Цей термін, почутий від неонатолога, може насторожити батьків. Однак хвилюватися не варто: такий спеціальний аналіз крові крихти, що тільки що народився, дозволить захистити його від багатьох серйозних хвороб.
Мета
Завдання дослідження – виявити недуги, що розвиваються внаслідок внутрішньоутробних аномалій. У стандартному скринінгу, прийнятому у всіх пологових будинках України, значаться аналізи на виявлення 4 захворювань: гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. У клініці ISIDA до цього списку входять дослідження на визначення понад 10 хвороб, серед яких – пов'язані з дефіцитом амінокислот та ферментів, порушеннями обміну жирних кислот, ендокринними проблемами.
Як проходить
Кров на аналіз беруть у новонародженого з п'яти за допомогою стерильного скарифікатора. Якщо немовля народилося вчасно, це відбувається на 2-3-й день його життя. Якщо дитина з'явилася на світ раніше терміну, - на 7-й, адже системи та органи недоношеної дитини ще не повністю сформовані. Результати дослідження батьки одержують протягом 2-3 тижнів. Оскільки скринінг новонароджених клініки ISIDA дає інформацію у тому числі щодо нестандартних захворювань, кров відправляють до Німеччини, де такі дослідження практикуються вже давно.Експерт Ірина ЗАХАРЧЕНКО неонатолог клініки ISIDA**
- Скринінг допоможе не тільки виявити захворювання та визначити лікування, але й організувати спосіб життя дитини так, щоб вона росла здоровою. Подбати про це потрібно з перших днів життя малюка. Наприклад, симптоми фенілкетонурії (відсутність ферменту для розщеплення лактози материнського молока) стають видно на 2-3-й місяць життя дитини, коли вона починає помітно відставати у розвитку, і вже майже неможливо уникнути інвалідності. Якщо хворобу виявити на ранній стадії, дитині пропишуть лікувальну безлактозну суміш, і вона зможе розвиватися, як здорові діти.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.