Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

ISIDA має величезні перспективи!

У цьому переконана Юлія КРЕМІНСЬКА, молекулярний біолог, доктор філософії (PhD), яка захистила докторську дисертацію у Токійському університеті (Японія). Ембріолог клініки ISIDA, фахівець, який має досвід співпраці з провідними науковими і практичними центрами України і світу.

– Юліє, розкажіть, будь ласка, що змусило Вас обрати таку відповідальну професію, що вимагає великих знань і досвіду?

– Мої батьки – лікарі, але вийшло так, що сама я прийшла в медицину не одразу. Коли батько розповідав про роботу, він завжди наголошував: для того щоб бути медиком, потрібно перш за все любити людей. А в дитинстві мені здавалося, що немає нічого кращого ніж турбуватися про тварин, і до того ж, я пристрасно захопилася біологією. Виявилося що, саме робота з тваринами наблизила мене до медицини. Адже багато наукових відкриттів, практичні рішення та методологічні розробки, важливі для людства, стали можливими саме завдяки вивченню братів наших менших.

– У роботі Вам допомагає вельми солідна освіта...

– Так вийшло, що я вчилася досить багато. Вступила до Токійського університету і отримала грант від Японського уряду, там закінчила аспірантуру, захистилася, деякий час працювала у цьому прославленому науковому центрі. Вважаю навчання і роботу в ньому надзвичайним везінням, адже в Токійському університеті був шанс навчитися всьому, чому тільки можливо! Потім повернулася до України. Мені пощастило взяти участь у створенні цитогенетичної лабораторії, де стали можливими найсучасніші на той момент методики преімплантаційної та пренатальної діагностики. Лабораторія вважається еталонною для України і сьогодні.

Але на досягнутому Ви не зупинялися?

– Дійсно, настав момент, коли я зрозуміла, що потрібно рухатися далі, розвиватися. І поїхала в Сінгапур. Три роки працювала в дуже серйозній організації A'STAR – Agency for Science, Technology and Research (Агентство з науки, технологій та досліджень). Це цілий комплекс університетів та інститутів. Особливість організації полягає у тому, що вона запрошує до співпраці професорів, дослідників – у тому числі, лауреатів Нобелівських премій, – з усього світу. На базі сучасних лабораторій проводяться наукові дослідження і навчальні заходи. A'STAR таким чином стає майданчиком для спілкування та обміну думками для світової наукової спільноти.

Юлія КРЕМІНСЬКА, молекулярний біолог

– Які питання потрапили до фокусу вашого наукового інтересу?

– Генетика, молекулярна та клітинна біологія. Докторська дисертація була присвячена питанням епігенетики, тобто розгляду того, як стовбурові клітини з однаковим геномом у ході розвитку організму трансформуються у найрізноманітніші клітини. Ретельне вивчення цієї проблематики дозволило наблизитися і до практичного застосування сучасних діагностичних методик. Знання, накопичені у світі, можуть бути застосовані і в Україні.

– Який з напрямків, пов'язаних зі сферою репродуктології, найбільш перспективний на сьогодні?

– Найпріоритетнішою сферою сьогодні стає діагностика, причому найбільш рання, яка проводиться ще до народження дитини, і навіть до її імплантації в матку. Найбільш активно розвиватиметься преімплантаційна діагностика з використанням секвенування нового покоління. Таке дослідження дозволяє отримати точну інформацію про всі хромосоми. Воно успішно використовується останні 5–6 років і встигло зарекомендувати себе як належна інформативна методика.

– Кому варто звернути увагу на можливості преімплантаційної діагностики?

– Парам, у сімейній історії яких є певні генетичні аномалії. За допомогою інноваційного методу діагностики можна переконатися у відсутності аномальних генів у майбутнього малюка. Методика може бути рекомендована жінкам, які вирішили стати матерями у віці старше ніж 36–38 років, адже, як відомо, у цей життєвий період ймовірність появи дитини з синдромом Дауна зростає. Також преімплантаційне дослідження у ряді випадків дозволяє подолати наслідки чоловічого безпліддя і попередити невиношування вагітності у жінок.

– Наскільки безпечним є преімплантаційне дослідження?

– Біопсія проводиться на етапі п'ятиденного розвитку ембріона. До цього моменту клітини вже починають диференціюватися: частина з них стане плацентою, а частина – майбутнім організмом. Для аналізу використовуються клітини трофектодерми, тобто зовнішнього шару. Клітини, яким судилося стати майбутньою дитиною, не травмуються. Така маніпуляція найменш інвазивна, ризики мінімізуються. Ми прагнемо використовувати тільки ті технології, безпека яких підтверджена, науково і клінічно доведена.

–Ваш унікальний досвід тепер знайшов своє застосування в ISIDA. Які переваги, з Вашої точки зору, виділяють цю клініку?

– Неймовірний досвід. За багато років існування клініки сюди за допомогою зверталася велика кількість людей, і це дозволило співробітникам клініки відточити свою майстерність. У клініці приділяється належна увага впровадженню сучасних методик, які потребують матеріальних і людських ресурсів. Накопичений досвід і націленість на подальший розвиток відкривають перед ISIDA величезні перспективи. Це медичний заклад, який може виходити на європейський і світовий ринок – рівень клініки це робить можливим. І я буду рада, якщо мої знання і вміння допоможуть здійснитися найсміливішим мріям про успіхи ISIDA.