Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Сніжана: «Коханий сказав: ми одружимося, і ти народиш мені дочку»

Господиня свого щастя, – саме так можна сказати про цю гідну захоплення жінку. Витримавши 20-річну перерву, Сніжана не побоялася вдруге стати мамою.

Сніжано, передусім хотілося б відзначити Вашу сміливість: народити другу дитину з різницею у 20 років – на таке зважиться не кожна.

– Я завжди хотіла мати двох дітей, але боялася. Старшу дочку Дашу народила в 21 рік у звичайному радянському пологовому будинку в Києві. Враження можна порівняти з хірургічною операцією, і страх оселився в мені так глибоко, що про повторення я довгий час і думати не могла. Лише коли дізналася про ISIDA, зрозуміла, що, можливо, зважуся.

...Ми стали на облік на 9-му тижні. В ISIDA з нами провели бесіду, розповіли про пологи зовсім із іншого боку, і я перестала боятися. Є жінки, які остерігаються народжувати в моєму віці. А я згадувала про те, що вагітна, лише коли приймала душ. Працювала до останнього дня, водила автомобіль до 9-го місяця – доки чоловік не відібрав ключі, займалася спортом.

Сніжана: «Коханий сказав: ми одружимося, і ти народиш мені дочку»

Які були Ваші перші враження від клініки?

– Як від п’ятизіркового готелю. До ISIDA ми побували у двох пологових будинках, і чоловік обурювався від побаченого. Та коли потрапили в ISIDA, він сказав, що народжувати я буду тут – і це не обговорюється. З першого відвідування клініка мене вразила: лікар, яка наглядала за вагітністю, професійно розписала дієту, і я вже через два дні позбулася токсикозу. Також сподобалося позитивне ставлення лікарів і їхні рекомендації – і медичні, і психологічні. Лікар нам навіть рекомендувала, в який театр піти, який спектакль подивитися. Ще важливо, що в кімнатах для перебування пацієнток є абсолютно все необхідне. На мої наполегливі розпитування про те, що з собою брати на пологи, мені відповіли: «Візьміть дзеркальце і блиск для губ». Запам'яталася і виписка – це було справжнє свято з друзями!

У народженні дитини чоловік брав активну участь?

– Звісно. Перед цим він побажав пройти підготовку у психолога. Лікар відповіла на всі наші запитання стосовно підготовки до пологів, зорієнтувала, як мені та чоловікові поводитися під час усього процесу. Знаєте, дуже важливо, що мене правильно налаштували: пологи – це свято, День народження моєї дитини. У нас навіть грала музика! Хочу подякувати людині, що добирала її, – це був французький шансон.

Присутність чоловіка на пологах Вам допомагала?

– Дуже. Є таке поняття – родовий потік, і в нього неможливо ввійти, якщо постійно відволікатися на якісь поточні питання. Всі їх чоловік узяв на себе. До речі, в кімнаті була й моя старша дочка Даша. Але тільки-но я зрозуміла, що вона може побачити, як мені боляче, то одразу попросила піти. В результаті все минулося добре. У мене в родзалі навіть була фотосесія!

Snejana_kollaj

І Вам було до цього?!

– Звісно! Напередодні я зробила педикюр, манікюр і зачіску. Адже мене в ISIDA налаштували: треба бути красивою. Ще запам'ятався лікар, який приймав пологи: статний, привабливий, з білозубою посмішкою, в акуратному халаті. І моя перша думка була про те, як так зробити, щоб при ньому красиво народити. Цікаво, що коли приїхала народжувати Даша, вона потрапила на зміну до того самого лікаря! Оскільки ми з донькою зовні дуже схожі, він здивувався: «Ви ж нещодавно у нас народжували».

Оце так збіг! Лікаря не обирали ні Ви, ні донька?

– Ні, в цьому не було потреби. В ISIDA лікарі однаково професійні. Абсолютно всі, з ким я спілкувалася, справляли лише приємне враження. Знаєте, коли мене просять порекомендувати лікаря в ISIDA, я не можу, тому що кожен лікар тут – прекрасний фахівець.

Snejana3

Це дуже незвично, коли тітка та племінниця майже одного віку...

– Спочатку ми хотіли з Дашею зачати дітей в один час – разом ходити до лікарів, у басейн, гуляти, щоб потім були однакові дітки. Але я трохи її випередила. Нині нашим донечкам п’ять і три роки, і вони найкращі подруги! Чітко розуміють, що вони рідня, але оточуючим буває складно це пояснити. Щастя, що внучка Василина не називає мене бабусею – донечка Мілана їй категорично заборонила.

Заплутана у Вас історія.

– Це ще не все. Я зі своїм нинішнім чоловіком знайома давно, але життя так склалося, що ми не бачилися майже шість років. Потім ще вісім рухалися до народження нашої родини... А потім Микола сказав: «Знаєш, чим це закінчиться? Ми одружимося, і ти народиш мені дочку». Так і сталося. На двох із чоловіком у нас троє дітей: спільна крихітка Мілана, моя Даша та його дочка Ніка. Ми – велика родина, і ми щасливі.

<img src="//isida.ua/media/files/Snejana2.jpg" alt="Snejana2"

Більше про дітей не думали?

– Я точно не планую. А Даша хоче трьох дітей. І вона впевнена, що народжуватиме неодмінно в клініці ISIDA.

Що Ви можете побажати жінкам, які зважуються на народження малюка після такої перерви?

– Найголовніше – психологічно підготуватися, адже від цього практично повністю залежить фізичне здоров'я. Якщо відчуваєте паніку – не намагайтеся впоратися самостійно, зверніться до професійного психолога. Також під час вагітності важливо думати про дитину. Перейматися тим, як вам погано, – егоїстично. Тільки уявіть, як маляті важко, коли починаються пологи. Якщо думати про те, що перейми – це не біль, а допомога дитині, то буде набагато легше. І, звісно, важливо звертатися до кваліфікованих лікарів, які допоможуть вам і малюкові в нелегку хвилину. Snejana1