Дізнавшись про свою вагітність, майбутні мами повинні знайти для себе відповідь на запитання «Де стати на облік по вагітності?» Це важливе рішення, від якого залежить не тільки комфортність медичного супроводу вагітної, а й здоров'я малюка.
А.Ф. Генітальна система дозволяє виявити патогенні мікроорганізми, які найчастіше виділяються з вагінальних та уретральних мазків та сім’яної рідини, провести їх напівкількісне дослідження, а також визначити чутливість Mycoplasma hominis та Ureaplasma urealyticum до антибіотиків.
Перелік мікроорганізмів, які можуть бути визначені: 1. Mycoplasma hominis 2. Ureaplasma urealyticum 3. Trichomonas vaginalis 4. Gardnerella vaginalis 5. Neisseria gonorrhoeae 6. Candida spp. 7. Enterococcus faecalis 8. Streptococcus agalactiae (Група Б) 9. Escherichia coli, Proteus spp./Providencia spp. 10. Pseudomonas spp. 11. Staphylococcus aureus
Методика проведення тесту: 1. Відбір матеріалу здійснюється за допомогою спеціального транспортного середовища для бактеріологічного дослідження. Це, перш за все, гелева система Amies aбо Aptaca. Для достовірного результату важливо: при відбиранні матеріалу ретельно видалити слиз і мінімізувати його потрапляння в транспортне середовище. 2. Біологічний матеріал повинен бути доставлений у лабораторію не пізніше 18-24 годин від моменту відбір матеріалу та зберігатися при кімнатній температурі (18-25 градусів за Цельсієм).
Антибіотики та стандартизовані концентрації для визначення чутливості до Mycoplasma hominis та Ureaplasma urealyticum: 1. Tetracycline - 8 мкг/мл 2. Pefloxacin - 16 мкг/мл 3. Ofloxacin - 4 мкг/мл 4. Doxycycline - 8 мкг/мл 5. Erythromycin - 16 мкг/мл 6. Clarithromycin - 16 мкг/мл 7. Mynocycline - 8 мкг/мл 8. Josamycin - 8 мкг/мл 9. Clindamycin - 8 мкг/мл
Переваги діагностики: 1. Культуральна діагностика є стандартом виявлення збудника; 2. Має кількісні характеристики; 3. Стандартизована методика; 4. Комплексне одночасне визначення найпоширеніших статевих інфекцій; 5. Враховуючи кількість збудників, така методика є економічно вигіднішою порівняно з ПЛР; 6. Визначає тільки активні форми мікроорганізмів, у той час як ПЛР може дати позитивну реакцію в окремих мікроорганізмів та інактивованих форм; 7. Дозволяє одночасно провести тест чутливості Mycoplasma hominis та Ureaplasma urealyticum.
Показання для тесту: 1. Діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ); 2. Контроль лікування ЗПСШ; 3. Скринінгове / профілактичне обстеження.
Чутливість тесту: Результати, отримані за допомогою тесту А.Ф. Генітальна СИСТЕМА, відповідають результатам, отриманим при використанні традиційних культуральних методів. Повторне використання непараметричного статистичного тесту Wilcoxon показує, що клінічний матеріал, групи стандартних значень і значень, отриманих при використанні тесту А.Ф. Генітальна СИСТЕМА, не мають суттєвих відмінностей P≤0.05.
Підготовка до дослідження: Вимоги як для мікробіологічного дослідження урогенітальних виділень. Матеріал для дослідження: Урогенітальні виділення та сім’яна рідина. Метод: Мікрокультуральний колориметричний, мікроскопічний. Додаткова інформація в результаті дослідження: Результат дослідження має описовий характер. У разі виявлення мікроорганізма додається пояснювальний коментар. Для чутливих антибіотиків надається інформація про фармакокінетику та фармакодинаміку. Термін виконання: 3 робочих дні