Результатом накопиченого досвіду роботи психологів у клініці стало створення нового підрозділу – відділу психології.
Перинатальна психологія і психологія репродуктивної сфери жінки і чоловіка – новий напрямок, що виник на стику психології та медицини. Зараз він гостро затребуваний сучасною медичною, психологічною та психотерапевтичною практикою.
Сьогодні ми пропонуємо:
- Консультативно-діагностична психологічна (психотерапевтична) робота з вагітними жінками та членами їхніх сімей.
- Сучасні дослідники називають вагітність важливою cтадією розвитку особистості жінки, а також кризовим періодом життя сім'ї. У майбутніх мам виникають нові питання, загострюються всілякі внутрішні суперечності, починають перебудовуватися стосунки з близькими людьми – і не завжди це минає без конфліктів. А враховуючи емоційну лабільність вагітних, їм часто непросто "утриматися на плаву".
Завдання перинатального психолога – допомогти вагітній жінці:
- отримати необхідні знання про вагітність, пологи, грудне вигодовування і виховання маленької дитини;
- зрозуміти, що відбувається з її настроєм;
- оптимізувати стосунки з близькими людьми;
- позбутися страхів або тривоги, знайти впевненість у собі; навчитися приймати не тільки позитивні, а й негативні емоції, пов'язані з вагітністю і майбутнім материнством, і переконатися, що їхня наявність є цілком природною, і т.д.
- Консультативно-діагностична психологічна (психотерапевтична) робота з пацієнтами з порушеннями репродуктивної сфери.
Застосування допоміжних репродуктивних технологій (здійснення лікувальних протоколів, пункція яйцеклітин, ембріотрансфер й очікування результату (тобто звістки про те, чи настала вагітність) та ін.) є дуже емоційно насиченим для жінки та її партнера. Оскільки допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) досі викликають неоднозначне ставлення суспільства (відсутні соціально прийняті способи надання психологічної підтримки людям, які вдаються до ДРТ, часто висловлюються негативні судження й оцінки цього методу досягнення вагітності та народження дитини), жінка не завжди має можливість відреагувати на негативні переживання, що знизило б їхню гостроту.
Очевидно, що жінка, вагітність якої настала внаслідок застосування ДРТ, відчуває подвійне навантаження: з одного боку всі переживання, характерні для «звичайної» вагітності, з другого – переживання, характерні для процесу ЕКЗ.
Психологічна допомога і підтримка для цієї категорії клієнтів спрямована на зниження рівня стресу, виявлення доступних пацієнтам засобів подолання кризових станів (пошук власних ресурсів), орієнтацію пацієнтів на збереження самоідентичності за будь-якого результату, підвищення самооцінки і т.д.
Консультативно-діагностична психологічна (психотерапевтична) робота з пацієнтами-батьками з питань виховання дітей.
Споконвіку вагітність, пологи і виховання дітей були чітко регламентовані традицією і "вбудовані" в загальну канву життя народу органічно для кожної культури. У наш час новоспечені мами і тата відчувають себе затягнутими в коловорот різних, часто суперечливих теорій розвитку, систем виховання та батьківських стратегій. Психолог допоможе батькам зорієнтуватися на цьому «перехресті семи доріг» і вибрати свій шлях – чітку і послідовну лінію батьківської поведінки.
Психологічна робота з лікарями, середнім медичним персоналом.
Для лікаря як фахівця, який працює в системі "людина – людина", характерно накопичення психо-емоційного напруження, розвиток синдрому емоційного вигорання. Під керівництвом досвідченого психолога в колі колег проводиться розбір взаємин пацієнта і фахівця, результатів повсякденної роботи.
Основні цілі такої роботи:
- підвищення компетентності в професійному міжособистісному спілкуванні;
- усвідомлення особистісних проблем, поліпшення психічного стану фахівців за рахунок колегіальної підтримки і спільного опрацювання важких випадків.
Також у наших планах – розробка науково-методичних рекомендацій; видання професійної літератури для психологів, науково-популярної літератури; проведення конференцій, освітніх заходів для пацієнтів, для психологів та лікарів акушерів-гінекологів, неонатологів, педіатрів, анестезіологів. Клієнтів клініки ISIDA запрошуємо на наші консультації, групові тренінги, семінари. Керує відділом психолог Черненко Олена Олександрівна.
Телефон для довідок: 251-80-80.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.