Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Свідома вагітність – усвідомлене щастя

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

Сьогодні більшість подружніх пар свідомо підходять до появи в сім’ї нових членів, і рано чи пізно починають думати про дітей як про необхідну «складову» родини. В такому випадку жінка стає більш впевненою в своїх діях, і шанси на успішне завершення вагітності значно підвищуються.

«Ну що може бути простіше, ніж зачати дитину?» – так вважають практично всі. В будь-якому разі, як це робиться, ми більш чи менш знаємо. Однак, як це не дивно, для настання вагітності необхідні певні умови. Недостача знань в області фізіології не завжди є великою перешкодою, але їх наявність допоможе швидше виконати поставлену задачу. По-перше, правильне дозрівання яйцеклітини і в подальшому хороша робота жовтого тіла яєчника по підтримці ранніх строків вагітності. По-друге, достатня кількість сперматозоїдів, їхня можливість проникнути в маткові труби та запліднити яйцеклітину. По-третє, вільне проходження яйцеклітини та ембріону в «трубопроводах». І останнє – готовність матки прийняти зародок.

Планування вагітності – хороша справа, хоча необхідно чітко визначити, що мається на увазі. Часто, кажучи «ми плануємо вагітність», люди передають, що вони регулярно займаються сексом в «небезпечні» дні. Але де ж тут планування? Це лише спроби завагітніти. Насправді, планування вагітності включає в себе прийняття рішення про необхідність зачаття найближчим часом і здійснення певних кроків для підвищення шансів на успіх, а також народження здорової дитини.

Вагітність – це незвичний стан для жінки. Тому підготовлена жінка може виносити і народити здорову дитину. Тому найперше, що треба вияснити, – це стан здоров’я на сьогоднішній день, а потім – самостійно зайнятись будь-якими змінами.

Прийшов час звернути прицільну увагу на харчування і спосіб життя, в разі чого – невідкладно їх змінити (наприклад, припинити палити і випивати). Не секрет, що проблеми з зачаттям можуть виникнути, якщо жінка палить. Так, у Великобританії провели дослідження 17 тисяч жінок у віці від 25 до 39 років. Жінки, які палили, вагітніли на 22% рідше, ніж ті, які не мали шкідливої звички. Крім того, дослідження показали, що у жінок, які палять, спостерігається більш високий процент викиднів.

Спробуйте максимально виключити зі свого життя все, що може несприятливо вплинути як і на Ваше здоров’я, так і здоров’я майбутнього малюка. Закладка основних органів плоду відбувається протягом перших чотирьох тижнів вагітності, тому за півроку до запланованого зачаття треба припинити прийом антибіотиків, за два-три місяці – виключити гормональні контрацептиви.

Якщо дружба зі спортом, навіть в якості банальної ранкової зарядки, так і не склалась, то, можливо, настав час записатися в спортзал? В деяких фітнес-центрах вже представлені спеціальні курси для жінок, які планують вагітність, вагітних та молодих мам. Наприклад, лікарі навчають дихальній гімнастиці, яка дозволяє зекономити сили в пологах і забезпечити постачання кисню до малюка.

Для запобігання різних неочікуваних сюрпризів, необхідно пройти обстеження з певним нахилом на можливість зачаття, а не просто на загальний стан здоров’я. Візит до лікаря може позбавити багатьох сумнівів. При чому радитися з лікарем необхідно до спроб зачаття, щоб дізнатися про свій фізичний стан, рівень поживних речовин в організмі, недостача яких може призвести до вроджених вад вашої дитини. Лікар може навіть запропонувати аналіз на визначення можливих спадкових захворювань.

Оскільки в половині випадків причинами безпліддя є захворювання і у чоловіка, і у жінки, то правильніше за все показатися і гінекологу, і андрологу. Лікар-гінеколог оцінить роботу яєчників і матки, проведе дослідження на статеві інфекції, перевірить прохідність маткових труб і можливість імунологічної несумісності між чоловіком та дружиною. Чоловічий лікар – андролог – вивчить чоловічий організм з точки зору його дітородної функції. В сучасних клініках є спеціаліст з безпліддя – репродуктолог. Комплексний підхід до проблеми дозволяє намітити загальний план обстеження, послідовність процедур без втрати дорогоцінного часу. В деяких ситуаціях можуть знадобитись консультації ендокринолога, терапевта, сексопатолога, інших «вузьких» спеціалістів.

Жіночий репродуктивний вік – швидкоплинний! Не варто покладатися на «а може пронесе». На успішне зачаття можуть вплинути інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом, що часто протікають непомітно, без симптомів протягом багатьох років, а при передачі зародку важко переносяться. На щастя, серед великої кількості мікробів, які можуть викликати захворювання у дорослої людини, лише небагато здатні передаватися дитині.

Вченими помічено, що порушення можуть відбутися як і при первинному захворюванні, так і при активації мікроба, який знаходиться у людини в «сплячому» стані до певного часу. Наслідки інфекційного захворювання, перенесеного жінкою під час вагітності, можуть бути різними. Від майже повної відсутності негативного ефекту до викидня, розвитку вад плоду і його загибелі. Згідно статистики, близько 2% дітей інфікуються під час вагітності, і майже 10% – під час пологів.

Підвищена схильність матері до інфекцій під час вагітності зростає через послаблення імунітету, в цей період мікроби стають більш небезпечними. Хоча розвиток імунної системи плоду починається в момент зачаття, основним джерелом імунітету для нього є все ж таки захисні антитіла матері, які передаються через плаценту. Якщо у матері з якихось причин не утворюються такі захисні антитіла, дитина обов’язково захворіє. Тому схильність плоду до інфекцій напряму залежить від стану материнського організму, і профілактику внутрішньоутробних інфекцій необхідно починати ще до запланованої вагітності.

Причинами, які можуть завадити успішному зачаттю, часто є гормональні зміни внаслідок стресу і неправильного способу життя, також свій вклад роблять загальні та гінекологічні захворювання.

Крім того, для «вагітного організму» важливий і загальний стан здоров’я. Людей, які мають важкі хронічні захворювання в 30-річному віці, небагато. Однак саме в цьому віці можуть виявитися порушення в роботі деяких органів. В якості прикладу можна навести невиражений явно гастрит, холецистит, варикозне розширення вен. Тому жінці варто знати загальний стан свого здоров’я, проводити профілактичні заходи для попередження розвитку патології. Прості і швидкі аналізи (в радянський час це називалось диспансеризацією) покажуть проблемні місця.

Таким чином, основна мета всіх вищеописаних заходів – створення оптимальних умов для розвитку яйцеклітин, а потім і зародку. Це і є підготовка організму жінки до вагітності, пологів і післяпологового періоду.

Щоб завагітніти, перш за все, необхідно підрахувати, коли у вас найбільш фертильний період. Ймовірність зачаття є вищою в певні дні менструального циклу, які відповідають овуляції. Їх можна визначити за календарем. За даними дослідження, проведеного в 1995 році Національним інститутом жіночого здоров’я (США) він триває 6 днів: п’ять днів до овуляції і один день після неї. Овуляція проходить щомісяця приблизно в середині менструального циклу.

Але не варто ставитись до таїнства акту кохання приземлено. Це буде чинити занадто сильний тиск на весь приємний, романтичний процес зачаття, який не терпить жодного насильства. Краще всього протягом декількох місяців просто зі задоволенням кохатися за декілька днів до орієнтовного строку овуляції. Коли ж ви зрозумієте, що з якоїсь причини не можете завагітніти, зверніться за консультацією до лікаря, який порекомендує, як і коли можна точно визначити день овуляції.

Довгий час вважалося, що чоловіку, щоб у нього накопичилося більше насінної рідини, треба утримуватися від сексу протягом декількох днів до найбільш фертильного періоду у жінки. Частково це правильно. Дослідження показують, що чим частіше у чоловіка відбувається еякуляція, тим менше у нього насінної рідини. Однак, як вияснилось, це не головне. Насправді, чим частіше ви займаєтесь сексом, тим швидше досягнете бажаного результату, оскільки так більша ймовірність не пропустити сприятливі дні циклу.

В народі вважається, щоб зачати дитину, треба відмовитися від певних сексуальних поз. Це не так. Сперматозоїди схожі на «лососів, які люблять пливти проти течії», стверджує доктор медичних наук Марк Сауер, професор акушерства та гінекології з Колумбійського університету (США). Пари можуть не хвилюватися з приводу поз.

Чому не вдається завагітніти? А що, якщо вам не вдається завагітніти так швидко, як ви думали чи сподівались? Не варто панікувати після першої ж невдалої спроби. Ймовірність зачаття дитини у здорової пари складає в середньому 35% на одну спробу протягом менструального циклу. Далеко не кожен акт приводить до вагітності.

Перш за все, варто пам’ятати, що після прийому оральних контрацептивів має пройти щонайменше місяць, щоб організм повернувся в норму, а іноді може знадобитись від півроку до року, поки у вас знову не нормалізується овуляція.

По-справжньому про безпліддя можна говорити тільки після року активного статевого життя без запобігання. Якщо рік ще не пройшов, то краще спробувати завагітніти без допомоги лікарів.

Жінкам молодше 30 років спеціалісти рекомендують не хвилюватися з приводу відсутності вагітності протягом року. Якщо ви старше, то труднощі при спробі завагітніти зростають, тому не варто затягувати з консультацією лікаря. Ось такої схеми рекомендують дотримуватися спеціалісти: жінки у віці від 30 до 35 років повинні відвідати лікаря після 6-9 місяців невдалих спроб завагітніти, 35-40-річним жінка краще звертатися в консультацію після 6 місяців безуспішних старань, а дамам після 40 років – через три місяці сексу без запобіжних засобів.