Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Вікторія Івашкіна: «Троє моїх синів народилися в напрочуд сонячні дні»

Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:

«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:

А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.

Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.

Пологи в клініці ISIDA Вікторія Івашкіна переживала двічі. Двоє з трьох синів – середній Давид і молодший Теодор, з'явилися на світ тут, у клініці ISIDA. «Старший Данило народився не в ISIDA, тому я маю, з чим порівнювати», – усміхається Вікторія.

Вікторіє, досвід трьох вагітностей і трьох пологів безцінний. Що пам'ятається найбільше?

Ой, та багато всього залишилося в пам'яті. І тривожних моментів було чимало, і радісних. Про тривоги і страхи хочеться забути, звісно. Але як забути Садового Андрія Петровича, акушера-гінеколога, лікаря УЗД клініки ISIDA? Він усіх наших дітей бачив першим, на 7-8 тижні вагітності. Він для нас як член сім'ї. А у другій вагітності він просто ангел із доброю звісткою.

Були складнощі?

Так, приблизно на восьмому тижні вагітності в мене відкрилася кровотеча, доволі сильна. Я зателефонувала Андрію Петровичу, він сказав – приїжджайте, будемо дивитися. Виявилося, що діти мої живі, і те, що я відчула, почувши цю звістку, не передати словами.

Були двійнята?

Так. Щоправда, приблизно на десятому тижні вагітності один зародок усе-таки загинув. Але Давид живий, здоровий і веселий! Нас спостерігала Ткаченко Оксана Віталіївна, і вона була мені і акушером-гінекологом, і психологом водночас. Я переживала, звісно, дуже переживала. Тому можу сказати, що Оксана Віталіївна цю вагітність разом зі мною виносила. Я дуже хотіла солодкого тоді, через це набирала зайву вагу. Аналізи часом були не дуже... Але, як я зараз розумію, мене всіляко оберігали від непотрібної для мене інформації. Говорили тільки про те, де від мене щось залежало. Решта залишалася «за кадром», за медичною ширмою клініки ISIDA. І я дуже вдячна за цю турботу до мене. Рівень тривожності після загрози зриву і так був високим, а якби мене втаємничували в усі тонкощі, я, напевно, сну позбулася б...

Вікторія Івашкіна

Пологи знову шляхом кесаревого розтину?

Так, мене дуже вмовляли йти на природні пологи. Але я дуже боялася, дуже. Першу дитину я народила за допомогою кесаревого розтину, після нього залишається рубець на матці, який найчастіше розцінюється як пряме показання до повторного кесаревого. І все-таки в мене була можливість вибору, і я цей вибір зробила на користь планового кесаревого розтину. Однак усе сталося інакше. На 37-му тижні вагітності я зненацька перестала відчувати ворушіння дитини. Терміново – в ISIDA і екстрений кесарів розтин. Із 7 можливих балів на благополучний результат нам ставили тоді всього 3. Але дякувати ISIDA – лікарі діяли настільки швидко та чітко, що встигли – Давид народився з вагою 2 700, замало, безперечно, але не критично. І все було добре.

А тато на пологах був присутній?

На перших і третіх пологах Діма був поруч. А ось на другі пологи не встиг. Коли чоловік поруч, значно спокійніше, звісно.

Різниця між другою і третьою дитиною у Вас дуже маленька. Так сталося?

Так, нашого третього сина ми назвали Теодором, що означає «Божий дар». І він дійсно був Божим даром. Давиду було всього вісім місяців, коли я зрозуміла, що знову вагітна. Уявіть – два кесареві розтини, син ще не ходить навіть, а я знову при надії... Я дуже боялася, що лікарі будуть наполягати на перериванні вагітності і готувалася до бою.

Але в ISIDA ніхто на мене не тиснув, не лякав. «Будете народжувати?» Отже, є завдання підвищеної складності і його треба вирішити. Приблизно такою була реакція лікарів на мою позачергову появу з новою вагітністю.

Моя третя вагітність дійсно була Божим даром. Давиду немає рочку, він проситься на ручки, мені після моїх кесаревих, після операції, яка була лише вісім місяців тому, піднімати його не можна. Але що робити? Піднімала. Носила одну дитину всередині, а другу – зовні. Це, безумовно, ризик, про який лікарі постійно попереджали мене, і я, безперечно, як могла, намагалася берегти себе та свою дитину. Слава Богу, все добре! Все було абсолютно добре від початку до кінця!

Ще однією відмінністю третіх пологів було те, що вони проходили за допомогою епідуральної анестезії. Перші двоє відбувались під загальним наркозом. І він був настільки легким, що нічого кращого я й не бажала. Але лікарі вмовляли на більш легке для малюка та мене знеболювання – «епідуралку». Я боялася, дуже боялася. Але рівень довіри до лікарів клініки ISIDA був настільки високим, що я все-таки зважилася. І анітрохи не пошкодувала.

Втретє чоловік був зі мною від моменту постановки катетера до закінчення всіх маніпуляцій. Третій наш син найбільший – він народився з вагою 3 350 і він брюнет. Двоє перших наших синів світленькі народилися.

Теодор – дуже незвичайне ім'я...

Так, ми хотіли назвати сина Іваном. І в пологовому будинку, коли він уже народився, я сказала – Іванко буде. Але старший син вирішив інакше: «Який Ваня? Теодор буде!». Ну от, тепер у нашій сім'ї зростає Теодор, Божий дар.

Три вагітності, три сини, три кесареві розтини... Нелегка материнська праця... Що пам'ятається найяскравіше?

Погода:-). Два мої сини народилися у високосні роки. Старший син народився, коли стояла золота осінь. Не звична для наших країв осіння вогкість і сірість, а сонечко на жовтому листі.

Середній мав народитися наприкінці лютого, і ми боялися, що на 29 число пологи припадуть. Але Давид, напевно, теж не хотів мати такий унікальний день народження, народився 27 лютого. День був неймовірно красивий! Зима в кращому своєму варіанті: сніжна, сонячна. Теодор народився влітку, спека стояла неймовірна, чоловік мені заздрив, коли до пологового приходив: «У тебе тут добре, – каже. – А в місті асфальт плавиться». Але того дня, коли нас виписували, спека спала, ми виходили на вулицю в чудову погоду. Тож усіх моїх синів сонечко зустрічало.

Дуже хочеться, щоб у нашій країні всі жінки народжували в клініках, медичне обслуговування яких не поступається тому, що я отримала в ISIDA. Я маю з чим порівнювати: пам'ятаю, як просила в звичайному пологовому будинку ковток води і не могла його дочекатися. А в ISIDA твої бажання з півслова вгадують. Хочеш води? Вона вже тут. Крекер? Будь ласка! Ще щось? Через пару хвилин вже тут. Це здається дрібницею тільки тим, хто ніколи не народжував ... Нехай усі наші пологові будинки будуть як ISIDA.