Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Коронавірус і вагітність: як уберегтися від хвороби і паніки

19 жовтня 2020

Пандемія коронавірусної інфекції посіяла справедливу паніку в середовищі тих жінок, які готуються стати матерями. Наскільки небезпечна інфекція для дитини, чи можливе внутрішньоутробне зараження? Як позначається хвороба на ризик викидня або передчасних пологів? Як убезпечити себе і малюка під час вагітності та після пологів, і чи можливо це? У клініці Isida запевняють – це можливо.

коронавирус и беременность

Covid-19 і вагітні жінки: чи є ризик?


З моменту відкриття коронавірусної інфекції минуло занадто мало часу, щоб вивчити її досконало. Акушери клініки Isida єдині в думці з терапевтами та інфекціоністами – як і багато РНК-містять респіраторні інфекції, наприклад, грип, Covid-19 має різну ступінь небезпеки в залежності від триместру.


Перший триместр – зона підвищеного ризику для плоду. У цей період закладаються всі внутрішні органи майбутнього малюка, відбувається гістогенез і нейруляція. Цей етап – найнебезпечніший, будь-яка інфекція в цей період може спровокувати небажані наслідки. Адже вірус має можливість вбудовуватися в геном плоду або плаценти і змінювати його. І якщо ембріон продовжує розвиток вже з цими змінами, на більш пізніх термінах можуть виявлятися проблеми різної складності.


Тому питання індивідуального захисту жінки в перший триместр вагітності важливе незалежно від того, є за вікном пандемія, чи ні. У клініці Isida запевняють – схема обстеження і забору аналізів оптимізована так, щоб звести до мінімуму частоту відвідування лікарні. Наприклад, пацієнткам намагаються призначити на один день УЗД обстеження, забір крові та відвідування гінеколога, щоб якомога рідше у вагітної виникала необхідність відвідувати людні місця.


Другий триместр. Зіткнення з коронавірусною інфекцією в другому триместрі вже не так небезпечне для плода. Відбулася закладка основних внутрішніх органів, все розвивається без порушення геному.


А ось для матері ризики є: як будь-яка інша інфекція, коронавірус знижує імунітет, і можуть приєднатися супутні хвороби.


Якщо виникає необхідність невідкладної госпіталізації, в клініці Isida дотримані всі вимоги МОЗ з прийому жінок: • Проводиться постійний температурний скринінг співробітників.

 • Весь медперсонал дотримується масочного режиму: засоби індивідуального захисту змінюються кожні дві години, всі приміщення обладнані антисептиками.

 • Проводиться обов'язкове кварцування приміщень кожні дві години.


Всі поверхні, до яких торкаються пацієнтки, обов'язково дезінфікують після закінчення прийому.


Третій триместр – зона ризику і для дитини, і для жінки. Хвороба може протікати легко, а може призвести до інфікування дитини. Епідеміологи наполягають на тому, що найближчі кілька років пандемія триватиме: це дасть можливість краще вивчити і сам вірус, і механізми зараження, в тому числі внутрішньоутробно.


коронавирус и роды

Вагітність, пологи і Covid-19: клініка Isida готова до ваших безпечних пологів


В умовах підвищеної небезпеки в клініці Isida не тільки ретельно дотримуються розпорядження МОЗ, а й розроблені власні внутрішні положення про прийом та госпіталізацію вагітних і породіль. Вони стосуються і прийому пацієнтів, і контролю за станом здоров'я співробітників клініки.


У клініці Isida передбачена ціла система заходів для попередження проникнення всередину приміщення вірусів: • санітарна обробка приміщення, поверхонь, кварцування;

 • захисний одяг для медперсоналу;

 • обов'язковий температурний скринінг на початку дня;

 • обстеження на наявність ознак респіраторних інфекцій.


Що стосується пацієнтів, то в Isida готові до будь-якого розвитку ситуації. Так, клініка не спеціалізується на пологах для інфікованих, але навіть в разі наявності ознак захворювання у тих, хто надійшов по швидкій передбачена ціла низка заходів безпеки:


Для тих, хто потрапив по швидкій передбачено спеціальне боксоване приміщення. Він має кілька ступенів захисту: окремі кімнати захищені двома дверима, і треті двері закриває передбанник. Так забезпечується максимальна ізоляція.


Контакт центр клініки опитує по телефону про наявність симптомів респіраторних захворювань, за хворих в родині або про можливі або підтверджені контакти з хворими на коронавірус.


Якщо у вагітної є підозри на коронавірус – її направляють в спеціалізований пологовий будинок, який має досвід роботи з хворими Ковід 19. Поки в клініці Isida досвіду взаємодії з подібними хворими не було, але потрібно бути готовим до всього.


Коронавірус і безпечні пологи в клініці Isida


Призначення клініки Isida – кваліфікована акушерсько-гінекологічна допомога. Тому якщо жінка потребує термінової госпіталізації, тут готові її прийняти і обладнали спеціальний бокс з необхідними засобами захисту. Тут будуть прийняті пологи, тут же жінка може перебувати до тих пір, поки її та немовля не перевезуть в спеціалізований пологовий будинок.


Багатьох хвилює питання, чи роблять вагітним примусовий тест на коронавірус. У Isida такої процедури немає, але за показами або за власним бажанням цей тест можна зробити в будь-якій спеціалізованій лабораторії.


Партнерські пологи в епоху коронавірусу: чи реально?


З початком пандемії в комунальних пологових будинках програма партнерських пологів повністю закрита. У Isida така можливість залишилася – допускається присутність тільки однієї людини (зазвичай чоловіка) при наявності ПЛР тесту на коронавірус, зробленого не пізніше трьох днів до пологів.


У післяпологове відділення потім пускають лише цю людину, проте за новими правилами залишатися ночувати він не може. А ось строки тримання породіль у відділенні не змінилися – це дві повних доби після фізіологічних пологів і чотири – після кесаревого розтину при відсутності ускладнень.


Безпечна вагітність: в клініці Isida рекомендують


Ніхто не гарантує повну безпеку вагітної в період пандемії, але загальні рекомендації акушерів клініки Isida допоможуть уникнути інфекційних захворювань, в тому числі Covid-19: • уникати місць великого скупчення людей;

 • дотримуватися соціальної дистанції;

 • користуватися захисною маскою;

 • часто мити руки;

 • скоротити до мінімуму відвідування поліклінік і лікарень;

 • уникати спілкування з хворими, застудженими або контактними особами.


Те ж стосується і взаємодії з малюком після пологів. Навіть в звичайний час існують певні правила поведінки та гігієни, а в період пандемії – і поготів: 1. Обов'язково мити руки перед контактом з немовлям.

 2. Виключити відвідування породіллі і новонародженого сторонніми особами.

 3. Звести до мінімуму контакти з родичами, не пускати в будинок велику кількість людей.

 4. Дотримуватися соціальної дистанції, прогулюючись з коляскою. Повністю відмовлятися від прогулянок на свіжому повітрі не можна, але робити це потрібно далеко від великого скупчення людей.

 5. І звичайно, потрібно відмовитися від відвідування торгових і розважальних центрів.


Потрібно пам'ятати, що коронавірус, як і багато респіраторних інфекцій, живе в місцях багатолюдних – тому просто відмовтеся тимчасово від їх відвідування. Здоровіші будете.


Пандемія для багатьох стала стресовою ситуацією, особливо для вразливих і чутливих жінок в «цікавому положенні». Але навіть глобальна криза не повинна стати перешкодою на шляху до щастя материнства. Головне – дотримуватися правил гігієни і адекватно ставитися до будь-яких змін в самопочутті.