% вагітних; синдрому затримки росту плода та передчасних пологів. Рання діагностика дає змогу вчасно розпочати проведення профілактичних заходів.

 • Скринінг ІІ триместру вагітності (16-21 повний тиждень) Аналіз крові на альфа-фетопротеїн та ультразвукове дослідження плода. Детально оцінюється будова плода з метою виявлення ранніх форм аномалій.

 • Скринінг ІІІ триместру вагітності (28-32 повних тижні) Містить комплекс досліджень: кардіотокографію, доплерометрію, ультразвукове дослідження. Доплерометрія досліджує плодовий та матково-плацентарний кровоплин, виявляє судинні порушення. За допомогою кардіотокографії автоматично аналізується частота серцебиття плода і оцінюється його стан згідно з критеріями Dawes-Redman. Для цього використовуються високоякісні фетальні монітори Sonicaid Team. ISIDA clinic застосовує методи пренатальної діагностики виключно за призначенням лікаря відповідно до рекомендацій ВООЗ, європейських стандартів та національних протоколів.

Наша експертність - понад усе!

УЗД

Форум на тему: Пренатальна діагностика - Відповіді лікарів на запитання

Діагноз дистрофія сітківки

Ангеліна

Запитання:

Доброго дня, Олено Михайлівно! У моїх дітей діагноз дистрофія сітківки, два хлопчики! Нас направили до вас як офтальмолога генетика, нам потрібно здати генетичний аналіз на вид дистрофії, який тип, та чи не буде прогресувати! І коли можливо б було провести аналіз і в за якою адресою до вас їхати, тому що ми проживаємо 650 км від Києва! Дякую

27 листопада 2023 р.

Відповідь:

Добрий день.

Я приймаю пацієнтів в ISIDA Медмістечко за адресою: бульвар Вацлава Гавела, 65.

Вам треба зателефонувати до контакт-центру ISIDA clinic за телефоном 0 800 35 92 87 і записатися на офтальмогенетику.

28 листопада 2023 р.

Якщо непрохідність маткових труб,чи можливо завагітніти?

Світлана

Запитання:

Доброго дня скажіть будь ласка якщо непрохідність маткових труб, можливо завагітніти

31 липня 2023 р.

Відповідь:

Добрий день. При діагностованої непрохідності маткових труб завагітніти можна шляхом проведення програми запліднення in vitro (екстракорпоральне запліднення).

01 серпня 2023 р.

В мене були проблеми з циклом, звернулася до лікаря, здала аналізи,поставили діагноз гіпоплазія матки, назначили Жанін на 6 місяців.

Ольга

Запитання:

Добрий день! У мене були проблеми з циклом, звернулася до лікаря, здала аналізи, поставили діагноз гіпоплазія матки, призначили Жанін на 6 місяців. Пропила першу пачку, зробила перерву, на 2 день почалася менструація з першого дня почала пити Жанін. Випила другу пачку, відчуваю, що скоро буде знову менструація. З якого дня пити таблетки Жанін, з першого чи з сьомого?

30 січня 2016 р.

Відповідь:

Добрий день, Ольго. Препарат «Жанін» приймається протягом 21 днів з подальшою перервою на 7 днів. Наступний прийом нової упаковки «Жанін» починається після семиденного перерви після закінчення попередньої упаковки, незалежно від менструальних кров'янистих виділень. Я б рекомендувала Вам прийти на прийом з результатами Ваших досліджень, для того, щоб роз'яснити особливості прийому комбінованих оральних контрацептивів. Дякую за вибір Клініки ISIDA.

31 січня 2016 р.
Відгуки пацієнтів про пренатальну діагностику

Професіоналізм, увага та турбота

Професіоналізм, увага та турбота! Супровід вагітності та пологи у клініці з доктором Фірсовою – позитивний досвід, увага та професіоналізм доктора. Робота з клієнтами (страхові випадки) - Анастасія Карабута - професіоналізм та 24/7 готовність допомогти/вирішити питання.

Тетяна
09 вересня 2021 р. 08:56

Наші спеціалісти
Клініки, в яких доступний напрямок
Статті
Новини, заходи