Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Важливі аспекти здоров’я малюка

Безумовно, ви, як люблячі батьки, хочете, щоб ваш малюк був здоровим, міцним і повним сил. Між тим, застуди і вірусні захворювання – невід’ємна умова становлення імунітету. Тому дитячі хвороби треба сприймати як своєрідне загартовування. Не звинувачуйте себе, якщо крихітка затемпературила: ви все робите правильно. Ваша задача – допомогти дитині вийти з хвороби з найменшими втратами. В цьому вам допоможуть висококваліфіковані педіатри.

В останні роки лікарі стикаються з тим, що все більше дітей страждають на алергію і дисбактеріоз. Для успішного лікування цих недуг дуже важливо не пропустити перші тривожні дзвіночки. Алергія часто загострюється навесні і влітку, коли настає сезон цвітіння. Також небажані реакції можуть бути спровоковані незвичною для крихітки їжею, тому обережно вводьте в раціон вибагливого вередуна екзотичні продукти. Для профілактики дисбактеріозу дуже важливо підтримувати нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту. Основа раціону малюка – молочнокислі продукти, цільнозернові каші, а також свіжі овочі та фрукти. Якщо ж ви запідозрили щось недобре, не затягуйте з візитом до лікаря. Він призначить необхідні аналізи і алергопроби. На основі досліджень лікар поставить діагноз і підбере лікування, яке підходить для вашого малюка.

Чистота – запорука здоров’я

Суворо притримуйтесь правил гігієни. Завжди мийте руки з милом. Слідкуйте, щоб одяг і іграшки дитини були чистими. Особливої уваги вимагають ті речі, які малюк бере з собою на прогулянку. Після повернення з прогулянки не забудьте оглянути кишені свого маленького дослідника: там ви можете виявити неочікувані (і далеко не чисті!) предмети. Не забувайте частіше провітрювати приміщення, оскільки більшість мікробів гине саме від чистого повітря. Обов’язково впускайте в свій дім сонячні промінчики. Якщо у вас є домашні тварини, суворо слідкуйте за їхньою чистотою. Своєчасно проводьте вакцинацію і профілактичну дегельмінтизацію (двічі на рік).

Харчування

Малюк народжується на світ з вродженим імунітетом, сформованим ще в утробі матері. Ідеально, якщо зразу ж після народження малюка виклали вам на груди, і він отримав перші краплі цінного молозива. Грудне молоко містить всі корисні речовини, необхідні для росту організму. Так що, якщо ви годували крихітку грудьми, то заклали надійний фундамент здоров’я свого малюка. В перші роки життя крихітки ваша задача – виробити у синочка чи донечки правильні харчові звички. Не забувайте, що дитячий раціон повинен відрізнятися від дорослого: важка жирна їжа, копчення, магазинні солодощі недопустимі. Овочеві і фруктові пюре, цільнозернові каші, нежирне м'ясо і морська риба – ось основа меню дитини. Ретельно слідкуйте за тим, щоб вся їжа, яка потрапляє на стіл маленького гурмана, була найвищої якості: свіжа, екологічно чиста, приготована правильним чином. Дієтологи впевнені, що їжа, приготована на парі, – це саме те, що потрібно дитині в перші роки життя. Такий спосіб кулінарної обробки дозволяє зберегти всі корисні речовини, при цьому страви ніжної консистенції не травмують чутливий травний тракт малюка.

Режим дня

Недарма всі педіатри і психологи говорять про необхідність дотримуватися розпорядку дня, оскільки завдяки йому організм працює як годинник. Але як же відволікти пустуна від перегляду улюбленого мультфільму і відправити на прогулянку? Спочатку знадобиться якась мотивація, а через деякий час малюк сам з задоволенням буде надягати сандалики, адже він знає, що на прогулянці з мамою і татом його чекає маса цікавого. Також важливо дотримуватися режиму харчування. Намагайтесь зробити так, щоб крихітка їв в один і той самий час.

На добраніч!

Для повноцінного розвитку дитині просто необхідний сон. Вдень вкладайте його при легкому освітленні: якщо дуже сонячно, закрийте штори. Денний сон намагайтесь зберегти до шестирічного віку. Щоб малюк добре засинав вночі, притримуйтесь правил. Перезбудження перед сном – джерело нічних проблем: вередування, плачу, істерик. Прекрасно, якщо у вас з’являться «заколисувальні» традиції, які повторюються кожний вечір.

Відпочинок з дитиною

Плануючи сімейну відпустку, проконсультуйтесь у вашого педіатра. Він підкаже, який різновид відпочинку і в якій місцевості найбільше підходить малюку. Не хвилюйтесь, навіть далека подорож пройде «на відмінно», якщо ви добре до неї підготуєтесь. Збираючись закордон, візьміть з собою звичні для дитини воду і продукти: місцева їжа і напої можуть їй не підійти. Покладіть в валізу достатню кількість сонцезахисних і антигістамінних засобів.

Тільки любов

Крихітці більше за все хочеться, щоб мама була поруч і чутливо реагувала на будь-які її прохання. Ні для кого не секрет, що зв'язок «мама-дитина» формується ще під час вагітності. І навіть через роки кожний раз, коли ви доторкаєтесь до свого чада, це є підтвердженням вашої любові. І, в свою чергу, беззастережно дарує свою. Давно підмічено: діти, які не відчули браку маминих доторків, поводяться спокійніше, легше переносять кризи 3-х, 6-ти і 12-ти років. Такі дітки краще розвинуті інтелектуально і фізично, швидше стають самостійними. Знаходячись поруч з мамою, малюк відчуває її емоційний стан. Відчуваючи материнське тепло і підтримку, дитина швидше і легше вибудовує стосунки з соціумом. Для вас тісний контакт з сином або донькою також важливий: ви вчитеся розуміти крихітку без зайвих слів, здобуваєте умиротворення і забезпечуєте собі відмінний настрій. Не бійтесь переборщити з ніжністю і ласкою. Розбещити дитину, проявляючи свої почуття, неможливо!

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.