Успіх програми ДРТ нерідко лежить на перетині високих технологій та метафізики, медичної компетентності та щірої посмішки фортуни.
Нещодавно щасливо закінчилася тривала чорна смуга випробувань пацієнтки, яка в 42 роки нарешті народила здорову дитину.
До того вона мала дві поспіль позаматкові вагітності, одна з яких супроводжувалась помилковою гемотрансфузією резус-позитивної крові при іі власній резус-негативній приналежності.
Наступна вагітність після ЗІВ закінчилася перериванням вагітності в 30 тиж через резус-конфлікт та загибеллю недоношеної новонародженої дитини внаслідок тяжкоі гемолітичноі хвороби.
По тому чисельні невдалі спроби ЗІВ, в частині з яких проводилась передімплантаційна діагностика резус-фактору ембріонів. Але, нажаль, в старшому репродуктивному віці шанс вагітності навіть при такому відборі ембріонів, залежить насамперед від його хромосомної норми. А можливість іі визначення, в свою чергу, обмежена екстремально малою кількістю ембріонів навіть без додаткового резус-відбору.
Але наполегливість нашої пацієнтки не знала меж, тож по зверненні до нас вона досі не розгубила увесь свій оптимізм та віру в успіх і вирішила йти шляхом отримання власних ооцитів. І нарешті - чи то скринька іі випробувань вже спорожніла, чи то боги просто втомилися від знущань - але з двох отриманих при стимуляції ооцитів у 41 рік ми отримали 2 бластоцисти. При проведенні першого етапу генетичного дослідження один з ембріонів виявився резус-позитивним. А ось другий, гіршої морфологічної якості (категорія ВС) не мав резус-фактору і - о, щастя! - на другому етапі NGS виявився здоровою дівчинкою.
"Все відділення тримало кулаки після переносу, знаючи що імплантується лише половина навіть здорових ембріонів, але і тут удача спіткала родину та і, чесно кажучі, всіх нас. Дякувати Богові, черга випробувань з настанням вагітності лишилася позаду, і на 39 тижні на світ шляхом кесаревого розтину з‘явилася здорова дівчинка" - розповідає керівник Центру лікування невиношування вагітності Ксенія Хажиленко.
Варто зауважити, що під час вагітності визначався титр антирезусних антитіл, і він був величезний та нестабільний, але не знаходячи мішені для атаки, вся енергія тих антитіл дорівнювала енергії мильних бульбашок.
Можливо, Вас зацікавлять наступні статті:
Читайте Лікування безпліддя
Чи відчуваєте труднощі з зачаттям або виношуванням малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA - зателефонуйте номером 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або задайте нам своє питання і ми обов'язково на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.