10-11 травня 2019 р. у м. Вінниця відбувся Міжнародний медичний конгрес «Сучасні аспекти збереження та відновлення здоров'я жінки». На ньому в співавторстві з Сухановою А.А., д.мед.н., проф., НМАПО ім. П.Л. Шупика, з доповіддю «Цитологічний скринінг: питання якості» виступила завідуюча відділу цитології Клініко-діагностичної лабораторії клініки ISIDA Тетяна Магась.
У своїй доповіді Тетяна Магась висвітлила проблему якості зразка для проведення цитологічного аналізу. Аналіз на цитологію (так званий ПАП-тест) роблять насамперед як скринінг на рак шийки матки. Крім того, за допомогою цитологічного аналізу діагностуються й деякі інші гінекологічні захворювання. Тому адекватність зразка – це показник його надійності для виявлення епітеліальних аномалій.
Тетяна Магась розповіла про можливі причини отримання незадовільного зразка (атрофія, цитоліз, променева та хіміотерапія, уразливість шийки матки, кровомазання, тазовий біль, аномальні виділення, явні ознаки запалення (цервіциту), технічні помилки). Крім того, вона вивіла правила підготовки до взяття цервікального зразка (медичний аспект). Це насамперед забір матеріалу не раніше, ніж через:
- 24 години після попереднього огляду гінеколога і розширеної кольпоскопії;
- 3 тижні після попереднього цитологічного дослідження;
- 3-4 тижні після протизапальної терапії;
- 3 місяці після хірургічного втручання на шийці матки;
- 5-6 тижнів після пологів.
У клініці ISIDA велика увага приділяється профілактиці захворювань у жінок. Для цього застосовують останні досягнення сучасної медицини. Зокрема, для діагностики наявності генетичної схильності до виникнення раку грудей і яєчників у клініці ISIDA роблять генетичний аналіз. Здавши кров на аналіз, пацієнтки через деякий час отримують інформацію про наявність чи відсутність мутації в генах BRCA1,2. Саме ці гени, як показують дані сучасних вчених, відповідають за виникнення більшості видів спадкових онкопатологій молочної залози і яєчників.
Читайте «Секвенування генів BRCA1,2 – визначення генетичної схильності до виникнення раку грудей і яєчників»
Шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити своє здоров'я і здоров'я своїх дітей? Запишіться на консультацію до фахівців клініки ISIDA: зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.