Як поєднувати їжу та напої з максимальною користю для організму – пояснює дієтолог-нутриціолог, лікар з гігієни харчування клініки ISIDA, кандидат медичних наук, доцент, Лауреат премії Національної академії медичних наук України Наталія Велика
Двогодинний пероральний тест на толерантність до глюкози (ПТТГ) – аналіз на цукор з навантаженням, який виконується в період 25–26 тижнів вагітності. Дослідження проводиться з метою виключення гестаційного діабету (діабету вагітних).
Чинники ризику гестаційного діабету
- цукровий діабет у найближчих родичів;
- ожиріння у майбутньої мами (вага вища за норму на 15% і більше);
- гестаційний діабет під час попередньої вагітності;
- макросомія (вага при народженні понад 4 кг) у попередньої дитини.
Увага!
Проведення ПТТГ здійснюється строго натщесерце. Спочатку беруть кров із вени і в лабораторії (не експрес-методом) визначають глікемію (вміст глюкози) у плазмі крові. Після цього вагітній дають випити 300 мл води, в якій розведено 75 г глюкози. Через 2 години роблять ще одне забирання крові. Протягом цього часу вагітна не повинна їсти, можна пити звичайну, не газовану воду.
Якщо вміст глюкози у крові перевищує один із цих показників, вагітна направляється на консультацію до лікаря-ендокринолога для підтвердження або виключення діагнозу «гестаційний діабет». Якщо такий діагноз встановлено, то для корекції рівня цукру в крові, як правило, достатньо дотримання дієти, і лише інколи доводиться призначати ін’єкції інсуліну. Підтримування нормального рівня цукру в крові майбутньої матері дозволяє попередити розвиток ускладнень – як у жінки, так і у дитини. Після пологів гестаційний діабет минає.