Своєчасна перевірка надасть змогу жінці з’ясувати, чи довгий дітородний період дала їй природа, і допоможе розставити життєві пріоритети.
Тенденція до зрілого материнства має незаперечні плюси: вже є освіта, достаток, життєвий досвід. Такі жінки можуть дати своїм крихіткам багато чого. І все-таки, формуючи плани, слід прислухатися не лише до соціуму, а й до власного організму, його внутрішнього біологічного годинника. Трапляється, що він дає збій, і квітуча молода жінка з подивом дізнається, що ризикує мати ранню менопаузу. Добре, що сучасні методи діагностики можуть передбачити такі небажані повороти долі. Тому перевірка оваріального резерву, тобто запасу наявних у яєчниках фолікулів, здатних розвиватися, стає дедалі популярнішою.
Заглядаючи у майбутнє
Програма обстеження, яку пропонує клініка ISIDA, дозволяє з великою ймовірністю вирахувати період, протягом якого жінка може стати мамою. Завдяки ультразвуковому дослідженню можна полічити дрібні або антральні фолікули, а отже, оцінити кількість попередників яйцеклітин. Показовим також є аналіз на рівень певних гормонів. Фолікулостимулюючий, лютеїнізуючий і антимюллерів гормони свідчать про функціональний резерв яєчників.
Такі дослідження дають доволі повну картину того, що відбувається в жіночому організмі. Але щоб знати, з якою швидкістю витрачатиметься наявний потенціал, слід також зважати на спадковий чинник.
У два кроки
Жінкам, які бажають відкласти вагітність на кілька років, необхідно пройти первинну консультацію у гінеколога і здати кров для ДНК- діагностики. Додатково можна перевірити гормональний фон. Повторний візит варто запланувати через 1,5-2 місяці на 6-11-й день циклу. З огляду на результати УЗД органів малого таза й аналізів, лікар дасть пацієнтці рекомендації щодо планування вагітності.
Можливі стратегії
Якщо лікарі роблять висновок, що резерв яєчників невеликий, чимало жінок змінюють пріоритети і віддають перевагу декретній відпустці замість успішної кар’єри. Проте буває й так, що обставини не дають змоги вирішити питання з материнством негайно. Щоб зберегти фертильність, раціонально вдатися до сучасних допоміжних технологій.
-
Кріоконсервація ембріонів – імовірний варіант для сімейних пар. Ця методика – стандартна частина ЕКЗ, вона ідеально відпрацьована і може бути використана, якщо вагітність на деякий час потрібно відкласти.
-
Кріоконсервація яйцеклітин – можливість для жінок, які ще не зустріли свою другу половинку. Водночас медики не радять пов’язувати з відтермінованими програмами завищені очікування, оскільки жодна репродуктивна технологія не гарантує стовідсоткового настання вагітності. Ідеальний варіант – дізнатися про ризики заздалегідь: до 25-28 років з’ясувати, скільки часу дала природа для народження дітей, і за можливості вирішити всі важливі питання до 35 років.
Буває, щастя стукає у двері, але його не чують... Щоб воно прийшло, його потрібно чекати як дорогого гостя: запланувати зустріч і добре до неї підготуватися. Подумайте про щастя стати мамою, внесіть це до своїх планів. Але якщо на цьому відтинку життя материнство для Вас не є пріоритетом, тоді варто перевірити, чи можете Ви відкласти цю важливу справу на потім.
Пакет, розроблений в ISIDA, має переваги перед стандартними програмами. До нього, крім УЗД та аналізу рівня гормонів, входить ДНК-тест. Така перевірка дає відповідь на запитання, чи є у жінки спадкова схильність до швидкого виснаження яєчників. Результат буде достовірнішим!
Програма клініки ISIDA
Прогноз оваріального резерву
- Перший візит. День циклу не має значення.
- Перша консультація гінеколога.
Консультація гінеколога щодо необхідності здавання аналізу крові на гормони на 2-4-й день циклу (оплачується додатково).
- ДНК-діагностика спадкових форм передчасного виснаження яєчників.
- Другий візит. 6-11-й день циклу, через 1,5-2 місяці з результатами ДНК-діагностики та аналізу крові на гормони.
- УЗД органів малого таза.
- Повторна консультація гінеколога.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.