Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Дякуємо за диво!

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

Світлано Володимирівно, розкажіть, будь ласка, що вплинуло на вибір Вашої професії – акушер-гінеколог і репродуктолог – і як відбулося Ваше знайомство з ISIDA?

– Мені здається, що вибір зробила доля, інакше просто не могло бути. Ще під час навчання прийшло усвідомлення того, що медицина – справді моє покликання. Після інтернатури я працювала в жіночій консультації в пологовому будинку, і деякі мої колеги почали співробітничати з ISIDA. Працювати в цій клініці стало моєю мрією. Щоправда, старші лікарі говорили: мовляв, молода ще для такої солідної організації. Але у мене вже був п'ятирічний стаж і досвід, величезне бажання працювати і надія на те, що ISIDA допоможе реалізувати свій потенціал. Мені вдалося домогтися співбесіди, і в мої сили повірили! Спочатку я два роки працювала в амбулаторному відділенні, потім освоїла специфіку репродуктології, і ось уже вісім років допомагаю парам стати батьками. Півтора року тому мене призначили завідувачем відділення з лікування безпліддя, і дуже сподіваюся, що так само гідно та відповідально виконую свою головну місію – надання кваліфікованої допомоги пацієнтам відділення.

А що допомагає впоратися з подвійним навантаженням – медичним та адміністративним?

– Звісно, наша надзвичайна команда. І таке твердження – не просто емоції, це результат аналізу і спостережень. У нас чудова атмосфера. Всі наші лікарі – універсальні професіонали. Кожен співробітник може провести повний цикл підготовки пацієнтки. Наприклад, якщо лікар бачить причини, що перешкоджають успішному проведенню ЕКЗ, він і оперує, і обирає оптимальну програму підготовки. Наші ембріологи також професіонали повного циклу: запліднення, культивування ембріона, діагностика його розвитку.

Крім високого професіоналізму лікарів, які переваги ISIDA Ви хотіли б виділити особливо?

– Те, що це клініка повного циклу. Наше знайомство з пацієнтами починається з першої безкоштовної консультації, на якій із максимальною об'єктивністю ми намагаємося оцінити шанс на материнство, з'ясувати: жіночий, чоловічий чи поєднання кількох чинників стали перешкодою для настання вагітності. Потім відбувається лікування, яке дасть змогу зачати самостійно, або підготовка до ЕКЗ. У разі успіху – супровід вагітності, пологи, педіатрична підтримка. Від інших медичних закладів нас відрізняє і така особливість як цілодобова робота клініки – в екстреному випадку не потрібно вночі шукати чергове гінекологічне відділення.

Говорячи про комплексний підхід, необхідно згадати і те, що у нас є відділення психологічної допомоги. Кожен репродуктолог – по-своєму психолог, хоча над нами тяжіє медичний аспект, і передусім ми намагаємося знайти причину безпліддя у фізіології. А вона нерідко лежить у площині психології, тож необхідний комплексний підхід спільно з психотерапевтом.

Spasibo za chudo Shuyanova

Позитивне налаштування і справді дуже важливе під час використання репродуктивних технологій?

– Безсумнівно. Мене часто запитують, чому поширена думка, що друга спроба ЕКЗ буває ефективніша.

Мабуть, річ у тім, що у жінки вже є відповіді на багато запитань, і в неї залишається менше страхів. Ще один красномовний приклад – чимала кількість жінок, що знову стали мамами після ЕКЗ, але вже без нашої допомоги. Для них нова вагітність настала після подолання психологічних бар'єрів. Але все ж таки потрібно пам'ятати: ми не даємо гарантій, ми робимо все можливе, щоб реалізувати шанс. Проблеми з зачаттям зумовлює безліч чинників, а в 6% випадків наука просто не в змозі пояснити причину невдачі. Звісно, все залежить від конкретної ситуації. Важливим параметром є вік, адже після 40 років жіноча фертильність стрімко знижується.

Природу все-таки не обдурити?

– Річ не в обмані. Просто сучасні технології, які використовуються в нашій клініці, дають змогу провести якісну діагностику, аналізи. Дуже великого значення набуває перевірка оваріального резерву. Якщо у жінки є ознаки зниження запасу яйцеклітин, а вагітність вона поки що не планує, можна заморозити яйцеклітини, щоб мати запас часу. Також для пари можна заморозити ембріони. Вдаватися до такої процедури, чи ні – особиста справа кожного, але жінки неодмінно мають знати про таку можливість. Адже до нас приходять чимало пацієнток, які запитують: чому ж ми не знали про це п’ять років тому?! Отже, поінформованість – обов'язкова!

Ви використовуєте найпрогресивніші технології. Те, що ще вчора здавалося фантастикою, для ISIDA – повсякденність. Але чи є нововведення, які не перестають дивувати?

– Мабуть, найбільше вражають можливості кріоциклу. Перед процедурою ЕКЗ здійснюється стимулювання дозрівання яйцеклітин, їх беруть за допомогою пункції, потім крихітною голочкою вводять сперматозоїди і отримують ембріони. В матку підсаджують від однієї до трьох «крихіток», а інші ембріони вітрифікують, тобто використовують найбезпечніший метод швидкого заморожування. Після розморожування ці ембріони мають майже таку саму здатність до приживлення в матці, як і при звичайному ЕКЗ. Ми імітуємо природний цикл або підгадуємо момент овуляції і вводимо в матку ембріон. Потенціал ембріончика, який має лише кілька клітинок, просто дивує! Частота настання вагітності трохи нижча, ніж після стандартної процедури, але ми можемо уникнути проблем, пов'язаних із перенасиченням жіночого організму стимулюючими гормонами, не допустити багатоплідності, зробити точніший прогноз щодо вибору ембріона.

Spasibo_za_chudo2_para

Напевно, Ваша робота пов'язана з великими переживаннями...

– Багато наших пацієнтів проходять дуже непростий шлях. Але коли ми після перенесення ембріона в матку бачимо на УЗД маленьку цяточку, а потім батьки приходять до нас із фотографіями чудових малюків – повірте, хочеться плакати від радості! Пацієнти дякують нам, а нам, у свою чергу, хочеться їх розцілувати – за те, що вони не побоялися труднощів і знайшли в собі сили, незважаючи на перешкоди, все-таки стати щасливими мамами й татами.