28-30 вересня 2018 р. у м. Києві в інноваційному парку UNIT.City відбулася масштабна конференція Single-cell RNA BIO (rnabio.space). У конференції взяли участь видатні світові дослідники та інженери, які спеціалізуються на біології, біоінформатиці, генетиці та медицині, а також молоді вчені з України, які лише починають працювати в сфері прогресивних біотехнологій і досліджують можливості їх застосування в медицині. Конференцію організувала новаторська лабораторія Fabricator/Fablab.
Клініка ISIDA виступила партнером заходу, а завідувач відділення лікування безпліддя, завідувач Центру лікування невиношування вагітності, лікар-репродуктолог, лікар-генетик, лікар УЗД Ксенія Хажиленко представила доповідь. Також у конференції взяли участь головний лікар Центру лікування безпліддя, лікар-репродуктолог Світлана Шиянова; завідувач Генетичного лабораторного центру, біолог Юлія Кременська; лікар-генетик, лікар-УЗД Ольга Ярова.
Програма конференції Single-cell RNA BIO
Конференція складалася з трьох частин:
- 28 вересня: спікери зі США (Alex Shcheglovitov, University of Utah; William Stephenson, New York Genome Center; Valentine Svensson, California Institute of Technology; Mirela Alistar, University of Colorado Boulder), Німеччини (Mireya Plass, Berlin Institute for Medical Systems Biology|Max Delbrück Center for Molecular Medicine; Hans Binder, University of Leipzig), Іспанії (Felipe Vilella, Igenomix Foundation, INCLIVA Health Research Institute), Австралії (Luciano Martelotto, Innovation Lab, the University of Melbourne, Centre for Cancer Research) поділилися своїми науковими досягненнями в області секвенування одноклітинної РНК і органоїдів.
Зокрема Alex Shcheglovitov, University of Utah, представив інноваційну роботу про культивування in vitro органоїдів – модельних систем, які називають «міні-мозок» і які близькі за структурою до людського мозку. Ця робота відкриває нові можливості для дослідження механізму захворювань нервової системи людини, таких як хвороба Альцгеймера й аутизм, та дає можливість тестувати нові лікарські препарати.
Низку доповідей було присвячено застосовуванню біотехнологій в онкології (Luciano Martelotto, Innovation Lab, the University of Melbourne, Centre for Cancer Research, Hans Binder, University of Leipzig).
-
29-30 вересня: відбувся майстер-клас із складання недорогого портативного пристрою для секвенування РНК/ДНК. William Stephenson, New York Genome Center, представив доповідь про використання, а потім провів майстер-клас із складання портативного пристрою miniDrops, частина якого друкується на 3D-принтері і може застосовуватися для секвенування ДНК.
-
30 вересня: пройшов DIY digital microfluidics воркшоп, у якому Mirela Alistar представила свою розробку – персональні біочіпи – прилади, що використовуються як особиста лабораторія.
Участь лікарів клініки ISIDA в конференції
Основна мета конференції – представити новітні біотехнології в Україні й об'єднати зусилля вчених усього світу в подальшому просуванні їх практичного застосування в медицині, а також організувати спільний аналіз отриманих даних.
Слід зазначити, що лікарі клініки ISIDA завдяки більш ніж 26-річному досвіду роботи клініки і постійній роботі з пошуку найефективніших і найбезпечніших методів вирішення проблем порушення репродуктивного здоров'я людини могли на рівних брати участь у діалозі кращих вчених світу. А доповідь завідувача Центру лікування невиношування вагітності клініки ISIDA Ксенії Хажиленко викликала жвавий інтерес учасників конференції. У своєму виступі вона порушила проблему рецептивності ендометрію, його клінічних аспектів у пацієнтів із розладами фертильності, можливості його діагностики.
Доповідь Ксенії Хажиленко стосувався клінічних аспектів вивчення рецептивності ендометрію. Це надзвичайно важлива проблема для репродуктологів усього світу, – прокоментувала виступ колеги Юлія Кременська.
Доповідь Ксенії Георгіївни Хажиленко стала презентацією наукового директора провідного центру клінічних молекулярних досліджень Igenomix, доктора Felipe Vilella (Igenomix Foundation, INCLIVA Health Research Institute, Spain). У своєму виступі він представив роботу про секвенування одиничних клітин ендометрію для вивчення процесу рецептивності.
Примітно, що роботи Felipe Vilella відомі своїми практичними втіленнями – він є одним із авторів сучасного тесту на рецептивність із використання технології NGS. Слід зазначити, що формат конференції був англомовний, і багато молодих і зарубіжних учасників змогли як узяти участь, так і подивитися відео-стрім конференції, – наголосила Юлія Кременська.
Лікар-генетик, лікар-УЗД Ольга Ярова свої враження про конференцію передала такими словами: Участь у подібних наукових заходах дає можливість лікарю бути в курсі передових технологій в області діагностики та лікування безпліддя і втрат вагітності. Особисто в мене величезний професійний інтерес викликала доповідь Felipe Vilella, Igenomix Foundation, INCLIVA Health Research Institute. У своєму виступі він розповів про роль сучасної технології секвенування у вивченні репродуктивної системи, а саме картографії змін ендометрію в різні фази менструального циклу». Ця тема надзвичайно важлива з практичного погляду для наших пацієнтів.
Відчуваєте труднощі із зачаттям дитини? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA. Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо**.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.