Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Юлія Мамренко: «Пологи в клініці ISIDA надихають народжувати ще і ще»

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією, Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

У родині Юлії Мамренко і її чоловіка Максима – двоє дітей, два сини. Обидва хлопчики з'явилися на світ у клініці ISIDA.

У родині Юлії Мамренко і її чоловіка Максима – двоє дітей

Юліє, якою була Ваша перша вагітність?

Насамперед усвідомленою та бажаною. Я сказала б, легкою. Мене не мучив токсикоз, не було звичайних для вагітних турбот про зайву надмірну вагу, всі УЗД й аналізи показували, що наш син розвивається, як годиться. На сьомому місяці у мене були невеликі ускладнення з нирками, але їх якось дуже швидко скорегували, і все увійшло в норму.

Та це зовсім не означає, що в мене не було тривог із приводу пологів. Звісно, я переживала! Згадувалися десь і колись почуті або прочитані «страшилки» про помилки лікарів, про ставлення до породілей, про умови для мам і малюків... Тому питання про те, народжувати в приватній чи державній клініці, навіть не стояло. Щоправда, я все-таки зробила спробу: пішла в звичайну жіночу консультацію, просиділа там три години в черзі і пішла. Наступного дня стала на облік в ISIDA Лівобережна.

А чому все-таки ISIDA, а не якась інша клініка?

У мене був негативний досвід з іншою клінікою, де можна було спостерігати вагітність. Там мені сказали, що я не зможу мати дітей ще десь рік, що треба в них пройти лікування ... Але через три місяці я завагітніла.

Вирішальну роль у питанні вибору пологового будинку зіграла розповідь моєї знайомої про раптові ускладнення на її пологах, про блискавичну реакцію медперсоналу клініки ISIDA. Той чинник, що в ISIDA є необхідне обладнання, що там завжди готові до гіршого сценарію, остаточно вплинув на наше рішення – не тільки спостерігатися, але й народжувати будемо в ISIDA.

Спостерігати вагітність у клініці ISIDA дуже комфортно: завжди є все необхідне, немає потреби збирати медикаменти по всіх аптеках, не сидиш у чергах, результати аналізів приходять на пошту, лікар завжди на зв'язку... Тактовність, уважність, здатність заспокоювати, вселяти впевненість, що все йде, як треба, і підстав для тривог немає – це ж дуже важливо.

Якими були Ваші перші пологи?

Стрімкими. Згідно з УЗД, мені ставили ймовірну дату пологів на 30 січня. 27 січня я прийшла до клініки, мені сказали, що до пологів ще не менше тижня, живіт не опустився, серцебиття стабільне. Тому я спокійно планувала собі домашні справи, і 30 січня, за кілька годин до появи сина на світ, я вирішила спекти пиріг. Викласти фото пирога в Instagram я встигла, але спробувати вже не вдалося. Наступним фото в Instagram уже була ручка Мироші з браслетиком.

Ще один цікавий факт: я ходила на курси підготовки до пологів (не від клініки ISIDA) і нам багато разів було сказано, що після відходження вод, після перших переймів до пологів може минути ціла доба. Тому можна не поспішати до пологового, а побути в рідних стінах. Води відійшли у мене вдома, коли я сіла подивитися фільм. І перейми повторювалися одразу кожні 6 хвилин. Я зрозуміла, що треба телефонувати в ISIDA, щоб готувалися до мого приїзду. Відмовившись від запропонованої карети швидкої допомоги, ми вирішили їхати своїм ходом (лише година від початку переймів, ще сила-силенна часу, встигнемо!). Але коли приїхали до пологового будинку, я вже насилу ноги переставляла. Дівчинка на ресепшені з мого вигляду одразу зрозуміла, що мені вже потрібна каталка. І мене повезли до пологового залу. Я потім уже жартувала, що так і не випробувала м'ячик у допологовій палаті.

Я зрозуміла, що треба телефонувати в ISIDA

Пологи були партнерськими?

Так, Максим хотів бути присутнім на пологах. Але я не хотіла, щоб він усе це бачив, тому ми дійшли консенсусу: на переймах Макс зі мною, але в момент появи дитини на світ він виходить із пологового залу. Але сталося все з точністю до навпаки: поки він перевдягався, я вже почала народжувати. Він тримав мене міцно за руку, і я розумію, як мені бракувало цієї руки на других пологах.

Я заздалегідь вирішила для себе, що епідуральної анестезії не буде, мені хотілося, щоб усе було природно, наслухалася розповідей про ускладнення. Але з «епідуралкою», навіть якби я й захотіла, все одно не встигли б. Усе дуже швидко відбувалося – від моменту перших переймів до появи малюка на світ минуло щось близько трьох годин.

Макс першим побачив нашого сина. І я анітрохи не шкодую про те, що в момент пологів мій чоловік був поруч. Його погляд, вираз обличчя, коли він узяв сина на руки, були такими, що я ніколи цього не забуду. Цього не описати словами...

Ваш другий син народився через два роки після першого. Випадковість чи так і планували?

Перші пологи, за моїми і тодішніми відчуттями, і за сьогоднішніми спогадами, були дуже комфортними. Мені здавалося, що я не в пологовому будинку, а на курорті. Величезне значення має післяпологовий догляд – мені показали, як правильно прикласти дитину до грудей, як поміняти підгузки, пояснили, що нормально для новонародженого, а в яких випадках треба бити на сполох.

У клініці ISIDA приголомшлива організація всього процесу від моменту «Вітаю! Ви вагітні!» і до виписки з пологового будинку. Після пологів маму з дитиною оточують такою турботою, такою допомогою, що ми з чоловіком сміялися: «Отак і п'ятьох народжувати можна». П'ятьох я навряд чи подужаю, а ось другу дитину ми захотіли відносно швидко. Нам сказали, що потрібно не менше півтора року, щоб організм повністю відновився. Ми чесно витримали ці півтора року, а через кілька місяців я дізналася, що знову вагітна. І знову хлопчиком!

Друга вагітність була такою ж легкою?

Ні, все було складніше. І головним чином – через нашого жвавого Макара. Він увесь час крутився в животі, займав якісь немислимі положення. А його удари були настільки сильними, що ми кілька разів екстрено приїжджали до ISIDA: мені здавалося, що він вирішив народитися завчасно. А виявлялося, що це то нирки після удару ніжкою оговтатись не можуть, то шлунок піднімається так високо, що я вдихнути не можу. Складніше було, тому що старший син, хоч і «старший», але ж маленький зовсім. А його на ручки зайвий раз не візьмеш. Але загалом усе було добре.

Народжували знову дуже швидко?

Мені сказали, що так, за медичними поняттями, це знову були стрімкі пологи. Але все тривало не три години, як уперше, а годин сім приблизно. Перші перейми почалися о другій годині ночі, були рідкісними, не настільки болючими, як під час перших пологів. Я ще думала – це перейми чи щось інше? Ми живемо за містом – 50 км від пологового будинку, тому вирішили все-таки їхати раніше. Перейми були нечастими, не надто болючими, тому чоловік вирішив повернутися і відвезти старшого сина до дитсадка. І запізнився на пологи! Макар не захотів чекав, поки тато впорається зі своїми справами, і ухвалив своє перше чоловіче рішення – з'явитися на світ, коли йому закортіло. Цього разу я вже була на межі прохання про епідуральну анестезію; сім годин у других пологах порівняно з трьома годинами в перших – це суттєва різниця. Але Ткаченко Оксана Віталіївна дуже м'яко мене вмовляла: «Ну, давай ще одні перейми переживемо і подивимося, що у нас вийде». Так і вийшло. Двоє переймів – і Макар уже лежить на мені!

Він, до речі, і після пологів такий же, як під час вагітності: живчик! Одразу заявив, що він тепер – головний, а ви всі підпорядковуйтеся режиму, який він встановлює!

Другі пологи – це знову «курорт»?

Так, із погляду післяпологового спостереження в клініці ISIDA якщо щось і змінюється, то тільки на краще. Харчування, догляд, усі ці «дрібниці» у вигляді щоденної зміни постільної білизни, наявність серветок, підгузків – це дає таке відчуття комфорту, заспокоєності! І те, що поруч завжди є лікар, який відповість на будь-яке твоє запитання, медсестри, неонатолог. Почуття безпеки повне! До речі, невдовзі після пологів з'ясувалося, що в нашого Макара густа кров, тому всі органи розкриваються не так інтенсивно, як треба. Тому його забрали в бокс під крапельницю на добу. Але я завжди могла прийти туди, потримати його за ручку, побачити, що з ним усе гаразд. Тому тривоги, як це, за розповідями, буває, коли дитину забирають, а ти з величезними труднощами дізнаєшся, як вона там, у мене зовсім не було.

Назвіть, будь ласка, одним словом свої перші пологи і другі

Перші пологи, завдяки їх несподіваній швидкості, а також уперше пережитому мною і чоловіком відчуттю появи на світ нової для нас людини, в мене асоціюється тільки з Радістю. А Макар – це Нежданчик. Хоча б тому, що перший наш синочок народився майже лисенький і біленький, а Макар – із темною шевелюрою. І акушерки ще довго сміялися з мого здивованого «О, Господи!», коли я вперше його побачила.

Щастя вам!

Дякуємо!

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко