Чи ніколи вам не приходило на думку таке питання- чи потрібно все-таки мені зберегти свою фертильність? І що таке «social freezing», що не раз можна побачити на інтернет просторах.
Кожна дівчинка народжується з близько мільйона незрілих яйцеклітин у своїх яєчниках, і вони створюють унікальний оваріальний резерв. Протягом всього життя кожноі жінки більшість її ооцитів неминуче витрачаються через природний процес росту та переродження ооцитів (апоптоз). До того моменту, коли вона досягає статевої зрілості у неї залишається близько 400 тис ооцитів. І тільки 300–500 її ооцитів призводять до овуляції і що цікаво, що тільки деякі запліднюються і призводять до вагітності та пологів. Здатність до відворення роду жінки закінчується за кілька років до початку менопаузи, яка для украінських жінок у середньому становить 51-52 років. І якщо у жінки раптом діагностували невтішний діагноз онкологічного захворювання або іншого захворювання, що негативно впливає на іі фертильність( для прикладу ендометріоз, аутоімунне захворювання і тд)-це все призводить до передчасного виснаження яєчників і оваріального запасу. Вітрифікація( заморожування) ооцитів- це нова можливість для жінок продовжити свій період фертильності. І навіть якщо відсутні медичні покази для негайного збереження фертильності, жінка спокійно може надати собі більше часу, наприклад, щоб знайти відповідного партнера чи бути емоційно/матеріально готовою для свідомого материнства. Це збільшує шанси мати власну генетичну дитину у майбутньому без тиску навколишнього світу.
Як це відбувається?
Лікар- репродуктолог оцінює твій оваріальний резерв (ультразвукове дослідження органів малого тазу та аналіз крові на антимюлерів гормон) і за наявності додаткового обстеження і протипоказів до гормональноі стимуляціі починає процес вітрифікаціі ооцитів. Це включає стимуляцію росту фолікулів у вигляді 10-денного періоду щоденних ін’єкцій та ультразвуковий моніторинг (контроль) їх зростання. Закінчується процес процедурою аспіраціі фолікулів (тривалістю 15-20 хв під внутрішньовенним знеболенням). Методом вітрифікаціі можливе безпечне зберігання ооцитів до 15 років. Коли жінка готова до материнства відбувається розморожування ооцитів та запліднення спермою чоловіка/донора. Сформовані ембріони за умов спеціальноі підготовки жінки готові для трансферу до матки і наступноі успішноі вагітності.
Тож коли найкраще це робити?
Так як оваріальний резерв та якість ооцитів кожноі жінки критично знижується після 35 років, найкраще цю процедуру розглядати саме до цього віку. Погляньте тільки на ці цифри- необхідна кількість ооцитів для отримання однієї еуплоідной (здоровоі) бластоцисти (п‘ятиденного ембріона, готового для перенесення в матку): * Менше 35 років - 8 ооцитів. * 36-39 років - 11 ооцитів. * 40-42 роки - 17 ооцитів. * Старше 42 років - 33 ооцита
Ще є багато питань?
Не зволікай, звернись до репродуктолога і розвій всі своі сумніви, будь впевнена у своєму майбутньому.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.