Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Вакцинація – імунний тонус організму

Відкриття вакцини, яка допомагає захистити організм від інфекційних захворювань, свого часу було революційним в медицині. Лікарі отримали унікальну можливість рятувати життя мільйонів людей. Здавалось, цьому відкриттю судилась довга історія…

Однак все змінилося наприкінці минулого століття. В нашій країні профілактика інфекційних захворювань неочікувано стала предметом гарячої дискусії між лікарями, батьками, журналістами. Розповсюдилась думка, що щеплення приносить більше шкоди, ніж користі. Виросла недовіра батьків, які відмовлялись вакцинувати своїх малюків. Сьогодні погано говорити про щеплення і не робити їх стало своєрідною модою. Але заручниками цієї моди є наші діти, адже таке рішення може не найкращим чином вплинути на їхнє здоров’я.

Закордонний досвід

В багатьох розвинутих країнах світу в користі вакцинації ніхто не сумнівається. Більше того, відмова від вакцинації дитини сприймається як відсутність турботи про неї. Мешканців європейських держав і США обов’язково вакцинують від 12-13 інфекцій. В залежності від кліматичних умов і соціального середовища країни, перелік обов’язкових щеплень може бути різним. Так, окрім основних щеплень, в США вакцинують від вітряної віспи, пневмококової інфекції і папіломавірусу, але не роблять щеплення від туберкульозу. В Австрії захищають організм від специфічної ротавірусної інфекції, а в Італії – від менінгококової.

Малюкам Великобританії вакцинацію проводять з 2-місячного віку комбінованими вакцинами (проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, ХІБ) і вакциною проти менінгококу. В 12-14 років дівчаток імунізують проти папіломавірусу. Для мешканців, які хворіють бронхіальною астмою або мають інші ускладнення бронхолегеневої системи, обов’язковою є імунопрофілактика грипу. Таким чином, Великобританія турбується не тільки про молоде, але й старше покоління.

Календар щеплень

Новий календар щеплень був прийнятий в Україні в 2006 році. Він суттєво не відрізняється від схем вакцинації в європейських країнах, зокрема в Австрії, Великобританії, Німеччині, Італії, Франції. Відповідно до цього календаря обов’язковими є щеплення від дев’яти інфекцій: дифтерії, туберкульозу, кашлюку, правця, гепатиту В, гемофільної палички, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту. При підготовці до вагітності

Вагітність – це особливий стан душі і тіла жінки. Очікування появи дитини – одночасно і свято, і своєрідне випробування. З точки зору імунної системи, вагітність є серйозним струсом для організму майбутньої матері, оскільки в ньому з’являється багато нових речовин, антигенів, обробити інформацію про які мають всі ланки імунітету. Інакше працюють всі органи і системи, що також непрямо впливає на імунітет. Останнім часом досить популярним стало питання про вакцинацію при підготовці до вагітності. Не секрет, що для вагітних мам і їхніх майбутніх дітей небезпечні практично всі віруси, розмір і властивості яких дозволяють їм проникати крізь плацентарний бар’єр.

Вакцинація майбутньої мами

Які вірусні інфекції є найбільш небезпечними під час вагітності? Одна з найбільш розповсюджених – краснуха. Внаслідок потрапляння інфекції в організм матері в 75-95% випадків народжуються діти з синдромом вродженої краснухи. Якщо жінка не перехворіла даною інфекцією, то щеплення необхідно зробити, як мінімум, за 2 місяці до початку запланованої вагітності. Жодного разу не можна вакцинуватися від краснухи під час вагітності. Вірус вітряної віспи також може пошкодити плід при інфікуванні матері під час 2-го або 3-го триместру вагітності. Вакцинацію проти вітряної віспи рекомендується робити за 4 місяці до вагітності, щеплення протипоказано під час виношування малюка.

Вірус гепатиту В передається з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Практично всі вагітні піддаються ін’єкціям, обстеженням, маніпуляціям… Власне пологи, ймовірні переливання крові та її препаратів – додатковий ризик інфікування гепатитом В. В ідеалі всі три щеплення потрібно зробити до вагітності.

Вакцинація проти поліомієліту фігурує у всіх поважних французьких виданнях про вагітність та пологи. У Франції і ряді інших європейських країн перед вагітністю рекомендують зробити ревакцинацію полівакциною, щоб «нагадати» імунітету про існування вірусу.

Щеплення для дітей

Перші щеплення робляться малюкам одразу після народження ще в пологовому будинку – проти туберкульозу і гепатиту В. Наступний етап вакцинації починається з 3-х місяців. Саме в цьому віці організм дитини готовий до якісної імунологічної відповіді на вакцинацію. Не варто відкладати щеплення до того часу, коли дитині виповниться рік або більше – більшість інфекцій небезпечні для діточок дуже раннього віку.

Малюки, що з’явилися на світ раніше строку, з малою вагою при народженні або які часто хворіють, особливо потребують імунний захист, оскільки вони мають ризик більш важкого перебігу інфекційних захворювань. Звичайно, є категорія діточок, які мають медичні протипоказання до вакцинації. В цьому випадку питання про щеплення повинно вирішуватися після додаткових обстежень. Необхідною умовою, про яку забувають багато батьків, є сприятливі обставини в сім’ї з точки зору інфекційних захворювань. Важливо не забувати про тонкі материнські почуття. Ніхто краще за матір не зможе відчути незвичну поведінку малюка напередодні запланованої вакцинації – в такому разі краще зачекати зі щепленням і поспостерігати за дитиною.

Вакцини від грипу

З настанням холодів або, навпаки, довгоочікуваного потепління, зростає ризик захворіти на грип. Це одне з найбільш розповсюджених інфекційних захворювань, яке може викликати ускладнення в організмі. Особливо небезпечний грип для дітей, вагітних жінок, людей старшого віку або тих, хто має хронічні захворювання. Тому ВОЗ рекомендує вакцинувати до 75% людей, що знаходяться в зоні ризику. Про необхідність вакцинації йдеться в розділі «Рекомендовані щеплення» наказу №48 Міністерства охорони здоров’я України.

Які вакцини використовують в ISIDA?

В клініці ISIDA використовуються найновіші вакцини компаній GlaxoSmithKline (Бельгія) та Sanofi Pasteur (Франція). Вакцини цих світових лідерів використовуються в Україні вже більше 10 років. Препарати нового покоління, такі як Інфанрикс ІПВ та Інфанрикс Гекса, використовуються для щеплень проти дифтерії, правця, гепатиту В, кашлюку, гемофільної інфекції, поліомієліту. Ці вакцини містять ацелюлярний компонент, завдяки якому поствакцинальні реакції трапляються вкрай рідко і створюється стійкий імунітет організму.

Імунізація – важливий крок на шляху до повноцінного здоров’я та набуття життєвих сил. Особливо вона потрібна нашим дорогоцінним крихіткам. Тому, дорогі батьки, не ризикуйте їхнім здоров’ям! Допоможіть своєму малюкові захиститися від підступних мікробів і важких інфекційних захворювань. Нехай дитячий сміх щоденно наповнює ваше життя радістю!