Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Лікарі клініки ISIDA Ксенія Хажиленко і Наталія Редько відвідали майстер-клас репродуктологів у Греції

26 жовтня 2017

Репродуктологи відділення екстракорпорального запліднення Ксенія Хажиленко і Наталія Редько відвідали майстер-клас «Критерії POSEIDON: від поганої оваріальної відповіді до концепції низького прогнозу». Майстер-клас відбувся 13-14 жовтня в Афінах (Греція).

Врачи клиники ISIDA посетили мастер-класс репродуктологов в Греции

Організований в Афінах воркшоп був присвячений роботі з вкрай складною групою пацієнтів-учасників програм ДРТ (допоміжні репродуктивні технології), які отримали поганий репродуктивний прогноз через вікові або генетичні особливості роботи яєчників. На жаль, таких пацієнтів доволі багато не тільки в групах, які мають проблеми із заплідненням, а й серед пацієнтів, у яких спостерігаються невдалі результати спеціалізованого лікування. Тому потужні зусилля кращих світових репродуктологів спрямовані на те, щоб не тільки передбачити з максимально можливою точністю можливість несприятливого розвитку подій, але й збільшити шанси на народження здорової дитини.

Протягом двох днів кращі репродуктологи світу (P.Humaidan, A.La Marca, S.Esteves, L. Alviggi, ACapalbo) розглядали проблему з усіх сторін у живому діалозі з учасниками майстер-класу. Відповідаючи на запитання присутніх, справжні гуру сучасної репродуктології разом з усіма учасниками майстер-класу шукали можливі шляхи вирішення проблеми низької оваріальної відповіді на стимуляцію в програмах запліднення in vitro і, відповідно, низького шансу на вагітність і пологи в таких програмах.

«Подібні заходи зазвичай є зануренням в окрему проблему репродуктоогії, що розбирається поглиблено з позицій різних фахівців, які беруть участь у воркшопі (ембріологи, акушери-гінекологи, генетики). Головна їх цікавість у тому, що майже половина робочого часу присвячена дискусіям, тож будь-якому учасникові надається непересічна можливість ставити запитання майстрам. Таке спілкування безцінне, бо дає не лише відповіді на запитання, але й змогу відчути, що розмовляєш з провідними іноземними колегами однією мовою – як у буквальному сенсі, так і мовою сучасної репродуктології», – ділиться свої враженнями про майстер-клас Ксенія Хажиленко, лікар акушер-гінеколог, лікар-генетик, лікар ультразвукової діагностики.

Репродуктологія – наука, що стрімко розвивається, вона вимагає від фахівців постійного підвищення рівня кваліфікації. Те, що ще вчора вважалося неймовірним досягненням кращих вчених світу, вже сьогодні може стати звичайною рутинною процедурою для багатьох клінік світу, які спеціалізуються на лікуванні безпліддя. Але всі жінки світу, незалежно від того, в якій країні вони живуть, мають право на найсучаснішу, кваліфіковану допомогу в лікуванні безпліддя, на здійснення своєї мрії про материнство. Тому клініка ISIDA приділяє велику увагу постійному підвищенню професійного рівня репродуктологів, ембріологів, лаборантів та інших своїх фахівців. Надаючи їм можливість брати участь у роботі вітчизняних та зарубіжних семінарів, науково-практичних майстер-класів, клініка ISIDA збільшує шанси кожної з жінок, які зазнають труднощів із зачаттям або виношуванням малюка, на щастя материнства.

Наталія Редько, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, гінеколог-ендокринолог, вважає, що розробки, представлені на організованому в Афінах майстер-класі, допоможуть пацієнткам клініки, які страждають від безпліддя, скоротити терміни від початку лікування безпліддя до настання вагітності.

За останній час у репродуктивній медицині досягнуто незначного прогресу в лікуванні безпліддя у пацієнтів із низьким оваріальним резервом або бідним оваріальним відповіддю (POR) у відповідь на стимуляцію екзогенними гонадотропінами. Попри докладені зусилля з оптимізації тактики ведення цієї підгрупи пацієнтів, наявні на сьогодні критерії поганої оваріальної відповіді різнорідні і, що важливо, не передбачають практичних рекомендацій щодо клінічного ведення такої групи пацієнтів. У відповідь на цю проблему колектив провідних фахівців світу в галузі репродуктивної ендокринології та репродуктивної медицини з семи країн світу (Carlo Alviggi (Італія), Claus Y. Andersen (Данія), Klaus Buhler (Німеччина), Alessandro Conforti (Італія), Giuseppe de Placido (Італія), Sandro C. Esteves (Бразилія), Robert Fischer (Німеччина), Daniela Galliano (Іспанія), Nikolaos P. Polyzos (Бельгія), Sesh K. Sunkara (Велика Британія), Fillipo M. Ubaldi (Італія), Peter Humaidan (Данія) створив групу POSEIDON (Patient-Oriented Strategies Encompassing Individualize D Oocyte Number), метою якої стала розробка нових підходів у діагностиці та лікуванні пацієнтів із поганим прогнозом ефективності програми ДРТ. Насамперед групою POSEIDON була запропонована нова стратегія для класифікації пацієнтів із безпліддям і зниженим оваріальним резервом або непередбачуваною бідною відповіддю яєчників у відповідь на екзогенну стимуляцію. В основу класифікації лягли кількісні та якісні параметри, а саме: вік пацієнтки і пов'язана з ним очікувана частота ембріонів з хромосомними відхиленнями; біомаркери яєчників (кількість антральних фолікулів при ультразвуковому дослідженні та рівень антимюллерового гормону (АМГ), а також кількість отриманих ооцитів у попередніх циклах стимуляції. Таким чином ця категорія пацієнток була розділена на 4 підгрупи. Наступним кроком групи POSEIDON було представлення нових підходів для успішного проведення програми ДРТ, базованої на отриманні кількості ооцитів, необхідній для конкретної пацієнтки, для отримання щонайменше одного ембріона з нормальним хромосомним набором. Членами цієї групи була розроблена програма для прогнозування необхідної кількості ооцитів, необхідних для досягнення поставленої мети. Таким чином досягнуто інформованої згоди між пацієнтом і лікарем про план лікування, формуватиметься правильне очікування як лікаря, так і пацієнта, більш ефективно буде досягнута кінцева мета – скоротяться терміни від початку лікування безпліддя до настання вагітності.

Ксенія Хажиленко, лікар акушер-гінеколог, лікар-генетик, лікар ультразвукової діагностики, має більше ніж 20-річний досвід роботи, є автором понад 30 наукових публікацій, присвячених питанням імунології репродукції, генетики репродукції, патології гемостазу, невиношування вагітності. Тому часто на різних науково-практичних семінарах Ксенія Георгіївна виступає не тільки як рядовий слухач, але і як доповідач, виступи якого завжди викликають незмінний інтерес. У клініці ISIDA Ксенія Хажиленко консультує сімейні пари з питань планування вагітності та безпліддя, проводить лікування жіночого безпліддя. Пріоритетними напрямами є лікування втрат вагітності і безпліддя.

Наталія Редько – лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, гінеколог-ендокринолог, має вищу кваліфікаційну категорію, науковий ступінь кандидата медичних наук. Наталія Олександрівна – автор 12 наукових робіт, 4 патентів України. У клініці ISIDA Наталія Редько спеціалізується на лікуванні безпліддя і невиношування вагітності, корекції ендокринних порушень репродуктивної системи.

Відчуваєте труднощі з зачаттям або виношуванням малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA. Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80; +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.