Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Чи можливо , що молоко з‘явиться після народження другої дитинки, якщо старший буде продовжувати смоктати груди?

Анна

Питання:

Доброго дня! Маю синочка ,віком на даний час 1.9 р. Виношую другу дитину. Перша дитина знаходиться на грудному вигодовуванні. Але річ в тому , що в мене зовсім зникло молоко, а дитина продовжує далі смоктати груди. Скоріше, йому це потрібно як емоційний зв‘язок зі мною, оскільки бере тільки перед сном, аби заснути. Хочу запитати, чи можливо , що молоко в мене так і з‘явиться після народження другої дитинки, якщо старший буде продовжувати смоктати груди?

18 березня 2019 р.

Відповідь:

Анно, доброго дня!
Чудово, що ви дбайливо ставитеся до потреб вашого малюка. Контакт з мамою - це важливо для меленьких, і грудне вигодовування дуже полегшує і догляд за дитиною для мами (те ж саме вкладання спати, або періоди прорізання зубів, або якісь малюкові стреси та переживання) і для малюка це суттєва (і психологічно адекватна) підтримка на його шляху дорослішання.
Мами, що продовжують годувати грудьми старшу дитину під час вагітності наступним малюком, часто помічають суттєве зниження кількості молока у другому триместрі. Думаю, це саме те, що сталося у вас. Це нормально, адже в грудях йдуть свої процеси підготовки до народження і наступного циклу годування. Молоко все одно є (навіть якщо його менше) і воно корисне, поживне і продовжує бути імунним концентратом. Воно підтримує та розвиває захисні сили організма дитини. Вам просто потрібно зараз звертати увагу на власне харчування, щоб воно було здоровим, поживним та різноманітним та на достатній відпочинок.
Молоко після народження молодшої дитини буде приходити так само, через стадію молозива в перші дні, і буде вироблятися в кількості, достатній для дитини. Деякі старші діти припиняють годування до народження молодшої дитини, деякі воліють продовжувати ще деякий час. Тут багато залежить від вас - як саме вам комфортніше - продовжувати годувати, чи припинити на якомусь етапі. Якщо для мами є комфортним годування обох дітей, це називається тандемом. Молока в цьому випадку вистачає обом, адже груди працюють за принципом запиту і пропозиції.
Якщо вам буде потрібна ще інформація або підтримка, буду рада відповісти .

18 березня 2019 р.

Прерывание грудного вскармливания

Как закончить грудное вскармливание

Питання:

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як правильно закінчити грудне вигодовування? Дитина не бере груди вже три місяці, я жодних маніпуляцій із грудьми не роблю, але кілька крапель молока все-таки є, і саме воно не пропадає. Які препарати можна приймати для переривання вигодовування?

27 лютого 2015 р.

Відповідь:

Доброго дня, Марино!
Та чи інша ступінь виділення молока (білі або прозорі краплі або цівки) може зберігатися кілька місяців і навіть років після закінчення грудного вигодовування (Riordan J. Breastfeeding and Human Lactation, 3rd ed., 2004: 80).
Спонтанно молоко може витікати з грудей ще кілька місяців. Це може провокуватися контактом із дитиною, думками про неї (тобто це нормально), перевірками, чи залишилося в грудях молоко (коли дивляться, чи буде витікати молоко при натисканні – це все додаткова стимуляція), а також прийомом деяких медичних препаратів. Додатково з грудьми робити нічого не треба і приймати будь-які препарати теж, поки просто спостерігати.
Необхідна консультація лікаря, якщо:
– через півроку після відлучення груди виробляють досить великі обсяги молока (йдеться не про краплі!) або вироблення молока раптово відновилося спонтанно (немає зв’язку з вагітністю);
– виділення з грудей не схожі на молоко (наприклад, зелене в’язке виділення, містить кров або гній тощо).

6 березня 2015 р.

Ребенок отказывается от еды

Гальченко Дар’я

Питання:

Доброго дня, шановна Вікторіє Олександрівно. Пишу Вам, оскільки надія на успішне становлення лактації та грудного вигодовування дитини вже зникла. Проблема полягає в тому, що моя дитина, якій 2,5 місяці, повністю відмовляється від їжі. Почалося все в місяць і тиждень, спочатку вона не брала тільки праву грудь на ніч, потім праву вранці, потім вже почала і від лівої відмовлятися тощо. На сьогоднішній день дитина не їсть із грудей зовсім. При прикладанні або не бере взагалі та плаче, або бере, посмокче пару разів і випускає. Сьогодні вона не їла 8 годин, потім вдалося дати 40 мл із пляшки через 2 години ще 60 мл, усього за 12 годин вона з’їла 100 мл молока. Ми лежали в лікарні 9 днів, але причину так і не визначили. Ще до повної відмови дочка блювала по 10-20 мл 1-2 рази на день, іноді блювота була 60-70 мл. Набір ваги за 2 місяці 2200, а за останні 2 тижні всього 200 г. Буду дуже вдячна, якщо Ви нам щось порадите, тому що зараз для мене стоїть питання не стільки у збереженні ГВ, як у збереженні здоров’я та життя дитини. Дякую заздалегідь.

9 вересня 2014 р.

Відповідь:

Доброго дня, Даріє.
Ситуація, коли дитина відмовляється від їжі в будь-якому вигляді, дуже серйозна і вимагає медичного огляду та контролю лікаря.
Перш за все необхідно нагодувати дитину, щоб вона отримувала необхідну енергію та поживні речовини, і зрозуміти, що з нею відбувається. Дитина не відмовляється від їжі просто так.
Діти можуть поводитися неспокійно біля грудей із кількох причин, наприклад, хвороба, біль (хворе вухо, горло, рефлюкс, травма тощо), вплив седативних препаратів, при порушеннях техніки годування (наприклад, обмеження тривалості і частоти прикладань, використання інших об’єктів для смоктання (соски, пустушки), при сильному потоці молока, коли малюкові важко з ним впоратися (у такому випадку малюк закашлюється, періодично захлинається біля грудей, коли не встигає скоординувати смоктання, дихання і ковтання, у цих випадках неспокійна поведінка може наростати з часом), при якихось змінах у житті сім’ї, які засмучують дитину (переїзд, стресові події в сім’ї, розлука з мамою тощо).
У Вашому випадку я б звернула увагу на потік молока. Можливо, якщо він був сильним і малюкові було складно з ним впоратися, це могло зробити свій внесок у теперішній ситуації. Про це побічно говорить хороший набір ваги в перші місяці. Але тут треба розбиратися докладніше!
Щоб навчити дитину знову брати груди, треба розібратися з можливою причиною (все-таки тут це виглядає, як необхідність додаткового обстеження у лікаря) і відновити в неї асоціацію смоктання грудей із комфортом.
Правило №1 – залишається нагодувати дитину. У такий спосіб, як виходить. Можна давати молоко з ложечки або шприца без голки (як із піпетки), якщо дитині складно смоктати, невеликими порціями, але часто. Поки дитина не почала брати груди, їх треба регулярно зціджувати, щоб підтримати вироблення молока (кожні 3 години).
Груди пропонують, коли дитина спокійна і не дуже голодна. Не можна примушувати малюка брати груди через плач.
Важливо, щоб у дитини було багато часу в тілесному контакті (шкіра до шкіри). Груди можна пропонувати сонній дитині, на ходу, при погойдуванні, використовувати положення, коли дитина лежить на тілі мами зверху. Можна пробувати годувати в теплій ванні при спільних купаннях, такий спосіб іноді працює і в складних випадках відмови. Детальніше краще, звичайно, обговорити при очній або хоча б телефонній консультації.
Але найголовніше в цьому випадку – це все-таки обстеження, щоб зрозуміти, чому малюк відмовляється від їжі.

7 жовтня 2014 р.