Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Зберігаючи жіночність

У професійній медичный середі доброякісна гормонозалежна пухлина - міома матки - одна з найбільш часто обговорюваних тем. Лікарі відзначають: захворювання, з яким раніше стикалися головним чином жінки зрілого віку, сьогодні все частіше діагностують у молодих.

Гормональна атака

Причина такої тенденції криється в зміні сімейних устоїв. У минулому столітті дівчата виходили заміж рано, мали багато дітей і довго годували їх грудьми. Під час вагітності та лактації гормональний фон змінюється, зокрема, знижується вироблення естрогену. Таким чином, тканини репродуктивних органів, чутливі до гормонів, отримують «перепочинок». Інша ситуація складається, якщо жінка приймає рішення стати матір'ю, отримавши кілька вищих освіт і реалізувавши кар'єрні амбіції, тобто - років до 35. Весь цей час статеві гормони активно впливають на організм і в підсумку можуть спровокувати цілий ряд гормонозалежних захворювань: гіперплазію ендометрія, ендометріоз, міому матки і іншу патологію.

Найкращий захист

Найраціональніше рішення для сучасної жінки - це регулярні профілактичні огляди. Гінеколог допоможе визначитися з контрацепцією і своєчасним плануванням вагітності, не дозволить розвинутися запальним процесам, а в разі виникнення недуги - виявить її на ранній стадії. Чим раніше УЗД (МРТ або КТ) виявить міоматозні вузлики - тим більше можливостей буде для вирішення цієї проблеми.

Прогресивний підхід

Не так давно при пізній діагностиці міоми був поширений радикальний оперативний метод - гістреектомія (видалення матки). Сьогодні основний принцип - це органозберігаюча терапія. При виявленні невеликих пухлин, які не виявляють тенденції до зростання і не мають симптомів (рясні місячні, міжменструальні кровотечі, біль) рекомендують спостереження - огляди кожні півроку. Якщо лікар зауважує зміни, необхідно переходити до більш активних дій, спланованим з урахуванням індівідуальної ситуації.

Прогресивний підхід

Материнство - можливо!

Якщо невеликі вузлики міоми дозволяють жінці реалізувати дітородну функцію, лікарі не перешкоджають планувати вагітність. Однак попереджають про підвищені ризики: при міомі потрібно медикаментозна підтримка вагітності так як підвищується ризик невиношування. Але буває і так, що доброякісні міоматозні утворення деформують дітородні органи і не дають заплідненій яйцеклітині імплантуватися. Тоді пухлину слід видалити. Після того як матка відновиться, жінка разом з лікарем планує подальшу тактику: коли завагітніти, який спосіб породіллі обрати після проведеної операції.

МЕТОДИ ТЕРАПІЇ

Медикаментозний вплив дозволяє зменшити розмір вузлів і знизити приплив крові до них. Препарати впливають на вироблення гормонів або впливають на чутливість рецепторів до гормонів, що провокують зростання вузлів. Сучасні засоби дають мінімум побічних ефектів, однак не можуть вирішити проблему остаточно. Після завершення курсу лікування гормональний фон відновиться, і зростання міоми відновиться. Тому медикаментозний етап часто використовується для підготовки до хірургічного видалення міом.

Консервативна міоектомія - це позбавлення від міоматозних вузлів зі збереженням матки. Однозначно перевага віддається малоінвазивним методам хірургічного втручання - після таких операцій вже через кілька днів пацієнтка може повернутися до звичного способу життя. Вибір конкретного способу залежить від локалізації міоматозних вузлів. Вузли, що ростуть в напрямку порожнини матки, видаляють за допомогою гістероскопіі, без пошкодження здорових тканин в процесі видалення. Міжм'язові і зростаючі в черевну порожнину - методом лапароскопії, через крихітні надрізи на передній черевній стінці. Відкриті порожнинні операції потрібні лише на пізніх стадіях захворювання, коли пухлина досягла особливо великих розмірів.

Збереження придатків - це принципово важливий момент при вимушеній гістеректомії. До видалення матки вдаються лише тоді, коли жінка реалізувала себе як мати і більше не планує мати дітей, а велика міома загрожує її здоров'ю. Яєчники при таких операціях залишають, щоб синтез необхідних жіночому організму гормонів тривав. Це дозволяє зберегти гарну якість життя. А ще - обійтися без замісної гормональної терапії і разом з цим убезпечити молочні залози від можливих побічних ефектів синтетичних гормональних препаратів.

Можливості клініки ISIDA

Устаткування операційних відповідає світовим стандартам. Медичне обладнання - від провідних виробників Західної Європи, США і Японії. Ціна операцій такого високого рівня в області гінекології вигідно відрізняється від цін в європейських клініках.

Професіоналізм і багаторічний досвід лікарів дозволяють вирішувати такі питання, як:

▶ хірургічне видалення доброякісних і злоякісних новоутворень; ▶ корекція ряду патологій при вагітності; ▶ лікування шийки матки; ▶ терапевтичні маніпуляції і пластична хірургія грудних залоз; ▶ корекція порушень у розвитку статевих органів; ▶ лікування нетримання сечі.

Експерт Олександр СЕМКО, акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, завідувач гінекологічним відділенням клініки ISIDA Головне завдання лікаря - раннє виявлення патології. Для цього пацієнтка повинна відвідувати клініку один-два рази на рік. Що ж стосується терапії, то позиція ISIDA однозначна: застосувати метод лікування, який не зашкодить здоров'ю жінки. Ми завжди пропонуємо пацієнткам органозберігаючі операції.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.