Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Лікар-гінеколог відповіла на запитання Артура Логая про вагітність і пологи

Артур Логай – актор і співак. А ще – щасливий чоловік, який готується стати батьком. Напередодні цієї найважливішої події у своєму житті Артур Логай став учасником проекту «Супертато може». У межах цього проекту відомі батьки України обговорюють із професіоналами найважливіші питання батьківства. Артур Логай вирішив поговорити з лікарем акушером-гінекологом клініки ISIDA Оленою Мухіною про вагітність і пологах.

– Наша з дружиною перша вагітність виявилася спонтанною, – зізнався Артур лікарю Олені Мухіній. – Дружини тиждень чи два не було вдома, ми дуже скучили одне за одним і ось – ми вагітні. Але на майбутнє ми вирішили підійти до цього питання з більшою відповідальністю. І я хочу знати, що означає «готуватися до вагітності».

Встреча репродуктолога Мухиной и певца Логай

– Відмова від нікотину, спиртного, правильне харчування та повне медичне обстеження – ось та програма-мінімум, якої слід дотримуватись, готуючись до вагітності, відповіла Олена Мухіна. – Крім того, щоб вагітність відбулася і минала успішно, існують медичні рекомендації про підготовку до вагітності, що стосуються способу життя, а також – перелік медичних обстежень, які треба пройти заради здоров'я малюка. Так, якщо в парі хтось курить, від цієї звички в період підготовки до вагітності краще відмовитися. Прийом алкоголю треба скоротити до мінімуму, слід відмовитися і від фаст-фуду. Рекомендується також почати прийом на етапі планування фолієвої кислоти.

– Наш знайомий гінеколог сказав нам якось, що «за вагітності під час сексу «цвяхів забивати не треба». Так, але які все-таки правила сексу під час вагітності? Чи не шкодить секс дитині? До якого терміну можна займатися коханням і які сексуальні пози шкідливі?*

– Якщо немає прямих протипоказань до сексу під час вагітності, то викреслювати його зі свого життя не варто. Треба тільки трохи знизити загострення пристрастей: «цвяхи забивати» дійсно не варто, як і використовувати секс-іграшки. До сексу з глибоким проникненням також слід ставитися з обережністю.

Артур Логай и Елена Мухина о подготовке к беременности

Секс під час вагітності повинен бути безпечним і з погляду інфекцій: у своєму цікавому стані жінки дуже уразливі до різних інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Що стосується взаємозв'язку між легкими пологами й активним сексом, то так, це науково доведений факт: у майбутніх мам, які під час вагітності активно займалися сексом, пологи зазвичай минають легше. Це пояснюється тим, що матка у такої жінки більш «тренована». А у випадках, якщо пологи з якихось причин затримуються, лікар обов'язково порекомендує активні заняття сексом. Безумовно, в прийнятній для останніх днів вагітності позі.

– Ми вирішили, що наші пологи будуть партнерськими. Але я погано уявляю свою роль. Більше того, я боюся, що не витримаю і дам кому-небудь по голові за те, що моїй дружині боляче. Мене доведеться прив'язати до ліжка, – поділився своїми побоюваннями Артур.

– Партнерські пологи – це дуже відповідальний процес, і Ви повинні розуміти, що дитина – це ваш спільний проект. Ви його створили разом, і зустріти ви його повинні разом, це дуже важливий емоційний момент, який ви повинні пережити. Насправді все нове – це давно забуте старе. Чоловіки раніше завжди були присутні на пологах, брали на руки своїх дітей першими. За давніми слов'янськими традиціями тато мав перерізати пуповину.

Артур Логай и Елена Мухина об отцовстве

Дуже важливо, щоб Ви чітко уявляли свою роль у цьому. Ви повинні розуміти, чого від Вас чекають. Коли жінка приходить на пологи, вона забуває про те, що лікар, можливо, давно знайомий їй, що все, що відбувається, вже неодноразово проговорено. Її непокоїть власна безпека та безпека дитини. Якщо Ви будете поруч, вона спокійно делегує вам цей обов'язок. Пологи – це нешвидкий процес, можливо, Вашій дружині щось знадобиться: водички принести, спинку потерти. А Ви тут як тут.

Коли ж почнеться період вигнання, чоловік дуже допоможе своїй дружині, якщо поцілує її, допоможе їй дихати і тужитися.

– Як татові не втратити свідомість у цю мить?

– Треба підготуватися до партнерських пологів. Ви повинні розуміти, на які періоди поділяється весь процес пологів, що відбувається в тому чи іншому періоді. Почитайте літературу, запишіться на курси підготовки до партнерських пологів. Непідготовлені чоловіки нерідко втрачають самовладання, хтось непритомніє, хтось починає виявляти агресію.

– Чи правда, що після пологів ставлення до дружини як до сексуального партнера може змінитися?

– Це може відбутися з тими чоловіками, які не готувалися до партнерських пологів. Вони можуть зафіксуватися на якомусь моменті – і тоді ставлення до дружини дійсно змінюється.

– Під час пологів можуть бути неконтрольовані фізіологічні процеси?

– Якщо жінка під час пологів вивела свої продукти життєдіяльності, а це трапляється часто, то до цього треба ставитися нормально. На моїй пам'яті не було такого, що «О Боже, вона обкакалась!» Це окремий випадок, і якщо тато фіксується на цьому моменті, швидше за все, з ним не все гаразд.

Встреча Мухиной и певца Логай

– Як зрозуміти, що пологи вже почалися?

– По-перше, Ви повинні бути готові до початку пологів: у вас повинні бути зібрані речі. Пологовий будинок, у якому Ви збираєтеся народжувати, повинен дати Вам перелік усього необхідного. Обов'язкові: паспорт і обмінна карта. «Тривожний чемоданчик» повинен бути зібраний із 34-го тижня.

Як зрозуміти, що почалися пологи? Найочевидніша ознака: відійшли води. В цьому випадку треба якомога швидше дістатися до пологового будинку. І Ви повинні заздалегідь знати, як Ви будете це робити: на своїй машині, на таксі, в кареті швидкої допомоги. Останній варіант – найкращий, оскільки в кареті швидкої допомоги Ваша дружина перебуватиме під наглядом медиків і, якщо пологи почнуться в машині, Вашій дружині буде надана вся необхідна допомога.

Іноді дитина з'являється на світ через 40 хвилин після відходження вод, буває, що через кілька діб. У будь-якому випадку Ви повинні після відходження вод приїхати до пологового будинку якомога швидше.

Якщо пологи починаються з переймів, стежте за їх інтенсивністю. Якщо перейми тривають більше 30 секунд, а період між переймами – 10-15 хвилин, то ймовірність того, що пологи перейшли в активну фазу, дуже велика. До цього моменту ви повинні бути вже в пологовому будинку.

– Питання про секс після пологів: коли можна відновлювати сексуальне життя?

– Якщо пологи були без ускладнень, треба відвідати лікаря через 6-8 тижнів після пологів. Якщо все добре, можна відновлювати заняття сексом. Але важливо пам'ятати, що кожна жінка повертається до цього приємного заняття у своєму темпі і дуже велике значення має її психологічний настрій. А це багато в чому залежить від правильної організації догляду за малюком і ставлення чоловіка. Не забувайте також про контрацепцію, індивідуальні поради про це може дати лікар.

Встреча репродуктолога Мухиной и певца Логай

Проект «Супертато може» – це частина кампанії «Щастя в 4 руки» від UNFPA, Фонду ООН в області народонаселення, в якому відомі батьки країни в розмові з експертами розкривають найважливіші теми батьківства та виховання дітей. Кампанія створена для залучення більшої кількості чоловіків до відповідального батьківства і рівномірного розподілу домашніх обов'язків – головних цінностей глобальної ініціативи MenCare: A global Fatherhood Campaign, до якої приєднався UNFPA.

Спеціально для тих, хто хоче знати про партнерські пологи якомога більше, ми створили добірку матеріалів на цю тему. В Добірці матеріалів про партнерські пологи Ви знайдете активні лінки на відеоінтерв'ю з лікарями, на презентації-пам'ятки з найважливішою логічно структурованою інформацією і навіть цікаве інтерв'ю про пологи зі знаменитістю.

Про те, які саме обстеження потрібні і що робити, якщо все йде не зовсім так, як хочеться, розповідають лікарі клініки ISIDA в спеціально створеній для Вашої зручності добірці корисних матеріалів про підготовку до вагітності.

Про умови спостереження вагітності в клініці ISIDA Ви можете дізнатися на нашій сторінці Програми з ведення вагітності.

Шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити появу на світ Вашого малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA: запишіться на консультацію, зателефонувавши за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.