Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Лікарі клініки ISIDA виступили з доповідями на науково-практичній школі

19 жовтня 2017

11 жовтня 2017 року в Києві пройшла науково-практична школа «Сучасні рішення для пренатальної та постнатальної діагностики захворювань, пов'язаних із хромосомними аномаліями». В її роботі взяли участь кращі фахівці України в області цитогенетики, а також представники Чехії. Серед доповідачів були й фахівці клініки ISIDA – Любов Тавокіна, к.б.н., завідувач молекулярно-цитогенетичної лабораторії, лікар-лаборант-генетик і Антон Бровко, фахівець молекулярно-цитогенетичної лабораторії клініки ISIDA.

Любов Василівна Тавокіна виступила з доповіддю «15 років досвіду цитогенетичної практики з використанням програм комп'ютерного аналізу хромосом». В основу доповіді ліг її багаторічний досвід роботи з програмним забезпеченням, цікаві цитогенетичні знахідки – випадки з практики в клініці. Любов Василівна зупинилася на значенні комп'ютерного аналізу хромосом для цитогенетика і пацієнта. Цей метод забезпечує високу точність результатів, підвищує продуктивність, дає можливість комунікувати з іншими лікарями за допомогою висновків у вигляді зображень хромосом на папері – каріограм, дає можливість вводити нові, більш чутливі методи діагностики з більшою роздільною здатністю тестування.

В роботі взяли участь кращі фахівці України в області цитогенетики

Тема доповіді Антона Олександровича Бровка – «Шляхи ідентифікації хромосомного матеріалу невідомого походження і маркерних хромосом».

«Хромосомний матеріал невідомого походження і маркерні хромосоми в каріотипі пацієнта не ідентифікуються традиційними методами цитогенетики. Визначити їх походження під час каріотипування є дуже важливим завданням, оскільки від цього залежить перебіг консультування і ведення таких пацієнтів. Існує кілька методик (FISH, SKY, M-FISH, R-FISH, aCGH і т.д.) і шляхів вирішення подібних завдань. Кожна має свої обмеження і переваги. Раціональне їх використання теж є важливим завданням, що стоїть перед цитогенетиком», – пояснив тему своєї доповіді Антон Олександрович.

«Пренатальна і постнатальна діагностика захворювань, пов'язаних із хромосомними аномаліями, в сучасній репродуктології займає особливе місце, – каже Любов Тавокіна. – Цей відносно молодий напрям, що стрімко розвивається, у науці має велике практичне значення для майбутніх батьків-учасників програм ДРТ (допоміжні репродуктивні технології). Тому такі важливі зустрічі фахівців, живий обмін досвідом і спільний пошук рішень, зокрема і з використанням новітніх комп'ютерних технологій. Особисто в мене величезний інтерес викликала доповідь Андрєєвої Світлани Василівни, д.б.н., ст.наук.співроб., зав. цитогенетичної лабораторії Доктора Рьодгера «Цитогенетичні дослідження при новоутвореннях кровотворної та лімфоїдної тканин». А також «Каріотипування в епоху стрімкого розвитку молекулярно-генетичних методів діагностики», доповідач – Пилип Лариса Ярославівна, к.б.н., зав. лабораторії цитогенетики клініки репродуктивної медицини «Надія».

Семінар по цитогенетіке

Об'єднання практичного досвіду фахівців, які працюють в області діагностики хромосомних порушень і технічних винаходів, виконує дуже значиме завдання – дає надію на народження здорових дітей людям, які несуть у своєму генетичному коді ризики виникнення хвороб, пов'язаних із хромосомними аномаліями. Заради цього варто працювати».

Любов Василівна Тавокіна, завідувач молекулярно-цитогенетичної лабораторії – кандидат біологічних наук, автор понад 40 друкованих наукових робіт і одного патенту на винахід в області оптимізації лабораторної діагностики. На базі клініки ISIDA читає курс лекцій із сучасної молекулярно-цитогенетичної діагностики для різних груп лікарів, зокрема акушерів-гінекологів, педіатрів, лікарів-генетиків, лікарів лаборантів-генетиків та ін. Любов Василівна регулярно бере участь у вітчизняних і зарубіжних конференціях та конгресах, входить до складу групи наукових консультантів програми міжлабораторного контролю якості «Цитогенетика», що стартувала в 2011 році.

У клініці ISIDA Любов Василівна здійснює діагностику хромосомної патології у пацієнтів із безпліддям, пренатальну діагностику хромосомної патології, комплексну діагностику пацієнтів зі звичним невиношуванням вагітності, доімплантаційну генетичну діагностику.

Підвищенню кваліфікації лікарів, біологів, лаборантів, середнього медичного персоналу в клініці ISIDA держава приділяє величезну увагу

Антон Олександрович Бровко, фахівець молекулярно-цитогенетичної лабораторії клініки ISIDA, є автором шести наукових статей, присвячених цитогенетичній діагностиці, бере участь у численних науково-практичних конференціях і конгресах як на території України, так і за її межами, був на стажуванні в Інституті генетики людини в м. Єна (Німеччина).

У клініці ISIDA Антон Олександрович проводить цитогенетичні лабораторні дослідження, спеціалізується на доімплантаційній генетичній діагностиці та FISH-діагностиці. Здійснює пренатальну діагностику хромосомної патології, а також доімплантаційну генетичну діагностику в програмі екстракорпорального запліднення.

Підвищенню кваліфікації лікарів, біологів, лаборантів, середнього медичного персоналу в клініці ISIDA держава приділяє величезну увагу. Для цього активно використовуються стажування в зарубіжних клініках, участь у науково-практичних конференціях і конгресах. Нерідко фахівці нашої клініки є не тільки учасниками найбільших конференцій, а й їх доповідачами. Цю можливість дає багаторічний практичний досвід і незмінна спрямованість до інноваційних рішень медичних проблем.

Хочете бути впевненими в здоров'ї майбутньої дитини? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA. Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80; +38 (044) 455 88 11 – і ми залюбки відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.