Завідувач відділення пренатальної діагностики, лікар акушер-гінеколог Яна Рубан і Леся Красій, лікар ультразвукової діагностики, взяли участь у роботі XVI Міжнародного Конгресу з фетальної медицини. Конгрес проходив 25-29 червня 2017 р. у Словенії (м Любляна).
Цього року для участі в роботі Конгресу зібралося понад 2 000 фахівців із 89 країн світу, які займаються проблемами плодово-материнської медицини та перебувають у пошуку найефективніших шляхів їх вирішення.
Рання діагностика надзвичайно важлива
Провідні міжнародні експерти і молоді дослідники представили свої останні розробки та досягнення в області медицини плода. Кожна з обговорюваних тем була по-своєму цікава та клінічно важлива. Більшість доповідей була присвячена можливостям ранньої діагностики вроджених вад розвитку плоду саме в I триместрі вагітності, а також тактиці ведення вагітності при виявленні аномалій розвитку на різних етапах.
Фетальна хірургія (тобто оперативне лікування патології до народження дитини) вже протягом багатьох років цікавить розуми і непокоїть серця вчених. Тому доволі значна частина представлених на Конгресі доповідей була присвячена розробкам у сфері фетальної хірургії.
-
Alan Flake (CША) виступив із доповіддю, в якій представив дані довгострокових спостережень за дітьми, які перенесли відкриту хірургічну операцію в період внутрішньоутробного розвитку з приводу спинномозкових гриж. Також він повідомив про продовження досліджень і розробок нової системи «штучної плаценти» для недоношених.
-
Denise Pedreira (Бразилія) продемонструвала відмінні результати роботи свого медичного центру (зокрема й віддалені) у фетоскопічній хірургічній корекції spina bifida з використанням шкірного клаптя.
-
Своїм досвідом внутрішньоутробної хірургії, зокрема й при багатоплідній вагітності, поділилися вчені з Бельгії, Канади, Аргентини, Ізраїлю, Франції, Швейцарії, Німеччини, Мексики.
Фетальна медицина – інтернаціональна
Теми затримки внутрішньоутробного росту плода (ЗРП), передчасних пологів і аномального прикріплення плаценти не нові, але протягом багатьох років не втрачають своєї актуальності. Сучасна медицина потребує вироблення єдиної, незалежно від країни і клініки, стратегії ведення вагітності та зниження перинатальної і материнської смертності. Це можливо тільки завдяки аналізу численних спостережень лікарів із різних країн світу й обміну досвідом між представниками різних шкіл.
Тому на XVI Міжнародному Конгресі з питань фетальної медицини в Словенії активно обговорювали питання ефективного скринінгу та профілактики прееклампсії у вагітних. Надзвичайну важливість із практичного погляду становила інформація про ефективну ранню профілактику прееклампсії у вагітних високої групи ризику (за результатами скринінгу I триместру) тільки дозою 150 мг аспірину з 12-го по 36-й тиждень. Цікаво, що клінічний ефект при цьому більш виражений у тих, хто народжує вперше, ніж у повторнородящих.
Велику цікавість викликала й інформація про проведені дослідження з використання омепразолу (інгібітора протонної помпи) при профілактиці прееклампсії.
Несподівані результати з прогнозування дистресу плода під час пологів представив Ranjit Akolekar (Англія). Наведені ним дані, швидше за все, в найближчому майбутньому змінять тактику ведення процесу пологів.
Окрема секція Конгресу була присвячена питанням використання вільно циркулюючої ДНК у крові матері для скринінгу і діагностики хромосомних аномалій. Це одна з найважливіших тем, оскільки лікарі з усіх країн світу, які брали участь у роботі Конгресу (зокрема й лікарі клініки ISIDA) мають певний досвід використання цієї стратегії.
Актуальність усіх представлених на Конгресі тем і зацікавленість аудиторії підтверджували палкі та тривалі дискусії після кожного виступу.
«Заходи, на зразок XVI Міжнародного Конгресу з фетальної медицини, дають змогу не просто пасивно стежити за змінами в медицині, а отримувати нові дані для своєї практичної роботи від кращих вчених світу і адаптувати їх до української дійсності, – каже завідувач відділення пренатальної діагностики, лікар акушер-гінеколог Яна Рубан. –Це унікальна можливість завжди бути в курсі новітніх наукових досліджень, які ще не впроваджені в практику, але завдяки своїй високій результативності на стадії розробки мають високий практичний потенціал.
Обмін досвідом на медичних наукових конгресах і симпозіумах, практичні стажування співробітників у європейських клініках – одна з відмінних рис нашого центру. Сучасна перинатальна медицина, акушерська практика розвиваються дуже стрімко. Нові відкриття та розробки вчених дають можливість лікарям-практикам допомагати своїм пацієнтам у випадках, які ще кілька років тому вважалися безнадійними.
«Щастя допомагати людям, які багато років мріяли про дитину, ні з чим не порівняти, – ділиться своїми почуттями Леся Красій. – Але завдання лікаря – не тільки допомогти вагітності відбутися, але й зробити все можливе для того, щоб дитина народилася здоровою. Участь у Конгресах, на зразок словенського, дає таку можливість. І це прекрасно».
Завідувач відділення пренатальної діагностики, лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, лікар-генетик, кандидат медичних наук Яна Анатоліївна має 20-річний досвід роботи. У клініці ISIDA працює більше 10 років. Яна Анатоліївна спеціалізується в сфері спостереження вагітності (в тому числі багатоплідної), є прекрасним фахівцем у сфері пренатальної діагностики, медико-генетичного консультування, інвазивної діагностики (біопсія хоріона, плаценто- і амніоцентез, кордоцентез), займається лікуванням гінекологічних захворювань (патологія шийки матки, запальні процеси, порушення менструального циклу). Є членом Міжнародного співтовариства ультразвукової діагностики в акушерстві та гінекології (ISUOG) і Фонду медицини плода (FMF). У професійному портфоліо Яни Рубан – велика кількість друкованих наукових робіт, вона – активний учасник багатьох вітчизняних і щорічних зарубіжних науково-практичних конференцій і конгресів.
Леся Віталіївна Красій має 14-річний досвід роботи, вона є автором низки статей у спеціалізованих медичних журналах і учасником науково-практичних конференцій, семінарів і стажувань, що проходили в різні роки в різних країнах світу: Росії, Великій Британії, Іспанії, Франції, Нідерландах, Канаді, Італії. Леся Віталіївна є членом Українського допплерівського клубу, Міжнародного співтовариства ультразвуку в акушерстві і гінекології (ISUOG), Всесвітньої організації «Фонд Медицини Плода» (FMF).
Ви відчуваєте труднощі з зачаттям дитини? Або перебуваєте в періоді щасливого очікування її появи на світло і хочете бути впевненими в тому, що вона народиться на світ здоровою? Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і наші фахівці допоможуть здійснитися Вашим мріям.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.