Провідні лікарі клініки ISIDA Мирослава ВАЦИК та Ксенія Хажиленко наприкінці вересня взяли участь у визначній події світового рівня – Міжнародній конференції з питань генетики, що відбулася у Барселоні (Іспанія).
200 провідних представників світової медицини зібралися задля того, щоб обговорити тему передімплантаційної діагностики ембріонів. Дебати були присвячені двом методикам дослідження – PGD і NGS. До речі, спеціалістами ISIDA метод PGD практикується вже понад десять років. Він показаний пацієнткам до 42 років з нормальною і підвищеною відповіддю яєчників. Його мета – виявити здорові, нездорові і так звані мозаїчні – недодіагностовані – ембріони, які не можна впевнено віднести ні до першої, ні до другої групи. Методика PGD дає досить високий відсоток мозаїчності. При перенесенні таких ембріонів у матку знижується (до 33%) ймовірність настання вагітності і збільшується ризик викиднів та народження дітей з патологіями. Саме тому клініка ISIDA у цьому році планує першою в Україні впровадити більш ефективну діагностику – NGS. Її мета: виявляти мозаїчні ембріони й відносити їх до групи здорових чи нездорових – що вона й виявляє з точністю 98%. Відповідно зростають шанси завагітніти й народити здорову дитину. Звичайно, методика NGS складніша у плані лабораторних досліджень, проте точність діагностики вражає.
NGS - найбільш інформативний на сьогоднішній день метод генетичного дослідження, на інноваційність вказує сама його назва: секвенування наступного покоління. Ознайомитися з тим, як здійснюється процедура, можна тут - https://isida.ua/uk/article/novyij-etalon/