Цього року клініці ISIDA виповнюється 25 років. Віктор Козін, генеральний директор клініки, згадує про пройдений шлях і ділиться планами на майбутнє.
Уювілей заведено підбивати підсумки. Про що думається насамперед?
Озираючись назад, я розумію, що клініку ISIDA насправді будували і розвивали пацієнти. Перші наші пацієнти, отримавши довгоочікувану вагітність, запитували у лікарів: «Ми вдячні вам за вагітність, але де її спостерігати?» Це запитання завжди ставило наших фахівців у скрутне становище. Адже рекомендувати якусь клініку – отже, в якійсь мірі взяти на себе відповідальність за її роботу. А це непростий крок. Так саме життя підштовхнуло нас до відкриття нового напряму в нашій роботі – спостереження вагітності. Наступним кроком у нашому розвитку стало відкриття першого в Україні приватного пологового будинку, адже іноді довгоочікувана, вистраждана вагітність завершувалася втратою дитини під час пологів в іншому закладі. Ми взяли на себе відповідальність і за цей найважливіший етап у житті жінки та дитини. Неважко припустити, що наступним етапом у нашому розвитку неминуче мав стати педіатричний напрям. Так воно і сталося: у 2010 році ми відкрили патронажне педіатричне спостереження. Отакими малими кроками ми протягом 25 років, дотримуючись чітко окресленої стратегії розвитку, йшли до завершення унікальної моделі, гідної наслідування.
У чому її унікальність?
Насамперед у спеціалізації. Чітка спеціалізація – це те, що завжди вирізняло і буде вирізняти клініку ISIDA. Ми будуємо модель, в основі якої – підтримка всіх аспектів жіночого здоров’я в будь-якому віці, від народження до літнього віку. І в цій справі ми досягли високих вершин.
Клініку ISIDA вирізняє не тільки високий професіоналізм її фахівців, а й особлива внутрішня культура. Цю лінію теж доводилося вибудовувати?
Микола Амосов казав: «У медицину не можна пускати людей без душі». Ця думка дуже близька всьому колективу ISIDA – ми всі разом будуємо бізнес, в центрі якого – душа. Кожен із наших співробітників щодня складає свій іспит саме на цю якість. І цей іспит – першочергової важливості. Адже медицина – це особлива сфера, в якій допомогу може надати тільки та людина, що має певний рівень інтелігентності. Інтелігентність у медицині – це той рівень співучасті, який здатен проявити фахівець стосовно свого пацієнта.
Але сучасна європейська медицина - це чітке дотримання медичних протоколів. Чи не складно вписувати в цю систему таке абстрактне поняття, як душа?
Так, медицину можна і треба будувати на всім відомих принципах – це медичний протокол і медична практика. Це – хороший фундамент якісної медичної послуги. Але це ще не все. Дуже важливо, щоб пацієнт відчував співучасть, близькість лікаря. До лікаря не приходять просто так: людина завжди несе в клініку, крім проблеми з фізичним здоров’ям, ще й потребу в психологічній співучасті. І тут протоколами не обійдешся. Потрібна душа. У бізнесі такий підхід називається клієнтоорієнтованість, а в медицині – це інтелігентність, співучасть. Так, створити по-справжньому інтелігентний колектив непросто. Але команда, здатна на всіх рівнях давати пацієнтам душевне ставлення, будує бізнес на століття.
На століття? Ви так вірите в успіх?
В успіху нашої справи немає ані найменших сумнівів. Насамперед тому, що є чудова команда однодумців – 780 осіб. І кожній, абсолютно кожній людині я хочу висловити свою подяку. Лікарі, медсестри, лаборанти, адміністратори, інженерна служба, харчовий блок, транспорт, управлінська команда – це найбільший капітал ISIDA. У нашому колективі немає «зірок», але вся клініка ISIDA – «зірка».
Які плани на майбутнє?
Багато чого ми вже зробили, але значна частина ще попереду. Зараз ми тестуємо у регіонах новий для клініки стандарт – «дистанційний кабінет» для сумісних програм лікування. Вже визначились із першими містами-«супутниками»: Запоріжжя, Кривий Ріг, Полтава, Черкаси. Плануємо розвиток мережі амбулаторних центрів у столиці, розширення педіатрії і будівництво педіатричного госпіталю.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.