Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

NGS діагностика причин завмерлої вагітності

Завмирання вагітності на ранніх термінах – доволі поширена проблема. Згідно з даними світової медичної статистики, приблизно 30% усіх вагітностей на Землі завмирають. Іноді жінки навіть не знають про те, що були вагітні: після 1-2 тижнів затримки менструальний цикл відновлюється, і про те, що природа застосувала закон природного відбору та відмовила ембріону в подальшому розвитку, жінка може навіть не здогадуватися.

У переважній більшості випадків причиною завмирання вагітності на дуже ранніх термінах є наявність у плода хромосомної патології, – каже Юлія Кременська, керівник Генетичного лабораторного центру, кандидат біологічних наук. – Матка жінки має здатність розпізнавати такі ембріони і відмовляти їм в імплантації та подальшому розвитку. Жінка в такому разі не потребує лікування, наступна вагітність, швидше за все, буде благополучною.

Щоб переконатися в тому, що причиною завмирання вагітності є саме генетичний фактор, а не якась інша проблема, використовується високоточний метод NGS (Next Generation Sequencing). Клініка ISIDA – одна з небагатьох клінік України, в яких у всіх випадках завмирання вагітності (якщо зберігається біологічний матеріал для дослідження) проводиться генетичний аналіз.

У чому суть методу NGS

Метод NGS (Next Generation Sequencing) дає змогу розшифрувати послідовність ДНК усього генома. Точність виявлення хромосомних патологій за допомогою методу NGS становить 99,9%. Процес повністю автоматизований, що унеможливлює вплив людського фактора.

За допомогою цього методу можна дослідити ворсинки хоріона завмерлого у своєму розвитку плода, якщо це сталося на терміні до 9 тижнів і лікар має біоматеріал для дослідження (тобто після діагностики завмерлої вагітності проводилося медичне вишкрібання). На терміні вагітності понад 9 тижнів досліджують частинки плоду.

Із якою метою проводиться генетичний аналіз

Кожна завмерла вагітність має свою причину виникнення. І, як ми вже говорили, приблизно у 30% випадків цієї причиною є наявність у ембріона хромосомної патології. Якщо дослідження методом NGS показують, що це дійсно так, то особливих причин для тривоги немає, жінка не потребує будь-якого лікування. І її наступна вагітність, швидше за все, буде благополучною. На жаль, відсутність даних про наявність у ембріона хромосомних патологій нерідко змушує лікаря призначати жінці лікування, в якому немає особливої потреби.

Якщо ж аналіз показує, що хромосомна патологія відсутня, отже, причиною завмирання вагітності був якийсь інший фактор (матковий, імунологічний і т.д.). У цьому випадку необхідно провести діагностику репродуктивного здоров'я жінки та почати лікування, яке допоможе уникнути завмирання вагітності в майбутньому.

«У разі, якщо завмирання вагітності повторюються, ризик повторного завмирання вагітності дуже великий, – наголошує Юлія Кремінська. – І з кожним разом він зростає. Після трьох завмерлих вагітностей ризик повторення становить понад 70%. До того ж, основна причина завмирання вагітності обтяжується травмуванням матки під час кожного вишкрібання. Тому генетичний аналіз NGS після завмирання вагітності в усьому світі вважається вельми бажаним дослідженням, що дає можливість уберегти жінку від різних ускладнень.

Метод генетичного аналізу NGS застосовується в клініці ISIDA після переривання вагітності суто за медичиними показами та входить до пакета «Штучне переривання завмерлої вагітності або прогресуючої маткової вагітності при аномаліях її розвитку до 12 тижнів» вартістю 14 084,00 грн.

Мрієте про дитину? Довірте свою мрію фахівцям клініки ISIDA! Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Також можете поставити нам своє запитання онлайн за допомогою спеціальної форми.

Форум - Відповіді лікарів на запитання

Хвилює не настання вагітності

Анна

Запитання:

Доброго дня Дуже хвилює мене не настання вагітності Після двох спроб були донорські ембріони (якість BB з біопсією) один АА без біопсії У чому може бути проблема не настання вагітності? З маткою все норм

04 серпня 2023 р.

Відповідь:

Доброго дня! Для відповіді на це питання у нас недостатньо інформації. Рекомендую записатись на консультативний прийом.

05 серпня 2023 р.

Гормональний збій чи все ж таки вагітність?

Ольга

Запитання:

Доброго дня, підкажіть будь ласка маю відсутність місячних уже 7 днів, тест негативний, деколи відчуваю легке потошнювання, це гормональний збій чи все таки може бути вагітність?

15 квітня 2023 р.

Відповідь:

Добрий вечiр. Остаточно виключити вагiтнiсть можна за допомогою аналiзу кровi на хорiонiчний гонадотропiн людини.

30 квітня 2023 р.
Відгуки пацієнтів про клініку Isida

Довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю!

Хочу подякувати від усієї нашої родини Хажиленко Ксенії Георгіївнї! Ксенія Георгіївна, величезна Вам спасибі! Після семи років нескінченних відвідувань лікарів і здачі аналізів, трохи більше ніж за пів року після знайомство з Вами і клінікою Ісіда, наша сім'я нарешті почула довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю! Хотілося б і далі спостерігатися під Вашим наглядом. На жаль, через те що ми з Запоріжжя це дуже важко. Сподіваємося, що колись в нашому місті відкриється філія Ісіди... Ксенія Георгіївна, Вам здоров'я, щастя і терпіння в роботі! Важко уявити, як це емоційно важко витримати всі історії пацієнтів, до кожного знайти підхід і потрібний слова! Кар'єрного зростання Вам і нескінченних можливостей для підвищення кваліфікації! Клініці Ісіда хочеться побажати подальшого благополуччя і процвітання! Нехай ніколи не буде проблем з кваліфікованими кадрами і інвесторами! Ще раз дякую!

Альона
17 квітня 2019 р. 15:33

Хочу подякувати за чудове спостереження вагітності

Хочу подякувати Вацик Мірославі Міхайлівні та Кудіній Альоні Ігорівні за моє щастячко-синочка Богданчика, а такоже Ігнатюк Тетяні Миколаївні за чудове спостереження вагітності !!! Хай Вам Бог и надалі допомагає дарувати щастя людям!!! Ви – найкращі!!!!!!!!!!!!!!!

Елена Гончаренко
15 жовтня 2015 р. 05:26

Ми нарешті знайшли повну, щасливу сім’ю!

Вітаю, дорога ISIDA. Нарешті 3 роки наполегливих ходінь до лікарень, народних цілителів та інших клінік завершилися – доля мене привела в клініку ISIDA. Тепер я можу подякувати людям, що подарували мені щастя материнства, від імені всієї нашої родини.

5 вересня 2010 року я в свій 51 рік народила двох прекрасних двійнят – Андрійка та Наталочку. Радості в нашій родині немає меж. Ми нарешті знайшли повну, щасливу сім’ю, і нам хочеться від усієї душі привітати з професійним успіхом людей, які допомогли мені з чоловіком стати щасливими. У першу чергу це стосується зав. відділенням безпліддя Віктора Михайловича Зінченка. З властивим тільки йому тактом, проникливістю він зумів зрозуміти мою проблему, знайшов слова, які змогли переконати мене прийняти правильне рішення, і ось результат – Я МАМА!!! Не вистачить слів, щоб висловити йому ту радість, яка наповнює серце. Я щаслива, що звернулася саме у вашу клініку, і що саме у вас працюють такі хороші фахівці, яким можна довірити своє здоров’я та свою долю. Віктор Михайлович зумів організувати й підібрати прекрасний колектив лікарів, медсестер, які відмінно справляються, створюючи в клініці атмосферу затишку, тепла й добра, де народжується найдорожче – нове життя.

Я із задоволенням рекомендую всім своїм друзям тільки вашу прекрасну клініку ISIDA і бажаю якомога більше людей зробити щасливими своєю прекрасною працею. Сім’я Тригуб

Семья Тригуб
18 березня 2011 р. 11:13