Будь-яка, навіть найлегша вагітність – певне випробовування для організму. І щоб всі 9 місяців були максимально комфортними для мамочки і малюка, важливо підготуватися до цього періоду.
-
Пройдіть комплексне обстеження. Особливо це необхідно при наявності у майбутньої мами хронічних захворювань. Однак відвідати терапевта бажано і тим, хто не жаліється на здоров’я. УЗД внутрішніх органів і загальноклінічні тести (аналізи крові та сечі) допоможуть виявити приховані недуги.
-
Відвідайте ендокринолога. Ще дві необхідні перевірки – УЗД щитоподібної залози і аналіз на рівень тіреотропного гормону. Нестача або надлишок таких гормонів може привести до ускладнень, і навіть переривання вагітності. Ендокринолог допоможе виправити ситуацію і підкаже, чи потрібен майбутній мамі додатковий прийом препаратів йоду.
-
Забезпечте свій організм фолієвою кислотою. Завдяки здатності попереджати патології нервової системи, вона відома як вітамін №1 для вагітних. Також важливо відмітити: нервова трубка плода закладається в перші тижні, коли жінка часто ще не знає про те, що вона вагітна. Тому вітамінізацію раціонально почати за місяць-два до зачаття.
-
Зазирніть до стоматолога. Адже всі 9 місяців вагітності кальцій, що поступає до матері з їжею, буде переадресований малюкові. Навіть ударні порції сиру не гарантують, що не постраждають зуби. І це вагомий аргумент, щоб вирішити всі проблеми заздалегідь.
-
Попрощайтесь з шкідливими звичками. Підготовка до материнства – прекрасний привід переглянути свій спосіб життя раз і назавжди. За декілька місяців до зачаття відмовитись від сигарет рекомендується і майбутньому батькові. Якщо ж після настання вагітності пристрасть чоловіка до тютюну все-таки переможе, він як мінімум повинен захистити свою половинку від пасивного паління.
Від того, наскільки ретельно і серйозно ви підійдете до питання підготовки до вагітності і обстеження перед зачаттям великою мірою залежить перебіг вагітності і здоров’я майбутнього малюка.
Програма «Планування вагітності» рекомендована жінкам, які планують вагітність і прагнуть заздалегідь підготувати свій організм до виношування малюка.
Експерт Наталя Мякота, акушер-гінеколог клініки ISIDA, кандидат медичних наук
Правильне харчування, міцний сон, повноцінний відпочинок, свіже повітря і спорт – найкращі помічники для зачаття здорової крихітки. Важливі і консультації лікарів. Один з перших візитів треба зробити до гінеколога, щоб переконатись у відсутності інфекційних захворювань, адже деякі з них можуть не давати про себе знати! А після того, як лікар підтвердить, що жінка повністю готова до материнства, на перший план виходять позитивний настрій і радісне очікування.