Щорічні збори членів Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ) вже традиційно є однією з провідних наукових платформ в області репродукції. Тому не дивно, що організований цього року за підтримки УАРМ Міжнародний симпозіум «Теорія та практика репродукції людини» зібрав близько трьохсот учасників, зокрема провідних спеціалістів і зарубіжних гостей.
Відвідали захід і лікарі-репродуктологи клініки ISIDA: Ксенія Хажиленко, Світлана Турбаніст, Мирослава Вацик, Ірина Капшук.
У рамках заходу було презентовано найважливіші світові тенденції та відкриття в області допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Проривом в області ДРТ стали технології, що дають можливість оцінити генетичний матеріал ембріонів і, відповідно, є цінним інструментом у вирішенні проблеми безпліддя пар із генетичними хворобами, звичним невиношуванням вагітності та є основою технології селективного переносу одного ембріону, що активно впроваджується в провідних клініках світу.
Саме преімплантаційній генетичній діагностиці (ПГД) була присвячена практична частина заходу – пресимпозіум, де представила свою доповідь провідний спеціаліст клініки ISIDA у напрямі невиношування вагітності Хажиленко Ксенія Георгіївна. У своєму виступі Ксенія Георгіївна висвітлила значення методів ПГД ембріонів для пацієнток із втратами вагітності, а також важливість супутніх чинників, що можуть мати значимий вклад у структуру причин невиношування.
Порушена тема породила активне обговорення і поза межами офіційної частини заходу, адже когорта пацієнтів із невиношуванням є однією із найскладніших не лише в практиці репродуктологів, а й акушерів-гінекологів загалом. На сьогодні вищим рівнем ПГД є метод NGS (секвенування нового покоління), що вже впроваджений у роботу клініки ISIDA та допомагає в реалізації репродуктивних планів навіть у найскладніших випадках. Насичена програма симпозіуму охопила питання сучасних стратегій і тактик ведення пацієнтів для максимізації клінічних результатів, оптимізації відповіді на оваріальну стимуляцію та багато інших. Наталі Базільє з Іспанії розповіла про широке впровадження соціальних підходів до заморожування ооцитів, зазначена методика є дуже поширеною в Іспанії. З огляду на активне соціальне життя сучасної жінки, такі підходи до збереження репродуктивного потенціалу є актуальними і в нашій країні. У клініці ISIDA сьогодні надають можливість участі в такій програмі й українським жінкам.
Велику зацікавленість викликали гостроцікаві доповіді зарубіжних спікерів із Туреччини, Нідерландів та харизматичного Джона Занга зі США про новітні технології в ДРТ: заміна цитоплазми ооцита, аутологічні мітохондріальні ін’єкції для поліпшення результатів у жінок з мітохондріальними хворобами та невдалими спробами IVF.
Велика секція була присвячена ембріології, методам активації ооцитів, організації ембріологічної лабораторії. Та водночас з якісними ембріонами успішність програм ДРТ залежить і від загального соматичного здоров’я жінки, про що змістовно говорив у своїй доповіді професор Медведь В.І.
У рамках цієї секції була розглянута роль матки, ендометрію в успішній імплантації. Саме тут лікар відділення з лікування безпліддя Вацик М.М. представила власні результати з діагностики та лікування патології ендометрію спеціалістами клініки ISIDA. Приємною була особиста подяка голови УАРМ О.Юзька за вклад клініки ISIDA в науку в області репродуктології та успішні, на рівні світових клінік, результати в лікуванні безпліддя. Не менш важливим був виступ Фельберга Дова з Ізраїлю про здоров’я дітей, які народились після застосування ДРТ, адже зрештою саме народження здорових дітей є кінцевою метою кожного репродуктолога.
Для лікарів ISIDA симпозіум став важливим досвідом спілкування з зарубіжними колегами та дав можливість сформувати нові горизонти в роботі клініки, поглибити мотивацію вдосконалення, постійну працю та продовжувати утримувати високий рівень роботи клініки.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.