Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Лікар-репродуктолог клініки ISIDA Аліна Паламарчук поділилася враженнями про Конгрес ESHRE у Женеві

3-5 липня 2017 року в Женеві під егідою ESHRE (Європейське товариство репродуктології людини й ембріології) пройшов черговий Конгрес репродуктологів. У його роботі взяли участь близько 10 000 фахівців із країн Європи, а також США, Китаю, Індії, країн Азії, Японії, Австралії.

Серед репродуктологів, ембріологів, гінекологів, психологів, юристів та інших фахівців, професійна діяльність яких так чи інакше зачіпає сферу репродуктивного здоров'я людини, була й делегація клініки ISIDA: Паламарчук Аліна Миколаївна, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог; Турбаніст Світлана Вікторівна, лікар-репродуктолог; Кременська Юлія Валеріївна, біолог, кандидат біологічних наук (PhD).

Паламарчук і Кременска

Своїми враженнями про участь у Конгресі ESHRE ділиться Аліна Паламарчук, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог.

Аліно Миколаївно, які можливості дає участь у подібних заходах лікарю-практику?

Конгрес ESHRE проводять щорічно, і це, безумовно, одна з найбільш значущих подій у світі репродуктології. На заклик взяти участь у конгресі традиційно відгукуються найкращі фахівці практично з усіх країн світу. Конгрес ESHRE дає унікальну можливість отримати цінну інформацію з перших рук – від доповідачів, які є розробниками тієї чи іншої технології, або від практиків, які уже мають досвід застосування тих методик, що ще рік-два тому вважалися мало не революційними.

Із яким професійними запитом особисто Ви їхали на ESHRE?

Унікальність ESHRE в тому, що завдяки своєму розмаху він кожному з учасників дає можливість отримати відповідь на найбільш «нагальні» свої професійні питання. Особисто мене дуже цікавить одна з основних проблем жіночого репродуктивного здоров'я – зниження оваріального резерву. Тому мені особисто були дуже цікаві доповіді про новітні методи активації яєчникової тканини в пацієнток зі зниженим резервом, а також яскравий огляд мітохондріальних переносів як можливого способу поліпшення якості ооцитів. На мій погляд, впровадження таких методів помітно полегшить життя нашим пацієнткам.

Які доповіді здалися Вам найцікавішими?

Із дуже цікавою доповіддю, присвяченою особливостям кріоконсервації ооцитів, виступила Лаура Рієнці. П. Хумайдан розповів про особливості прогестеронової підтримки в програмах ДРТ. Прозвучали також цікаві доповіді японських і американських фахівців із відновлення (що ще не здобуло великого поширення) оваріального резерву.

Конгрес ESHRE – це тільки доповіді чи ще й особисте спілкування між професіоналами?

Я дуже люблю цей конгрес за те, що збираються абсолютно різні лікарі з усіх куточків світу і щедро діляться своїми досягненнями та напрацюваннями. Запитання «А як це роблять у вашій клініці?» звучить так само часто, як вітання. Завдяки такому взаємообміну інформацією те, що ще вчора здавалося неможливим і незрозумілим, сьогодні стає дуже важливим і корисним. Звісно ж, треба брати до уваги, що у кожній країні свої можливості й особливості репродуктивної медицини. Але всі лікарі дуже хочуть одного – отримати бажану здорову вагітність, не завдавши водночас шкоди жінці.

Конгрес ESHRE – це тільки доповіді чи ще й особисте спілкування між професіоналами

На заходах на зразок ESHRE повинні зав'язуватися особисті знайомства, адже так? Вони корисні? Чим?

Безумовно, можливість нових знайомств на конференції – це унікальний шанс почути зовсім іншу відповідь на цікаві запитання. Саме в такому спілкуванні народжується істина. Зазвичай такі розмови відбуваються у неформальній обстановці, тому співрозмовники мають можливість обговорити все дуже по-дружньому, докладно і неквапом. Особливо цікаво обговорювати актуальні питання з провідними лекторами. Це дуже відкриті люди з величезною практикою, новатори та фанати репродуктивної медицини. Спілкування буває таким насиченим, що особливо популярні лектори залишаються без кави й без обіду, відповідаючи на численні запитання.

Участь у таких заходах, як Конгрес ESHRE в Женеві, приводить до змін у лікарській практиці ISIDA?

Клініка ISIDA завжди вирізнялася тим, що застосовувала всі найбільш передові знання та вміння у своїй роботі. Тому наші фахівці на подібних заходах завжди на рівних із колегами з інших країн не тільки, коли отримують нові знання, а й коли діляться своїм досвідом і знаннями. А після повернення з семінарів і конгресів у клініці ISIDA завжди проходить колективне обговорення нововведень, привезених із конференцій, впровадження їх у щоденну практику заради того, щоб наші пацієнти могли стати щасливими батьками.

Паламарчук Аліна Миколаївна – лікар акушер-гінеколог, репродуктолог із 15-річним досвідом роботи. Аліна Миколаївна спеціалізується на ендоскопічній хірургії, ультразвуковій діагностиці в акушерстві та гінекології, допоміжних репродуктивних технологіях у ендокринній гінекології, в лікуванні безпліддя, захворювань шийки матки. Вона регулярно бере участь у численних науково-практичних конференціях і конгресах – як на території України, так і за її межами. Щорічно відвідує конгреси ESHRE та багато інших міжнародних конференцій, є членом Асоціації репродуктологів України і Європейського товариства репродукції людини і ембріології (ESHRE).