У березні 2016 року клініка ISIDA впровадила інноваційне неінвазивне дослідження на наявність хромосомних патологій у плоду – тест NIPT.
Тест NIPT має дуже високий ступінь чутливості: він дає змогу виявити синдром Дауна (Т21), Едвардса (Т18) і Патау (Т13) у понад 99% випадків. Крім трисомій, тест виявляє поломки статевих хромосом (XXX, XO, XXY, XYY) і мікроделеції – втрати маленьких ділянок хромосом (22q11.2 – синдром ДіДжорджа, синдром Прадера-Віллі, Ангельмана, котячого крику, 1р36 делеція).
Для проведення тесту Panorama (Natera) потрібно взяти на аналіз материнську кров з метою виділення фетального ДНК - фрагментів генетичного матеріалу плоду.
З огляду на безпеку перевірки, тестування може бути рекомендовано не тільки жінкам, які належать до групи високого ризику, а й усім вагітним, які бажають переконатися у здоров'ї майбутнього малюка. Тест проводять, починаючи з 10-го тижня вагітності (з 12-го тижня - при багатоплідній вагітності).
Однак клініка ISIDA не зупинилася на досягнутому - з 1.11.2017 р в клініці починає працювати вдосконалений тест - Panorama (Natera)
Які зміни в проведення NIPT вносить клініка ISIDA
Тест NIPT раніше проводився за єдиною універсальною схемою. Впровадження нового тесту Panorama (Natera) дасть змогу використовувати індивідуальний підхід для різних типів вагітності (одноплідна і двійня, біхоріальна або монохоріальна двійня, використання донорських яйцеклітин або сурогатне материнство)
З 1.11.2017 р. тест NIPT буде виконуватися після попереднього консультування з лікарем, з урахуванням особливостей перебігу кожної вагітності та оцінки конкретних показань до проведення тесту.
Неінвазивний тест NIPT не використовуватиметься у випадках вагітності двійнятами з використанням донорських яйцеклітин і сурогатного материнства, а також за наявності синдрому зниклого близнюка. NB! Можливі варіанти хибнопозитивних результатів: у випадках плацентарного мозаїцизму, синдромі зниклого близнюка, злоякісного захворювання у вагітної, наявності у вагітної хромосомних аномалій (мікроделецій).
Під час проведення дотестового консультування визначається перелік досліджень, необхідних для конкретної вагітної. Надається повна інформація про патології та їх наслідки для майбутньої дитини, про достовірність і формат видачі результату, обмеження тесту.
Крім того, на післятестовій консультації лікар коментує результат і розповідає пацієнтці про те, якими можуть бути її дії в разі отримання позитивних результатів про наявність хромосомних патологій у плоду.
Терміни виконання аналізу – 15/16 календарних днів, вартість аналізу, порівняно з раніше проведеним комплексним дослідженням, трохи нижча.
Більш докладну інформацію про показання до проведення неінвазивного тесту NIPT, про можливості цього методу, а також про вартість необхідних у Вашому випадку досліджень Ви можете отримати у свого лікаря.
«Необхідно пам'ятати, що цей вид тестування є скринінговим. Він обов'язково повинен оцінюватися в комплексі з даними ультразвукового дослідження (УЗД).
Якщо результат NIPT позитивний або за даними УЗД виявлена певна патологія, обов'язково проводиться інвазивна пренатальна діагностика для визначення каріотипу плода» – пояснює Рубан Яна Анатоліївна , завідувач відділення пренатальної діагностики, лікар акушер-гінеколог.
Відчуваєте труднощі з зачаттям і виношуванням вагітності? Зверніться до клініки ISIDA і ми зробимо все можливе, щоб Ваша мрія про дитину стала реальністю. Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80; +38 (044) 455 88 11 і ми охоче відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своє питання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.