Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Вівторок 8:00-19:00
 • Субота 9:00 – 17:00
 • Неділя 8:00 - 16:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця Тимчасово не працює
 • Середа Тимчасово не працює
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Найкращий тато

Кожен член сім'ї вносить у виховання дитини свою неоціненну частку. Та які обов'язки вважаються чоловічою прерогативою?

Уявлення про главу сімейства як про володаря, що може карати, відходять у минуле разом із жорсткими патріархальними звичаями. Місія батька дедалі більше наближається до ролі захисника і наставника. А ще – справжнього друга. Щоб зуміти реалізувати це завдання, дитину потрібно підтримувати на кожному життєвому етапі.

Самый лучший папа

Майбутній тато – вже батько

Підготовка до батьківства розпочинається задовго до того, як рідні вперше почують крик новонародженого, і навіть до того, як лікар повідомить радісну звістку: «У Вас буде дитина!». До однієї з найвідповідальніших у житті подій ми підходимо з чималим багажем: зі стереотипами, сформованими в дитинстві, з досвідом, накопиченим за час дорослого життя. І, згідно зі спостереженнями психологів, дуже часто виявляється, що погляди пари щодо татової та маминої ролі не співпадають.

Що робити?

Існує дуже ефективний психологічний практикум. Чоловікові потрібно написати на аркуші паперу, якою, на його думку, має бути мама, а дружині – зафіксувати свої уявлення про хорошого батька. Потім обмінятися списками й обговорити їх. Це допоможе уникнути непорозумінь у майбутньому та визначити спільну стратегію виховання.

Зовсім крихітка: заохочуйте активність

Ще до появи немовляти батько дбав про те, щоб забезпечити вагітній дружині спокій і комфорт. Але, не менше ніж підготовчий період, важливий і сам процес пологів. У психології існують напрями, які вивчають дородові й родові переживання, і науковці переконані: перебіг пологів здатний впливати на подальше формування психіки дитини. Тому доволі нова традиція – партнерські пологи та викладання новонародженого не лише на материні, а й на батькові груди – має глибинний сенс. Уже з перших годин життя дитина встановлює з татом особливий, глибокий зв'язок. Він міцнішає в той період, коли маля, здається, ще зовсім нічого не розуміє: воно вже розпізнає татків голос, радіє його дотикам.

Що робити?

Є думка, що татусі менше бояться рухливих ігор – качань і підкидань. Вони впевнені у своїх діях, і цей татків спокій передається дитині, вчить її розуміти, що в житті є надійна опора. А ще чоловіки набагато рідше, ніж жінки, підлаштовують свою мову під дитячий лепет. От і чудово, розмовляйте з дитиною більше, нехай у неї буде приклад правильної вимови!

Дорослішаємо: допомагайте зрозуміти навколишній світ

Коли дитина стає старшою, її особистий всесвіт теж збільшується. В освоєнні нових горизонтів важлива допомога обох батьків, але вона різнитиметься. У мами краще вийде навчити розуміти свій внутрішній світ і розпізнавати емоції. У тата – пояснювати логічні зв'язки, розвивати раціональне мислення, знайомити з навколишнім світом.

Що робити?

Пам'ятайте про те, що ігрова форма навчання – найефективніша. Спочатку це можуть бути простенькі кубики, згодом складніші конструктори, у майбутньому – хитромудрі задачки на кмітливість. Спільні з татом заняття важливі не тільки для розвитку аналітичних здібностей. Адже кожна гра – це ще й встановлені правила плюс чітко окреслена мета. Отже, весело граючись із маленьким розумником, Ви допоможете йому стати послідовним і цілеспрямованим.

Bestpapa_1

Підлітковий вік: будьте взірцем

Початок статевого дозрівання – важливий рубіж для дитини. В 10-12 років діти починають активно усвідомлювати себе не просто як дівчаток і хлопчиків, а як майбутніх жінок і чоловіків. І головним взірцем для них стають батьки. Тому роль тата у цей період сильно залежить від того, кого він виховує, – сина чи доньку.

Що робити?

Якщо у вас підростає юна принцеса, не забувайте сказати їй про те, що вона розумниця, красуня, і що вся родина її безмежно любить. Добре слово, почуте від тата, – запорука того, що дівчинка виросте впевненою в собі жінкою з адекватним ставленням до представників чоловічої статі. Для хлопчиків батько – головний приклад мужності. І що ближчими в цьому віці будуть тато й син, то краще. Не бійтеся проявів теплих почуттів: від ніжності батька багато в чому залежить здатність спадкоємця стати справжнім чоловіком. Адже головна якість сильної половини людства – вміння бути надійною опорою.

Експерт Ірина ЛІСОВА, завідувач відділення реабілітації та психологічної підтримки клініки ISIDA

Єдиний спосіб завоювати батьківський авторитет – увійти у життя свого малюка. Якщо тато жваво цікавиться всім, що відбувається з дитиною, маленька людина це розуміє і докладає всіх зусиль, щоб не впасти в батькових очах. Безсумнівно, зайнятість глав сімейств не дає можливості проводити з дитиною багато часу. Що ж, нехай мама буде з малюком 23 години на добу, і її любов діставатиметься дитяті по краплині. Тато зможе виділити лише годину, проте його увага буде щедрою, неначе водоспад.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.