Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Лікарі клініки ISIDA – на міжнародному симпозіумі репродуктологів

06 червня 2018

27-29 травня 2018 р. у м. Дніпро під егідою Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ) пройшов п'ятий симпозіум фахівців, які працюють в області репродуктивної медицини і зацікавлені в отриманні найсучаснішої інформації на цю тему.

Нинішній міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини» пройшов у м. Дніпро 27-29 травня і зібрав близько 450 учасників, серед них були й семеро представників клініки ISIDA.

Заступник головного лікаря Центру лікування безпліддя, завідувач відділення «Центр лікування невиношування вагітності», лікар-репродуктолог, лікар-генетик, лікар УЗД Ксенія Хажиленко і лікар-репродуктолог Мирослава Вацик виступили на симпозіумі з доповідями.

Симпозіум пройшов у формі лекційно-дискусійного навчання лікарів із залученням не тільки вітчизняних спікерів, а й всесвітньо відомих зарубіжних доповідачів. Відомі фахівці поділилися своїм досвідом про клінічні дослідження і даними про наукові досягнення, що мають безпосередній вплив на майбутнє галузі.

Основні теми симпозіуму

Значна частина доповідей на симпозіумі була присвячена ролі ендометрію в успішності програм ДРТ. Сьогодні вже не підлягає сумніву, що правильна оцінка функціональності ендометрію є важливим прогностичним показником можливості імплантації здорового ембріона. Про це дуже змістовно розповіли Карлос Саймон (Іспанія) і Аналісса Рака (Бельгія). Лікар-репродуктолог Мирослава Вацик порушила і яскраво висвітлила тему стану ендометрію в пацієнток перед ДРТ і перинатальних наслідків різних порушень. Звіт базується на результатах роботи фахівців клініки ISIDA.

Жвава дискусія тривала навколо методик діагностики та лікування хронічного ендометриту. Карлос Саймон (Іспанія) представив цікаві дані щодо впливу мікрофлори на сприйнятливість ендометрію. Резонансною темою для присутніх на симпозіумі фахівців стала роль впливу передчасного підвищення рівня прогестерону на стан ендометрію і якість яйцеклітин у програмах ДРТ. Ці питання яскраво висвітлили в своїх доповідях гості з Бельгії.

Але, попри широкі діагностичні можливості оцінки стану ендометрію, все-таки залишається група пацієнток із невдалими імплантаціями. Це потребує індивідуалізації програм, зокрема використання методики подвійного перенесення ембріона. Цій темі була присвячена доповідь Веселовського В.В. Слід зазначити, що в клініці ISIDA оцінка і облік показників рівня прогестерону в програмах ДРТ є обов'язковою опцією. Активно проводиться також аналіз отриманих даних із метою підвищення ефективності програм.

Критичною стадією пошкодження ендометрію є синдром Ашермана, що практично зводить до нуля шанси на виношування вагітності і доволі часто є показанням до проведення програм сурогатного материнства. До цієї проблеми привернув увагу слухачів Карлос Саймон. Він поділився результатами перспективної методики аутологічної клітинної терапії зі стовбуровими клітинами кісткового мозку в лікуванні цього стану. На третій день зустрічі тему ендометрію продовжували обговорювати в доповідях про методи його підготовки в циклах перенесення заморожених ембріонів, а також підтримки лютеїнової фази при ДРТ.

Багато корисної інформації для лікарів-практиків містила доповідь заступника головного лікаря Центру лікування безпліддя, завідувача відділення «Центр лікування невиношування вагітності» клініки ISIDA, лікаря-репродуктолога, лікаря-генетика, лікаря УЗД Хажиленко Ксенії Георгіївни. У своєму виступі вона висвітлила тему контролю гемостазу при розладах фертильності, що перегукувалася з темою гостя з Ізраїлю Дов Фельдберга про вплив тромбофілії на проблему звичних невдач імплантації, ранніх втрат вагітності.

репродуктологи

Ціла секція була присвячена питанням психологічного стану пацієнтів із безпліддям. Це питання заслуговує на особливу увагу саме в роботі клінік ДРТ, адже прийняття рішення про проходження лікувальних програм – це складний крок, що нерідко супроводжується великим стресом. Про це доволі яскраво доповіли Чабан О.С. і Софія Гамейро (Велика Британія). Шлях до вагітності в практиці ДРТ тернистий і важкий для подружньої пари, тому така важлива кваліфікована психологічна підтримка. «Коли це необхідно, рішення про тактику ведення лікування безпліддя повинні приймати разом із пацієнтом», – зазначила у своєму виступі Елізабет Гриль (США).

Основним дієвим інструментом у роботі сучасного репродуктолога є медико-генетичне консультування та застосування методу ПГД (передімплатаційної генетичної діагностики). Це питання висвітлювалося в контраверсійних доповідях Микитенка Д.О. / Іціксон П. (Ізраїль) щодо передімплантаційного генетичного тестування: «за» і «проти». Судома І.О. і Дов Фельдберг (Ізраїль) поділилися своїми досягненнями на шляху вирішення однієї з найактуальніших проблем – збереження репродуктивного потенціалу в онкохворих. Не залишилися без уваги питання методики забору ооцитів, активація та поліпшення якості ооцитів і багато інших.

Очевидно, що сьогодні необхідно налагоджувати постійну міждисциплінарну взаємодію між репродуктологами і ембріологами. Це дасть змогу досягти більш якісних результатів у програмах ДРТ. Тому в рамках симпозіуму була організована секція для ембріологів, яку відвідали співробітники ембріологічної лабораторії клініки ISIDA.

«Симпозіум показав, що важливе місце у вирішенні проблеми зниження народжуваності в Україні, через яку відбувається незворотне руйнування демографічного потенціалу, займають саме допоміжні репродуктивні технології, – зазначає лікар акушер-гінеколог, лікар-репродуктолог клініки ISIDA Капшук Ірина Миколаївна. – І спілкування з колегами, знайомство з їхнім досвідом, можливість уточнення подробиць під час безпосереднього діалогу, словом, усе те, заради чого і проводять подібні зустрічі, має велике значення для професійного розвитку фахівців нашої клініки».

Відчуваєте труднощі із зачаттям дитини? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA! Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на безкоштовну первинну консультацію репролодуктолога або поставте нам своє запитання онлайн за допомогою спеціальної форми, і ми радо надамо Вам усю необхідну інфнїормацію!