Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Вухо, горло, ніс: тривожні симптоми

Догляд і турбота за малюком в перший рік життя – по-справжньому кропітка праця, яка вимагає не тільки постійної уваги і фізичних сил, але й знань. Здоров’я крихітки багато в чому залежить від правильного догляду. Одним з перших питань, які виникають у молодої мами після пологів, є те, як правильно доглядати за вушками і носиком своєї дитинки. Звичайно, приступати до будь-якої маніпуляції можна тільки після попередньої консультації з лікарем і отримання від нього покрокових рекомендацій і порад. Деяким малюкам вушка доводиться чистити через день, а деяким – достатньо одного разу на тиждень, а то і два. Для видалення сірки краще скористатися ватною паличкою з обмежувачем, щоб не травмувати барабанну перетинку. Слизова оболонка носа – структура, здатна до самоочищення, оскільки має спеціальні мікроскопічні війки, які виштовхують все зайве назовні. Якщо маленькому треба все ж таки його почистити, в першу чергу, зробіть слиз в носику більш рідким за допомогою розчинів або крапель на основі морської води. Потім скористайтеся м’якими ватними турундами.

Природно, коли мама турбується про здоров’я малюка і намагається не пропустити жодного тривожного симптому. За допомогою у питаннях лор-захворювань своєї крихітки вона звертається до отоларинголога. Це лікар, який займається профілактикою, діагностикою і лікуванням захворювань вуха, ротоглотки, носоглотки і гортані. Від досліджує слизову носика і вушка малюка. Під час першого візиту отоларинголог проводить візуальний огляд новонародженого за допомогою спеціальних інструментів: вушної воронки, носового дзеркала і шпателя. Спочатку перевіряє вушка: лікар повинен переконатися, що слуховий прохід сформований правильно і завершується барабанною перетинкою. Важливо як найраніше виявити будь-які порушення слуху у малюка, особливо, якщо ви помітили, що дитинка до кінця першого місяця не реагує на ваш голос або різкий звук. Далі проводиться огляд носику малюка. Для отоларинголога має значення розташування носової перегородки, колір слизової оболонки, наявність виділень. Останніми оглядають глотку і так зване лімфоїдне кільце. Іноді в результаті такого огляду виявляються неочікувані речі, наприклад, невеликі кісти язичка, які дитину не турбують, але про які корисно знати батькам. Як правило, діти поводяться неспокійно і не дуже добре ставляться до подібних маніпуляцій. Але нехай вас це не лякає: вони повністю безболісні для малюка і дуже важливі для його здоров’я.

А тепер давайте поговоримо про те, з якими захворюваннями найчастіше стикаються батьки і що при це важливо знати. Досить часто молоді мами дивуються: крихітка на грудному вигодовуванні, а все одно в неї з’являється нежить, і закладає носик? Насправді, імунітет – це не відсутність хвороб, а здатність організму правильно на них реагувати. Причин нежиті вашого малюка може бути декілька, але найчастіше зустрічаються вірусні або бактеріальні інфекції і алергени (у діточок в основному харчові). Якщо у дитини прозорі світлі виділення з носика, які не ускладнюють дихання (вона може спокійно брати груди), то непотрібно хвилюватися. Достатньо частіше прикладати крихітку до грудей (якщо малюк на грудному вигодовуванні), зволожувати повітря в кімнаті, витирати носик і акуратно відсмоктувати слиз, якщо його багато. Коли ж нежить затягується, виділення стали густими з зеленуватим відтінком – необхідно негайно звертатися до лікаря. Дуже часто саме тривалий нежить стає причиною ще одного болісного випробовування для маленького і його мами – отиту. У дітей вушний біль з’являється найчастіше вночі, раптово, і вимагає невідкладної допомоги. Малюки, особливо немовлята, пронизливо кричать, відмовляються від їжі, не сплять. Іноді намагаються лягти на бік, щоб хворе вушко опинилось на подушці – це трохи зменшує прояви болю. У них підвищується температура тіла, можуть початися навіть розлади травної системи – блювота або пронос. Є ще одна ознака: спробуйте натиснути на виступ, що знаходиться попереду слухового проходу. Малюк може різко заплакати або відвернути голову через виникнення різкого болю. При найменшій підозрі треба закласти зовнішній слуховий прохід дитини ваткою, надіти чепчик і негайно викликати лікаря.

Ще одне гостре інфекційне захворювання з запаленням піднебінних мигдалин (гланд) – ангіна або фарингіт. Часто воно супроводжується кашлем, ускладненим болісним ковтанням і підвищенням температури тіла. Ангіна починається гостро: малюк стає млявим, в нього червоніють і запалюються мигдалини. Якщо вчасно не надати допомогу, на них може утворитися гнійний наліт. Це інфекційне захворювання часто виникає від переохолодження організму, перегріву, запиленої атмосфери, зниження імунітету. Якщо крихітка постійно дихає пилом, і в неї виявлені хвороби носоглотки, при яких порушується носове дихання (наприклад, аденоїди), відбувається механічне подразнення мигдалин, і це також може привести до ангіни.

Першорядна причина всіх лор-захворювань – це зниження захисних функцій організму: коли імунітет ослаблений, будь-яка інфекція стає для нього серйозною загрозою. В цьому разі зусилля необхідно спрямувати на загальне оздоровлення малюка. Одним з хороших і ефективних методів профілактики застудних захворювань, які підвищують імунітет дитини, є загартовування. Почніть цю важливу процедуру у немовляти з сонячних і повітряних ванн. Потім переходьте до контрастного душу і обливання холодною водою. При цьому вона повинна не сильно відрізнятися від тої, в якій ви купаєте дитину. Плавання в басейні – також прекрасна загартовувальна процедура. Але проводити всі ці заняття необхідно, коли дитини повністю здорова, що підтверджує ваш педіатр. Активні зимові розваги, такі як катання на санчатах, лижах, ковзанах – не менш важлива частина загартовувальних процедур, яка піде на користь не тільки дітям, а й батькам. Прекрасно зміцнюють імунітет оздоровчі поїздки на море. Для відпочинку дітям більше підходить сухий морський клімат. До того ж морська вода збагачена солями йоду. Для повноцінного оздоровлення потрібно, щоб період перебування на курорті складав не менше 21 дня – в іншому разі дитина не встигне акліматизуватися, що може викликати не зміцнення, а, навпаки, послаблення імунітету.

Притримуючись таких нескладних рекомендацій з профілактики лор-захворювань, вам під силу зберегти здоров’я своєї дитини в період холодного сезону і епідемій. Адже захворювання розумніше попередити, ніж потім лікувати! І нехай ваш малюк буде здоровим, активним, веселим – на радість батькам і близьким!