Основною проблемою неефективного лікування чоловіків з порушенням репродуктивної функції є орієнтація лікарів-андрологів переважно на відхилення у спермограмі. У великій кількості випадків пацієнти потребують додаткового генетичного обстеження, оскільки зміни в генетичному апараті чоловічих статевих клітин прямо впливають на їхню здатність запліднювати яйцеклітину, а також ініціювати подальший розвиток ембріона.
Ступінь генетичних порушень може бути різним: від хромосомних змін (анеуплоїдії, структурні перебудови хромосом і т.д.) до фрагментації ДНК сперматозоїдів.
Причинами, що викликають хромосомні перебудови, є порушення мейозу в процесі формування гамет. Такі зміни в спермі мають незворотній характер і можуть бути компенсовані допоміжними репродуктивними технологіями.
Порушення у структурі ДНК і хроматині можуть бути як генетично детермінованими, так і викликаними зовнішніми факторами (алкоголь, куріння, шкідливе виробництво, інфекції тощо). Результат впливу – оксидативний стрес клітини, який супроводжується розривами в молекулі ДНК або неправильним упакуванням хроматину (фрагментація ДНК). У цих випадках своєчасно призначене правильне лікування є ефективним.
Діагностувати вищевказані аномалії можливо за допомогою молекулярно-цитогенетичних методів.
У клініці «Ісіда», крім класичних морфологічних і біохімічних методів обстеження чоловіків з порушеною репродуктивною функцією, пацієнту пропонуються сучасні діагностичні методики для визначення стану генетичного апарату сперматозоїдів.
Умови забору біоматеріалу
Для визначення каріотипу використовується гепаринизована периферична кров у кількості 2 мл. Забір в умовах клініки або доставка в моноветах протягом дня. Сперма в нативному вигляді поміщається у стерильну ємність і доставляється протягом дня в клініку.
Після обстеження видається висновок лікарю-андрологу для вирішення питання про подальшу тактику лікування.
Контактні особи для додаткової інформації: Тавокіна Л.В. – зав. лабораторії генетики; Бровко А.О. – цитогенетик.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.