6 квітня 2016 року в ISIDA відбулася лекція акушера-гінеколога, лікаря ультразвукової діагностики, генетика Ксенії ХАЖИЛЕНКО, присвячена питанню ведення вагітності після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).
У більшості випадків безпліддя не є абсолютним - воно відносне, а значить, пацієнти мають шанс стати батьками. Вибір конкретної допоміжної технології залежить від причин, які перешкоджали настанню вагітності. Причини впливають і на прогнози, що стосуються протікання вагітності. Принципово важливе значення мають гормональний фон, стан матки і ендометрію. Також доведено, що в разі проведення ЕКЗ чоловічий фактор (передача хромосомних патологій, фосфоліпідного синдрому) грає в невиношуванні не меншу роль, ніж жіночий. І, цілком очевидно, що такі пацієнти вимагають найпильнішої уваги. В ході лекції були детально розглянуті медичні заходи, необхідні для благополучного перебігу вагітності після різних ДРТ.
Яким же чином успіх або негативний результат пов'язаний з самою процедурою ДРТ? Існують міфи про те, що втрати частіше відбуваються після використання допоміжних технологій. Однак наукові дослідження це не підтверджують. Ключовим фактором, що перешкоджає успіху, є вік матері. Такі дані ще раз свідчать про важливість своєчасної перевірки оваріального резерву.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.