Спеціалісти клініки ISIDA керівниця Центру лікування невиношування вагітності, лікар-репродуктолог Ксенія Хажиленко, завідувачка відділення допоміжних репродуктивних технологій, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, Наталія Аліпова, завідувачка відділення регіонального розвитку, лікар-репродуктолог Світлана Турбаніст, завідувачка біотехнологічної лабораторії, лікар лаборант-генетик, лікар-ендокринолог Євгенія Улаєва, асистент біолога Анна Михайлишина, відвідали 35-й щорічний сімпозіум Европейської спільноти людської репродукціі та ембріології (ESHRE) у Відні – подію, яка щороку збирає принаймні 12000 фахівців напрямку з одночасними доповідями у 10 різних залах протягом 4 робочих днів. Репродуктологія в цілому є однією з найбільш дінамічних медичних галузей, проте навіть і всередині іі є напрямки-лідери, які можна визначити по заповненості відповідних залів.
Це насамперед сесії з медичної та лабораторної генетики, на яких слухали та сперечалися щодо редагування геному, мозаічних ембріонів та результатів програм з передімплантаційною генетичною діагностикою. Попри шалені зусилля науковців та практичних лікарів, майже третина випадків фертильних розладів лишається нез'ясованими. Це означає не лише обмежені можливості діагностики, але й незрозумілий прогноз лікування. Прагнення математизувати все і вся сягнула і цієі сфери, тож сучасні калькуляторі дозволяють об'єктивізувати шанс спонтанноі вагітності та визначитися з тактикою.
Сучасні можливості з вітрифікаціі гамет та ембріонів дозволяють реалізувати стратегію "Клініка ДРТ без ускладнень", через що, насамперед в інтересах кінцевого результату, змінилася структура циклів з переходом на домінування кріоциклів над т.з. "свіжими". З іншого боку, безперервна дискусія щодо здоров'я дітей після ДРТ сприяє постійному аналізу переваг та недоліків кожного типу програм. На думку авторитетної більшості, неоднозначні результати щодо збільшення перинатальних ускладнень після кріоциклів пов'язані насамперед з типом підготування ендометрію для трансферу. Тобто, перенос ембріонів в природньому циклі потенційно може зменшити частку ускладнень.
Щороку все більше доповідей присвячується питанням медичної філософії, як то, наприклад, можливості IVF вплинути на людську еволюцію – адже неможливо не враховувати те, що ДРТ інколи дає можливість стати батьками тим парам зі складеними патологіями, які б ніколи не мали вагітності природньо. Чи стає це на заваді розвитку людства, чи навпаки, є проявом гуманізму вищого ґатунку? – to be continued.
Можливо, Вас зацікавлять такі статті:
Читайте Лікування безпліддя
Відчуваєте труднощі із зачаттям або виношуванням малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA – зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.